فهرست
استونی 0 – انگلیس 1 : پیروزی سخت با ضربه آزاد سه امتیازی کاپیتان
استونی 0 – انگلیس 1 : پیروزی سخت با ضربه آزاد سه امتیازی کاپیتان

استونی 0 – انگلیس 1 : پیروزی سخت با ضربه آزاد سه امتیازی کاپیتان

آی اسپورت – انگلیس در سومین دیدار خود در رقابتهای مقدماتی یورو 2016 در زمین استونی به مصاف این تیم رفت. بازی ای که در ابتدا به نظر نمی رسید که انقدر برای سه شیرها سخت از کار در بیاید. سه شیرها در ابتدای این مسابقات گفته بودند که می خواهند با نتایج خوبشان در این رقابتها نتایج فاجعه بارشان در جام جهانی را از خاطر فوتبالدوستان پاک کنند. آنها در دیدار اولشان در این مسابقات به نتیجه خیلی خوبی دست یافتند و با دو گل دنی ولبک که این روزها در اوج به سر می برد، تیم خوب سوئیس را در زمین آنها 0-2 شکست دادند. در دیدار دومشان میزبان سن مارینو بودند که با 5 گل این تیم را در هم کوبیدند و حالا به استونی رفته بودند تا رکورد 100% پیروزی شان را حفظ کنند. از سوی دیگر وین رونی تنها به دو گل نیاز داشت تا به رده سوم بهترین گلزنان تاریخ تیم ملی انگلیس صعود کند.

در دیگر سو استونی یک تیم سطح پایین اروپایی قرار داشت. اما این تیم در سالهای اخیر رو به جلو حرکت کرده است و دیگر نشانی از آن تیمی که همه بازی ها را به راحتی واگذار می کرد ندارد. آنها نیز مسابقات مقدماتی یورو 2016 را با یک پیروزی خوب آغاز کرده بودند و موفق شده بوند 0-1 در زمین خودشان اسلوونی را از پیش رو بردارند. اما در دومین دیدارشان در زمین لیتوانی با یک گل شکست خورده بودند و حالا در سومین گام میزبان تیم مدعی انگلیس بودند.

استونی نیمه اول را خوب دوام آورد. انگلیسی ها از همان ابتدا به دنبال پیشی گرفتن از حریف بودند. موقعیتهای آنها یکی پس از دیگری از بین می رفت. وین رونی که امشب بیش از هر وقتی عطش گلزنی داشت در دقایق 14 و 16 دو موقعیت عالی را از دست داد و نیمه اول بدون گل مساوی به پایان رسید.

انگلیس نیمه دوم را هم تهاجمی آغاز کرد. سه دقیقه از این نیمه گذشته بود که کلاوان کارت زرد دوم را از داور مسابقه گرفت و اخراج شد. اما این موضوع دقاع استونی را فشرده تر و کار انگلیس را سخت تر کرد. سرانجام در دقیقه 73 استرلینگ در پشت محوطه در بین مدافعین استونی صاحب توپ شد که روی او خطا کردند. او معتقد به خطای پنالتی بود، اما داور چسبیده به محوطه جریمه به سه شیرها یک ضربه آزاد داد. تصمیمی که درست به نظر می رسید. به هر حال همین ضربه آزاد برای رونی کافی بود تا تک گل سه امتیازی انگلیس را به ثمر برساند. او توپ را به گوشه سمت چپ دروازه استونی فرستاد تا انگلیس بالاخره به گل برسد و با همین یک گل سه امتیاز سوم را نیز به دست آورد.

انگلیس حالا با 9 امتیاز از سه بازی در صدر گروه قرار گرفته و با توجه به اینکه آنها رقیب اصلی شان سوئیس را در بازل شکست داده اند، حالا کارشان راحت برای صعود راحت تر به نظر می رسد.

  ۱  
آی اسپورت
2014-10-13 00:56:25
نظر دهید

۱ نظر
JeFF
دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۳، ۰۲:۳۷
آغا چرا سایتتون بى در پیکر شده اطلاع رسانى تون خیلى خیلى ضعیف شده یک روز در میون هم سایت از کار میوفته باز نمیشه آدم یاد عصر هجر میوفته
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر