فهرست
ایسلند 2-0 هلند؛ ادامه‌ی ناکامی‌های نارنجی‌ها
ایسلند 2-0 هلند؛ ادامه‌ی ناکامی‌های نارنجی‌ها

ایسلند 2-0 هلند؛ ادامه‌ی ناکامی‌های نارنجی‌ها

آی اسپورت- در چارچوب دور مقدماتی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا 2016 امشب ایسلند در ریکیاویک میزبان هلند بود و در نهایت با دو گل از سیگوردسون در نیمه‌ی اول در برابر میهمان نامدار خود به پیروزی رسید.

آتیم فوتبال هلند در گروه A رقایت سختی را با سایر رقبا دارد. آنها تیم های خوب چک، ترکیه و ایسلند را هم در گروه با خود همراه دارند و اگر بخواهند کم کاری کنند ممکن است برای صعود بع یورو 2016 دچار مشکل شوند. آنها در بازی اولشان در زمین چک با گل دقایق آخری که دریافت کردند 1-2 شکت خوردند. در دیدار دوم در برابر قزاقستان هم نمایش جالبی نداشتند. آنها در حالیکه نزدیک به یک ساعت در زمین خودشان 0-1 عقب بودند به سختی توانستند بازی را برگردانند. حالا در حالی به مصاف ایسلند رفته بودند که آنها پیشرفت خوبی در این سالهای اخیر کرده اند.

ایسلند که در رقابتهای جام جهانی به مرحله پلی آف راه یافته بود و چیزی نمانده بود که راهی جام جهانی شود، وضعیتی متفاوت با هلند در این گروه داشت. آنها در دیدار اولشان در زمین خود میزبان ترکیه نگون بخت بودند که این تیم را 0-3 شکست دادند. در دیدار دوم هم به زمین لاتویا رفتند و آن بازی را هم با سه گل به سود خودشان به پایان رساندند و به همراه چک در بالای این گروه ایستاده بودند.

فقط 10 دقیقه از این بازی گذشته بود که میزبان صاحب یک ضربه پنالتی شد. سیگوردسون پشت این ضربه قرار گرفت و دروازه لاله های نارنجی را گشود. هلند پس از این گل حملاتی را روی دروازه ایسلند تدارک دید. اما هیچ کدام خیلی خطرناک نبودند. در عوض ایسلند هم در دو سه موقعیت ضد حمله می توانست دروازه میهمان را باز کند. اتفاقی که در دقیقه 42 افتاد. تنها سه دقیقه به پایان این بازی در نیمه اول مانده بود که سیگوردسون توپ را به طاق دروازه هلند کوبید و خودش و تیمش را دو گله کرد. این نیمه با همین نتیجه به پایان رسید.

در ابتدای نیمه دوم هیدینک هونتلار را به جای اسنایدر به میدان آورد تا تهاجمی تر بازی کند. هلند بازی را در اختیار گرفته بود، اما نمی توانست موقعیت جدی ای روی دروازه میزبان خلق کند. در این نیمه هم با وجود مالکیت بالای هلند موقعیت های ایسلند خطرناک تر بودند و شاید اگر گل سومی به ثمر می رسید، زننده این گل هم ایسلندی ها بودند. به هر حال حملات لاله های نارنجی طوری نبود که بشود از این تیم تنتظار جبران داشت.

ایسلند این بازی را 0-2 برد تا با سه پیروزی از سه دیدار به همراه چک در بالای جدول قرار گیرد و هلند با توجه به تساوی ترکیه در زمین لاتویا با سه امتیاز از سه بازی در جایگاه سوم قرار گرفت و به انتظار روزهای آینده نشست.


     
آی اسپورت
2014-10-14 00:57:36
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر