فهرست
افشاریان: حرف فنایی با واقعیت فاصله دارد/ قهرمانی باید در جامعه داوری باشد
افشاریان: حرف فنایی با واقعیت فاصله دارد/ قهرمانی باید در جامعه داوری باشد

افشاریان: حرف فنایی با واقعیت فاصله دارد/ قهرمانی باید در جامعه داوری باشد

آی اسپورت- علیرضا فغانی داور ایرانی حاضر در جام‌جهانی 2014 در برنامه نود هفته گذشته ادعا کرد که اطلاعات کارشناسان پایین است و آن‌ها در بعضی از صحنه ها به درستی کارشناسی نمی‌کنند.

خداداد افشاریان که خودش در برنامه نود هفته گذشته حضور داشت در این باره می‌گوید: همه کسانی که در برنامه نود کارشناسی می‌‌کنند تا دو، سه سال پیش داوران فیفا بودند. در مورد حرف‌های فغانی هم بهتر است از خودش سوال کنید. شاید ما در یک مسائل ریزی مشکلاتی داشته باشیم ولی اینطور نیست که بی‌اطلاع باشیم.

او در حالی این صحبت را می‌ کند که محمد فنایی کارشناس قدیمی داوری هم حرف‌های فغانی را تایید کرده است. افشاریان در این باره هم اظهار داشت: آقای فنایی استاد من است و احترامش بر من واجب است ولی ما ناظران در هر بازی به داوران نمره می‌ دهیم و اینطور نیست که از قوانین داوری خبر نداشته باشیم. نمی‌‌گویم حرف آن‌ها کلا غلط است ولی با واقعیت فاصله زیادی دارد.

او در پاسخ به این سوال که آیا موافق شرکت نکردن محسن قهرمانی در صحنه داوری هم هست عنوان کرد: من نمی‌‌توانم اظهارنظر دقیقی کنم، دلیلش هم این است که هیچ‌کس نمی‌‌داند دقیقا چه اتفاقی افتاده است. تنها چیزی که می‌‌توانم بگویم این است که محسن قهرمانی جوان است و نباید دنیا برایش به آخر برسد. او باید در کنار ما باشد حالا چه ناظر، چه کارشناس و یا به عنوان داور باید در جامعه داوری حضور داشته باشد.

افشاریان در پایان به ورزش سه ابراز داشت: قهرمانی می‌ تواند کمک کند ولی من نمی‌‌دانم خودش اصلا دوست دارد به داوری برگردد یا نه. بنابراین نمی‌ توانم بگویم که آیا به صلاحش است به داوری برگردد یا نه.

     
آی اسپورت
2014-10-13 17:58:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر