فهرست
تفاوت چلسی کونته با تیم‌های دیگر جزیره
تفاوت چلسی کونته با تیم‌های دیگر جزیره

تفاوت چلسی کونته با تیم‌های دیگر جزیره

آی اسپورت- در بازی با هال سیتی چلسی تیمی بود که برای باخت نیامده بود و حتی نمی خواست جلو افتادنش از حریف را از دست بدهد. وقتی بازی یک بر صفر به سود آن ها بود اصلا نگران به نظر نمی رسیدند. تفاوت بین این تیم چلسی و باقی تیم های دیگر وقتی بازی و نتیجه اش تغییر می کند، این است که آن ها اصلا تغییری نمی کنند، حتی برای یک دوره 5 دقیقه ای. دقیقا هم در فوتبال این همان زمان هایی است که تو آسیب پذیر هستی و چلسی البته اصلا آسیب پذیر نشان نمی دهد، در هیچ دوره ای از بازی و حتی زمانی که پیش می افتد.

به نظرم در این زمینه همه دیگر تیم های لیگ برتر در فصل جاری با چلسی متفاوت هستند. همه شان زمانی که از حریف پیش می افتند آسیب پذیر به نظر می رسند، چون دیگر آن انگیزه لازم برای حمله کردن و گل زدن را ندارند و وقتی هم پیش نیفتاده اند مانند چلسی با جدیت بازی نمی کنند.

این تیم چلسی عملکردی خیلی خیلی یکدست و خالص دارد که می تواند حتی زمانی که در بهترین شرایط نیست و خوب بازی نمی کند بازی ها را ببرد، در نیمه دوم بازی با هال سیتی هم آن ها این کار را کردند و در شرایطی که از اوجشان به دور بودند توانستند گل بزنند و برنده بازی شوند.

وقتی تیمی به لیورپول برود، یا با یکی از تیم های بزرگ این چنین بازی داشته باشد، اگر تفکرات دفاعی داشته باشد، لیورپول و دیگر تیم ها می توانند راهی پیدا کنند تا به خط دفاعی آن ها نفوذ کنند و در نتیجه گل بزنند. البته که همه آن ها اگر هم موفق به گل زدن بشوند آسیب پذیر می شوند و اینجا است که چلسی با همه تیم های دیگر لیگ، هرچقدر هم که بزرگ باشند، تفاوت دارد.

وقتی این تیم ها آسیب پذیر نشان می دهند در نتیجه گل هم می خورند. صحبت درباره کنترل کردن مسائل دفاعی بازی است و این که چطور بتوانیم به بهترین شکل حفظ توپ و در زمین برنامه ریزی کنیم. این تیم چلسی می تواند توپ را هر طور که می خواهد به گردش در آورد، اما تیم های دیگر به نظر توپ را در اختیار دارند تا فقط بازی را کنترل کرده باشند. حتی اگر در حال دفاع کردن باشند هم آسیب پذیر نشان می دهند و همیشه تیمی که از آن ها عقب افتاده خطرناک تر بازی می کند.

 

۶ ۱  
آی اسپورت
2017-01-23 16:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
مسعود
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۱۸
خیلی زیبا گفتی افرین این ویژگی را
چلسی سال ها داره و بهتره بگیم وقتی به گل میرسه بیشتر حتی حمله میکنه برای همینم با وجود اینکه از ارسنال و منچستر کوچیک تر هست خیلی زود توسنته طرفدارهایی زیادی پیدا کنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر