فهرست
بدرود پسر با معرفت؛ سلطان بخیه
بدرود پسر با معرفت؛ سلطان بخیه

بدرود پسر با معرفت؛ سلطان بخیه

آی اسپورت - اولین بار که اسمش روی زبانها افتاد برای از کار انداختن مهدی مهدوی کیا در پرسپولیس بود در شیراز در قامت مدافع هیجده ساله ای که مرحوم منصور پورحیدری به او میدان داده بود تا با پیراهن فجرسپاسی شیراز در مقابل پرسپولیس بدرخشد و حقش را از فوتبال بگیرد و الحق در مقابل پرسپولیس در آن روز سربلند بیرون آمد. همان جا بود  چشم خیلی ها را خیره به خود کرد و خیلی زود پرسپولیسی شد، همان تیمی که سالهای بعد برایش بارها و بارها سر جلوی توپ گذاشت، همان تیمی که با پیراهنش به الدعیه و اولیور کان بدون واهمه پنالتی زد، همان جا که برای خودش آچار فرانسه ای شده بود و عصای دست علی پروین، دفاع راست و چپ بماند بلکه مقطعی هم مهاجم پرسپولیس شد تا جور همه نداشته ها را یک تنه خودش آن روزها بکشد و در نهایت همان آنجا بود که لقب داش علی را به خاطر خصلت و شخصیتش از هواداران گرفت. بعدها که یک فصل به استقلال رفت شاید باور هیچ پرسپولیسی نشد، اصلا در مخیله شان هم نمی گنجید اما او رفت تا اولین بازیکنی باشد که در تاریخ دربی ها برای اولین بار هواداران پرسپولیسی روبروی جایگاه نام او را که در تیم حریف بود در دربی خیلی کوتاه صدا زدند و تشویق کنند، او هم دستی به نشان ارادت با پیراهن آبی برایشان تکان داد اما کم نگذاشت و انصافا برای پیراهن آبی هم از دل و جان مایه گذاشت و شرفش را نفروخت و احترام آبی ها را همیشه نگه داشت.

 

آخرین بازمانده تعصب

در پرسپولیس با رفتن هاشمی نسب جا برای او بیشتر باز شد و هر روز بیشتر از دیروز بین هوادارن محبوب تر میشد، همان جا بود که نزدیک بخیه های متعدد روی سر و صورت او نشست، در حقیقت او شاید آخرین بازمانده از نسلی بود که تعصب تیمش را می کشید، نسلی که پول برایش معنا نداشت و پیراهن تیم را عشق بود. با معرفت بود و هیچوقت در هیاهو شهرت خودش را گم نکرد. در داستان سکته عابدزاده اولین نفری بود که خود را رساند به بیمارستان، با آن که نزدیک به بیش از یک دهه کوچکتر از آن نسل امثال عقاب بود اما انقدر زلال بود که قدیمی ترهای فوتبال او را از خودشان حساب کنند.

 

خداحافظ پسر با معرفت

برای رفتن زود بود، مادرت هنوز چشم انتظار هست. حالا که فیلم های جشنواره ات اکران خواهند شد جگر تماشاگر خون می شود. خداحافظ پسر پایین شهر،بچه با مرام، سلطان بخیه، دلمان چقدر برای تو، برای خنده های تو ، برای شوخی های تو تنگ می شود. خداحافظ  داش علی، بدرود پسر ننه علی.

۹    
آی اسپورت
2021-02-04 12:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر