فهرست
درباره الاهلی؛ ناشناخته‌های تقویت شده
درباره الاهلی؛ ناشناخته‌های تقویت شده

درباره الاهلی؛ ناشناخته‌های تقویت شده

آی اسپورت - الاهلی عربستان تیم چندان آشنایی برای ایرانی‌ها نیست. اهالی فوتبال در ایران بیشتر تیم‌هایی مثل الهلال، النصر، الاتحاد و الشباب را می‌شناسند. الاهلی از گروهی به این مرحله رسید که ذوب‌آهن از آن حذف شد. این تیم در مرحله قبل الاهلی امارات را در مجموع دو بازی رفت و برگشت شکست داد و حریف پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی شد. تیم امروز الاهلی اما با آن تیم تفاوت‌های زیادی دارد. مهم‌ترین تغییر روی نیمکت این تیم رخ داده و سرگئی ربروف اوکراینی سرمربی الاهلی شده. مدیران این تیم بعد از رسیدن تیم‌شان به این مرحله حسابی هزینه کردند و علاوه بر جذب این مربی گران قیمت، بازیکنان زیادی را به تیم اضافه کردند. «لئوناردو سوزا» هافبک مهاجم برزیلی را از پارتیزان بلگراد و «کلاودمیر» هافبک برزیلی را از بروژ بلژیک خریدند.

«احمد زین» عربستانی اما اولین خرید الاهلی بود که از التعاون به این تیم آمد. این 3 بازیکن قطعا بازیکنان باکیفیت و خوبی هستند و باعث تقویت الاهلی شده‌اند. الاهلی اما از قبل بازیکنان خوب دیگری هم داشت. شاید شناخته‌ترین بازیکن این تیم عمر السومه مهاجم اهل سوریه باشد. او با 4 گل زده بهترین گلزن این تیم در مرحله مقدماتی بود. دیگر بازیکن خطرناک الاهلی ایوانیس فتفاتزیدیس یونانی است که کوتاه قامت است و تکنیکی. او در زدن ضربات آزاد هم تبحر دارد. البته او در مقابل پرسپولیس بازی نخواهد کرد. از فصل جدید لیگ برتر عربستان تنها دو هفته گذشته و الاهلی در این دو هفته یک برد و یک باخت به دست آورده است. در بازی اول با نتیجه دو بر یک مغلوب الاتفاق شده و در بازی دوم با 4 گل الفتح را شکست داده. در این دو بازی عمر السومه دو گل برای تیمش زده و یک پاس گل داده. سعید المولد هم در این دو بازی پاس گل برای عمر السومه فرستاده و این نشان می‌دهد که این دو نفر هماهنگی خوبی با هم دارند.

برت فان مارویک، سرمربی هلندی و سرشناس تیم ملی عربستان یکشنبه شب لیست بازیکنانش برای دیدار با امارات و ژاپن در مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه را اعلام کرد که در این لیست 8 بازیکن الاهلی حضور دارند. یاسر المسیلیم، معتز هوساوی، محمد ال فتیل، منصور الحربی، حسین المقهوی، تیسیر الجاسم، سلمان المؤشر و عبدالفتاح عسیری 8 بازیکن تیم الاهلی هستند که به اردوی تیم ملی عربستان دعوت شده‌اند. این نشان می‌دهد الاهلی علاوه بر بازیکنان خوب خارجی بازیکنان داخلی خوبی هم دارد و اصلا تیم ضعیفی نیست.

۲    
آی اسپورت
2017-08-22 10:49:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر