فهرست
منصوریان: امیدوارم قلعه‌نویی استقلال را  قهرمان کند/ پرسپولیسی‌ها خیلی اذیت می‌شوند/ جام حذفی را جدی می‌گیریم
منصوریان: امیدوارم قلعه‌نویی استقلال را قهرمان کند/ پرسپولیسی‌ها خیلی اذیت می‌شوند/ جام حذفی را جدی می‌گیریم

منصوریان: امیدوارم قلعه‌نویی استقلال را قهرمان کند/ پرسپولیسی‌ها خیلی اذیت می‌شوند/ جام حذفی را جدی می‌گیریم

آی اسپورت- علیرضا منصوریان در خصوص شرایط تیم فوتبال نفت تهران، مسابقات جام حذفی و شکست‌های سریالی تیم‌های ملی پایه در رقابت‌های آسیایی صحبت‌هایی با فارس کرد که در زیر می‌خوانید.

روزهای آخر تعطیلات لیگ برتر را سپری می‌کنیم. شما و بازیکنانتان در این مدت تعطیلات چه برنامه‌ای داشتید؟

ما برنامه‌مان را طوری تنظیم کردیم که در تعطیلات وارد فضای بدنسازی نشویم. چون بازیکنانمان در ابتدای فصل به گونه‌ای بدنسازی کردند که در تعطیلات دوباره بدنسازی نکنیم و فقط فشار تمرین‌ها را بالا می‌بریم چرا که لیگ ما فرسایشی هست و با بدنسازی‌های مکرر احتمال آسیب‌دیدگی بازیکنان بالا می‌رود. البته طبق هماهنگی با سایر اعضای کادر فنی طبق روال بازی دوستانه انجام دادیم تا مدل مسابقاتمان را تمرین کنیم و به همین دلیل با پیکان بازی کردیم و الآن هم آماده هستیم تا در جام حذفی با استقلال اهواز دیدار کنیم.

سیاست باشگاه نفت تهران برای جام حذفی چیست؟ آیا این جام را جدی خواهید گرفت؟

ببینید من ایده سال‌های قبل باشگاه را نمی‌دانم اما با کادر فنی نشستیم و ارزیابی کردیم و دیدیدم که ما در سه جام باید بازی کنیم و باید در جام حذفی و لیگ متفاوت باشیم و اگر در پلی‌آف آسیا هم بالا بیاییم نیاز داریم که با توجه به کم سن و سال بودن بازیکنانمان آماده باشیم و ساختار تیم را حفظ پیدا کردیم و مطمئن باشید که جام حذفی را جدی خواهیم گرفت و از همان اولین بازی با همه قوا به میدان خواهیم رفت چرا که این مسابقات میانبر خوبی برای رسیدن به‌ آسیاست البته این را هم باید بگویم که خوشبختانه توانمندی حضور در هر دو جام را داریم.

تعطیلات لیگ برتر به نفع تیم شما بود یا به ضررتان؟

من در فضای نفع و ضرر تعطیلات نیستم اما تا انتهای لیگ باید روال تیم را جلو ببریم و نمی‌توانیم بگوییم این تعطیلات به نفع ما بوده یا به ضرر ما، اما باید تلاش زیادی کنیم تا ایراداتمان رفع شود و از همه مهمتر باید تمرین کنیم چرا که جوانان ما هرچه بیشتر تمرین کنند سرحال‌تر خواهند بود و اگر برنامه مسابقات را تغییر نکند ما برنامه‌مان را تا پایان مسابقات آماده داریم.

چند روز پیش یکی از روزنامه‌ها از قول شما مصاحبه‌ای منتشر کرده بود مبنی بر اینکه با سیاسی‌کاری سرمربی استقلال نمی‌شوید. یعنی شما اعتقاد دارید هر کسی سرمربی استقلال می‌شود با سیاسی‌کاری به این سمت می‌رسد؟

باید بگویم اصول حرفه‌ای مربیگری این را حکم می‌کند که همه تمرکزم بر روی نفت تهران باشد و الآن هم همه ذهن کادر فنی ما روی باشگاه خودمان است اما خبرنگار آن روزنامه از من درباره سرمربی شدن در استقلال پرسید و من هم گفتم که ایده من این است که هرکسی مسئول کادر فنی استقلال می‌شود باید همه اختیارات را به او داد و به جایگاهش احترام گذاشت همانطور که من در نفت تهران می‌خواهم این شرایط را داشته باشم. من اعتقاد دارم باید به جایگاه سرمربی استقلال احترام گذشت هرچند که همه ما آرزو داریم روزی سرمربی استقلال شویم اما نباید شرایط را به گونه‌ای رقم بزنیم که به تیم ضرر وارد شود. نباید در فضای لطمه زدن به استقلال باشیم و من هم گفتم نمی‌خواهم به هر قیمتی در استقلال سرمربی شوم و نباید مثل بعضی‌ها در فضای یکی به نعل و یکی به میخ کوبیدن قرار بگیرم. من ایده خودم را دارم و الآن که قلعه‌نویی سرمربی استقلال است برایش آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم که استقلال را قهرمان کند و به جایگاهش احترام می‌گذارم و می‌بینید که تیم هم در حال حاضر بالای جدول است اما هرکسی که آرزو دارد روزی سرمربی استقلال شود باید اولویتش هوادار و پیراهن باشد نه چیز دیگری. برای رسیدن به استقلال باید سختی و ریاضت کشید تا مردم لیاقت هر کس را بفهمند. من روزی سرمربی استقلال می شوم که از نظر علمی دست پر باشم. من اعتقاد دارم برای رسیدن به استقلال باید همانند دورانی که خودم بازی می کردم باید سختی و مرارت کشید.

شما سال‌ها ملی‌پوش فوتبال کشورمان بودید و حتی سابقه مربیگری در تیم بزرگسالان و حتی سرمربی تیم امید هم بوده‌اید. این روزها تیم‌های پایه ما در آسیا یکی پس از دیگری حذف می‌شوند، شما فکر می‌کنید ایراد کار کجاست؟

فوتبالمان در چند چیز ایراد دارد، یکی این است که قیمت فوتبالیست‌ شدن برای استعداددارها بالاست یعنی مدارس فوتبال ما صرفاً برای پولدارها درست شده اما باید بدانیم که ستاره‌های فوتبال کسانی هستند که وضعیت مالی خوبی ندارند و باید آموزش برای آنها رایگان باشد. موضوع دیگر امکانات است چرا که ما امکاناتی برای تولید ستاره در کشورمان نداریم، مسئله بعدی این است که باید به سراغ آموزش و پرورش برویم و ببینیم با فوتبال چه برخوردی می‌شود. آیا زنگ ورزش واقعاً زنگ ورزش و تربیت بدنی است یا زنگ تفریح؟! موضوع دیگر هم این است که باشگاه‌های ما باید آکادمیک کار کنند این ایراد است که باشگاه‌ها از تیم‌های ملی پایه بازیکن بگیرند و باید عکس این مسئله اتفاق بیفتد و می‌بینیم که فوتبال ما به دردسر افتاده که این کار در 5 سال اول به فوتبال ما آسیب می‌زند و در 5 سال دوم باعث می‌شود فوتبال ما بخوابد و به همین سادگی یک دهه فوتبال ما افت خواهد کرد.

این روزها بحث‌های حاشیه‌ای دیدار پرسپولیس و رئال مادرید همه فضای فوتبال را گرفته شما در اینباره چه صحبتی دارید؟

من وارد فضای پرسپولیس نمی‌شوم چرا که هواداران این تیم به اندازه کافی اذیت شده‌اند و نباید منی که سال‌ها حریف آنها بودم درباره‌شان حرف بزنم. همین حالا برادر کوچک خودم که پرسپولیسی‌ است واقعاً اذیت شده و ورود به این حوزه در اختیار من نیست اما این را می‌دانم که اگر فضای پرسپولیس و استقلال خوب باشد همه لذت می‌برند و ما دو تیم قرمز و آبی داریم که هرکاری هم بکنند هواداران خودشان را دارند.

سه بازیکن از نفت تهران در اردوی تیم ملی حضور دارند آیا فکر می‌کنید باید بازیکنان بیشتری دعوت می‌شد یا همین تعداد هم کافی است؟

اعتقاد من این است که همیشه باید همسو با پرچم کشورمان که همان تیم ملی است حرکت کنیم و اگر کی‌روش 10 بازیکن هم انتخاب کند مایه افتخار من است و همین حالا هم که سه بازیکن در تیم ملی داریم این برای ما مایه مباهات است.  البته 4 بازیکن در تیم امید و سه بازیکن هم در تیم جوانان داریم و باعث افتخار من است که این تعداد دو برابر شود. من نگاهی منعطف به تیم ملی دارم چرا که سال‌ها آنجا بوده‌ام و می‌دانم که کار در تیم ملی چه سختی‌هایی دارد.

  ۱  
آی اسپورت
2014-10-14 11:28:21
نظر دهید

۱ نظر
علیرضا تیموری خورموج بوشهر
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۳، ۱۷:۵۵
ضمن اینکه امیرخان رو شایسته سرمربیگری استقلال میدونم و نشون داده لیاقتش رو داره عاشق تعصب علی منصورم.یه دونه ای داش علی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر