فهرست

هنگ‌کنگ 0-7 آرژانتین؛ تلافی شکست در برابر برزیل

آی اسپورت- دو گل از ایگواین، دو گل از مسی و دو گل از نیکولاس گایتان به همراه گل از ابر بانه‌گا منجر به پیروزی 0-7 آرژانتین در بازی دوستانه برابر هنگ‌کنگ شد.

تیم ملی فوتبال هنگ‌کنگ در دیدار قبلی خود روز جمعه سنگاپور را با نتیجه‌ی 1-2 شکست داده بود و آرژانتینی‌ها هم شنبه با حساب 0-2 در برابر برزیل تن به شکست داده بودند. آلبی سلسته با چهره‌ای جدید و با یازده تغییر نسبت به دیدار سوپرکلاسیکو گام به میدان این مسابقه گذاشته بود. این تیم در دقایق ابتدایی بازی توپ و میدان را در اختیار داشت و روی حرکات ایگواین چند فرصت گلزنی را به‌دست آورد. گاگو در غیاب مسی کاپیتان آرژانتین بود و اغلب توپ‌ها در میانه‌ی میدان به او ختم می‌شد. اما در دقیقه‌ی 19 بالاخره ابر بانه‌گا دروازه‌ی هنگ‌کنگ را باز کرد. شوت نیکولاس گایتان با دفع ناقص دروازه‌بان همراه بود و بانه‌گا در باز کردن دروازه‌ی خالی کار آسانی داشت. پس از آن پاستوره و ایگواین موقعیت‌هایی داشتند تا سرانجام در دقیقه‌ی 42 روی سانتر عالی لیونل وانجیونی از سمت چپ ایگواین با ضربه‌ی سر محکم دروازه را باز کرد.

اما تنها چند ثانیه بعد این بار بانه‌گا توپ را به گایتان داد و او با برش به درون محوطه‌ی جریمه با یک ضربه‌ی محکم حساب کار را پیش از سوت پایان نیمه به 0-3 رساند. در دقیقه‌ی 54 باز هم این سه بازیکن گل‌ساز ظاهر شدند. بانه‌گا با یک پاس توی در عالی گایتان را در یک موقعیت عالی تک‌به‌تک قرار داد، اما او توپ را به ایگواین پاس داد تا مهاجم ناپولی دومین گل خود را وارد دروازه‌ی خالی حریف کند. مسی که در دقیقه‌ی 60 به جای خاویر پاستوره به میدان آمده بود، تنها به شش دقیقه زمان برای گلزنی نیاز داشت. پاس توی در گایتان به مسی رسید و او توپ را از روی سر دروازه‌بان حریف وارد دروازه کرد. شش دقیقه‌ی بعد عکس این قضیه اتفاق افتاد. مسی پاس زابالتا از سمت راست را به زیبایی کنترل کرد و آن را در مسیر گایتان قرار داد تا او هم در این بازی دوگله بشود. اما مسی که بسیار عالی بازی کرده بود، در دقیقه‌ی 84 روی یک کار انفرادی عالی از سمت راست به درون محوطه‌ی جریمه برش زد و با یک شوت عالی گل هفتم تیمش را به ثمر رساند.

     
آی اسپورت
2014-10-14 18:21:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر