فهرست
پایان استرا و صفر و یک آبی‌ها
پایان استرا و صفر و یک آبی‌ها

پایان استرا و صفر و یک آبی‌ها

آی اسپورت - آندره‌آ استراماچونی سرمربی موفق و محبوب آبی‌ها قرارداد خود را با این تیم یکطرفه فسخ کرد! خبری که مثل سونامی علاوه بر آبی‌ها فضای فوتبال ایران را ملتهب کرد. پازل کارنامه ضعیف کادر مدیریتی باشگاه استقلال فقط همین بحران را کم داشت. بدون شک فسخ قرداد از سوی استراماچونی یک واکنش کاملا طبیعی‌ای قلمداد می‌شود و نباید به او از زاویه یک تحلیل حرفه‌ای حقوقی خرده گرفت، اما این دلیل نمی‌شود حرکت مربی ایتالیایی آبی‌ها را به آسانی هضم کرد.

مشکلی که استرا آنرا دلیل فسخ یکطرفه قرارداد خود بیان کرده، مشکلی بوده که قبل از او کارلوس کی‌روش در تیم ملی و برانکو در پرسپولیس با آن مواجه بوده‌اند و همین الان کالدرون سرمربی فعلی سرخ‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کند، اما آنها با روش‌های خاص خود موضوع را مدیریت کردند و پای تعهد اخلاقی خود به تیم‌های تحت نظارت‌شان ایستادند و رفیق نیمه‌راه نشدند، البته کی‌روش با سبک خودش به پولش رسید و برانکو هم قطعا با شکایتی که در فیفا به ثبت رسانده به پولش می‌رسد و کالدرون هم اگر به بن‌بست مالی با سرخ برسد این فرآیند را طی می‌کند اما آنها پای تیم و تعهد اخلاقی خود به هواداران ماندند.

استراماچونی بعنوان یک حرفه‌ای قطعا از مشکلات سیاسی ایران بواسطه تحریم‌ها اطلاع داشت و تمام اخبار مشکلات دریافت حقوق مربیان خارجی شاغل در ایران را می‌دانست و یا حداقل از رفقای خبرنگارش در ایتالیا می‌توانست کمک بگیرد، ای کاش احساس استرا به ایران و آبی‌ها مثل پست‌های احساسی همسرش بود.

اما حالا استقلال در موقعیت صفر و یک است یا با رفتن استرا تیمشان از هم می‌پاشد و یا همین موضوع یک شوک مثبت و انگیزه مضاعف به آنها می‌دهد تا با قهرمانی در لیگ برتر به آرزوی چند ساله هواداران خود جامع عمل بپوشانند و روسیاهی بماند برای زغال، نمونه ایرانی این اتفاق سایپایی است که با علی دایی قهرمان لیگ برتر شد، تیمی که با وِرنر لورانت آلمانی بسته شد، اردو رفت و با فسخ قراداد توسط مربی آلمانی به علی دایی سپرده شد و در اولین تجربه بعنوان نفر اول نیمکت کارستان کرد، اما قطعا نگرانی هواداران استقلال در راه رسیدن به این مهم عملکرد ضعیف و متناقص کادر مدیریتی استقلال است و اینکه الان کدام مربی می‌تواند این بحران را مدیریت کند.

خبر تاسف بار دیگر وجود بندی در قرارداد شیخ دیاباته هیولای موفق آبی‌هاست که به او این اجازه را می‌دهد در صورت فسخ قرارداد استراماچونی او هم حق فسخ دارد! هواداران آبی حق دارند از مدیریت تیم‌شان اصلا راضی نباشند، این کمترین حق آنهاست ولی برای آرام کردن‌شان اصلا کافی نیست.

۲۱ ۹  
آی اسپورت
2019-12-08 22:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۹ نظر
اکبر
يكشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸، ۲۲:۴۹
چی میگی مرتیکه، کالدرون همه پولش را گرفته، از شهریور تا حالا پولش را نگرفته!! میدونی یعنی چی، تیکه پاره ت میکنیم سلطانی فر رو
چونی اسطوره جدید کیسه
يكشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸، ۲۳:۱۵
سگ هار
يكشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸، ۲۳:۴۳
کارتون تیکه کردن و پاچه گرفتن بوده از قدیم الایام
Redarmys
يكشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸، ۲۳:۱۴
❇️میزان دریافتی مربیان #پرسپولیس
و #استقلال در سال جاری

۵
سعید
يكشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸، ۲۳:۴۳
خخخخخخ کاجیا باز به فنا میرن
احسان تاجی
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸، ۰۰:۰۳
لعنت بر تیم فاسد و دزد لنگ!
۱
خدا رو شکر
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸، ۰۰:۲۸
عجب قیاس مع الفارقی کرده نویسنده، یا اطلاعاتتون کامل نیست یا تعصبتون به تیم وزارت نذاشته جانب عدالت رو رعایت کنین. در هر صورت این بازی ها تو استقلال از سر بی صاحبی باشگاه هست. خدا نگه داره صاحبش رو واسه تیم رقیب، نگرانی هفته های اخیرتون هم به کمک دپارتمان داوری و مدیریت استقلال حل شد شکر خدا، اسنپ بگیریم؟
۴ ۱
...
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸، ۱۰:۴۵
اسنپ نگیر پول میلیاردی میریزن تو جیب تون برید CAS شکایت
۱
.
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸، ۱۲:۵۳
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر