فهرست
لوکزامبورگ 0 – اسپانیا 4 : پیروزی آسان لاروخا و شکسته شدن طلسم کاستا
لوکزامبورگ 0 – اسپانیا 4 : پیروزی آسان لاروخا و شکسته شدن طلسم کاستا

لوکزامبورگ 0 – اسپانیا 4 : پیروزی آسان لاروخا و شکسته شدن طلسم کاستا

آی اسپورت- لاروخا با چند تغییر در دیدار امشب به میدان آمده بود. نمایش های پرانتقاد کاسیاس بالاخره دل بوسکه را متقاعد کرد که ده خیا را در دیدار امشب جایگزین او کند. ده خیا برعکس کاسیاس روزهای خوبی را پشت سر گذاشته بود. او در آخرین دیدارش برای منچستر یونایتد دلیل اصلی پیروزی شیاطین سرخ بود. از سوی دیگر در جناح راست دنی کارواخال جای خوان فران را گرفته بود و مارک بارترا هم به جای رائول آلبیول به میدان آمده بود. مهاجم خوب این روزهای والنسیا و تیم ملی اسپانیا پاکو آلکاسر هم که در دو دیدار قبل برای لاروخا گلزنی کرده بود، در این بازی به جای فابرگاس پای به زمین مسابقه گذاشته بود تا دل بوسکه این بار با ترکیب 2-4-4 تیمش را به میدان بفرستد. مدافع عنوان قهرمانی اروپا آمده بود تا شکست بدش در زمین اسلواکی را جبران کند.

در سوی دیگر لوکزامبورگ شاید آن حریف دست و پا بسته مطلق سالهای گذشته نباشد اما مسلما برای تبدیل شدن به یک تیم خوب راه درازی در پیش دارد. راهی که شاید با توجه به جمعیت و پتانسیلی که دارند برای آنها غیرممکن به نظر برسد.

دیه گو کاستا که به خاطر مصدومیت همسترینگش مدتی است که دچار مشکل شده است، در بازی های گذشته اش هرگز نتوانسته بود برای وطن جدیدش گلزنی کند. او از همان ابتدای کار انگیزه زیادی برای شکستن این طلسم از خود نشان می داد و در همان 11 دقیقه اول دو بار می توانست دروازه لوکزامبوگ را باز کند. اما هر دو بار موفق به گشودن دروازه حریف نشد. باز کردن دروازه لوکزامبورگ 27 دقیقه برای اسپانیا طول کشید. در این دقیقه داوید سیلوا با یک ضربه پای چپ زیبا طلسم دروازه حریف را شکست. نکته جالب اینکه چیزی نمانده بود که تیم میزبان چند دقیقه بعد کار را به تساوی بکشد که ده خیا دروازه تیمش را نجات داد. 15 دقیقه برای اسپانیا طول کشید تا به گل دوم برسد. پاکو آلکاسر موفق شد گل دوم اسپانیا را در نیمه اول به ثمر برساند و روزهای موفقش را ادامه دهد. این سومین بازی پیاپی بود که او برای تیم ملی کشورش گلزنی کرد.

نیمه دوم هم همان روند نیمه اول را داشت. اسپانیا بازی را به طور کامل در اختیار داشت و میزبان هم به تک موقعیت هایی دست می یافت. اما در دقیقه 69 کاستا به آنچه که می خواست رسید. در شلوغی محوطه جریمه توپ به او رسید و او در حالیکه پشت به دروازه بود برگشت و توپ را وارد دروازه حریف کرد. نکته جالب این که اشتباه تک مدافع لوکزامبورگ در آفسایدگیری باعث شد که 5-4 بازیکن اسپانیا از موقعیت آفساید خارج شوند و طلسم کاستا هم شکسته شود. دو دقیقه به پایان خوان برنات نفوذی عالی کرد و با یک ضربه آرام پای چپ حساب کار را 0-4 کرد.

اسپانیا با این پیروزی از سه بازی 6 امتیازی شد تا کماکان بعد از اسلواکی در جایگاه دوم قرار گیرد. اسلواک ها در زمین بلاروس 1-3 بردند تا به روند فوق العاده شان ادامه دهند.

  ۱  
آی اسپورت
2014-10-13 00:57:51
نظر دهید

۱ نظر
شرکت کننده
دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۳، ۰۰:۵۱
اقا چرا قرعه کشی مسابقات پیش بینی جام جهانی رو که قرار یه ملیون بدین رو انجام ندادین؟؟؟ما همچنان کنتظر هستیم ها
جان من بچاپ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر