فهرست
ایتالیا 1-0 مالت؛ قدم مبارک پله برای آتزوری
ایتالیا 1-0 مالت؛ قدم مبارک پله برای آتزوری

ایتالیا 1-0 مالت؛ قدم مبارک پله برای آتزوری

آی اسپورت- در چارچوب رقابت‌های انتخابی جام ملت‌های اروپا 2016 امشب ایتالیا میهمان مالت بود که در نهایت با گل دقیقه‌ی 23 گراتسیانو پله بازی را با نتیجه‌ی 0-1 به سود خود به پایان برد.

ایتالیا پس از پشت سر گذاشتن یک جام جهانی ناموفق آنتونیو کونته را جایگزین پیراندلی کرد. کونته که دوران موفقی را دز سری آ با یوونتوس گذرانده بود، محتمل ترین گزینه برای سرمربی گری تیم ملی کشورش بود. ایتالیا از یک سو برای جبران ناکامی جام جهانی آمده بود تا در با نتیچه گیری در این مسابقات روزهای بدش را به دست فراموشی بسپارد و از سوی دیگر به علت هم گروهی با تیم های کرواسی، بلغارستان و نروژ اوضاعش برای صعود چندان ساده به نظر نمی آمد. بنابراین از همان ابتدا با تمام قوا برای جمع کردن امتیازات آمده بود.

لز سوی دیگر تیم مالت طبق معمول به این مسابقات آمده تا نتایج آبرومندانه ای بگیرد. آنها در مقدماتی جام جهانی هم با ایتالیا همگروه بودند که موی دماغ آبی ها هم شده بودند. مالت در دیدار اولش 0-2 مغلوب کرواسی شده بود و دیدار دومش را 0-3 به نروژ واگذار کرده بود.

گراتزیانو پله مهاجم تیم فوتبال ساوتهمپتون که دو فصل خوب را پشت سر گذاشته است، برای اولین بار به تیم ملی دعوت شده بود و جای بالوتلی را گرفته بود. این بازیکن 29 ساله در دقیقه 23 اولین گل ملی خودش را در اولین بازی ملی اش به ثمر رساند تا کونته از دعوت او به تیم ملی به خود ببالد. 4 دقیقه بعد از این گل میفسود از زمین مسابقه اخراج شد تا کار ایتالیا ساده به نظر بیاید. اما نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید.

در نیمه دوم به نظر می آمد که ایتالیا در برابر حریف نه چندان قدرتمند 10 نفره اش به گلهای بیشتری برسد. اما مالت به خوبی بازی را بسته بود و اجازه موقعیت سازی را از تیم میهمان گرفته بود. در دقیقه 73 لئوناردو بونوچی هم از زمین مسابقه اخراج شد تا این مسابقه به ظاهر ساده برای مالت سخت از کار در بیاید. اما ایتالیا در نهایت بازی را با همان تک گل پله به سود خود به پایان رساند.

ایتالیا با این پیروزی هر 9 امتیاز ممکن از 3 بازی را به دست آورده و به همراه کرواسی در صدر جدول قرار گرفته است. مالت هم بدون امتیاز در انتهای جدول قرار دارد.


     
آی اسپورت
2014-10-14 01:07:36
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر