فهرست
مانچینی: امپراتوری منچستر سیتی را من ساختم
مانچینی: امپراتوری منچستر سیتی را من ساختم

مانچینی: امپراتوری منچستر سیتی را من ساختم

آی اسپورت- روبرتو مانچینی در فصل 12-2011 سیتی را به نخستین قهرمانی‌اش در لیگ برتر رساند. او پس از آن یک فصل را در گالاتاسرای گذراند و در این تابستان با یک توافق دوطرفه قرارداد خود با باشگاه ترکیه‌ای را فسخ کرد. او حالا عقیده دارد که در توفیقات این تیم در سال‌های اخیر دست داشته است.

 

«فکر می‌کنم پنج سال پیش شروع به ساختن این تیم کردیم. ظرف دو سال، لیگ برتر، جام حذفی و همه‌چیز را در انگلیس فتح کردیم. این تیم فعلی دارد همیشه از نه تا از بازیکن‌های من بازی می‌گیرد. از این بابت خیلی خوشحال ام زیرا این بازیکنان را می‌شناسم. فکر می‌کنم آسان نیست که یک تیم قوی را ظرف چهارپنج سال بسازید.  آن‌ها یک تیم مثل بایرن مونیخ، رئال مادرید و بارسلونا ـ و تیم‌های بزرگی که در 50 سال گذشته مثل آن‌ها بوده‌اند ـ هستند. برای بهتر شدن به زمان نیاز دارید. اما ما شانس بزرگی داشتیم که به یکی از بهترین تیم‌های اروپا هم تبدیل شدیم.»

 

این مربی 49 ساله همچنین از علاقه‌اش برای مربی‌گری در آلمان هم سخن می‌گوید، اما اذعان می‌کند که سد زبان مشکل قابل‌توجهی خواهد بود. «بله من بوندس‌لیگا را دوست دارم. فکر می‌کنم لیگ آلمان در پنج سال گذشته بهبود زیادی داشته است و الآن واقعاً بازیکنان خوب، تیم‌های خوب و مربیان خوبی آن‌جا هستند. مشکلی که وجود دارد زبان است. اگر این مشکل نبود، بوندس‌لیگا را نیز به عنوان یک گزینه در نظر می‌گرفتم.»

     
آی اسپورت
2014-10-12 16:27:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر