فهرست
آلمان 1 – 1 جمهوری ایرلند : ادامه روزهای سخت قهرمان جهان
آلمان 1 – 1 جمهوری ایرلند : ادامه روزهای سخت قهرمان جهان

آلمان 1 – 1 جمهوری ایرلند : ادامه روزهای سخت قهرمان جهان

آی اسپورت- آلمان با لشکری از مصدومان به مصاف جمهوری ایرلند آمده بود. پس از  پایان جام جهانی فیلیپ لام کاپیتان ژرمن ها از تیم ملی خداحافظی کرد. بهترین گلزن آنها میروسلاو کلوزه هم به همراه مرته ساکر آخرین بازی های ملی شان را انجام دادند. اما این همه کار نبود. ستاره های آلمان یکی پس از دیگری مصدوم می شدند تا مشکلات یوآخیم لو روز به روز بیشتر شود. کاپیتان جدید تیم ملی باستین شواین اشتایگر، سامی خدیرا، مسعود اوزیل و مارکو رویس همه درگیر مصدومیت هستند و آندره شورله به علت سرماخوردگی ساعاتی قبل هتل محل اقامت تیم ملی در اسن را ترک کرده بود.

قهرمان جهان شروع خوبی در این مسابقات نداشت. آنها در بازی اولشان به سختی 1-2 از سد اسکاتلند گذشتند و در دیدار دومشان در زمین لهستان 0-2 مغلوب شدند. این اولین پیروزی تاریخ فوتبال لهستان در برابر آلمان بود. اما یوآخیم لو دیشب گفته بود که ژرمن ها برای جبران به این میدان می آیند.

در سوی دیگر جمهوری ایرلند هر 6 امتیاز ممکن از 2 بازی را در چنته داشت. آنها در بازی اولشان در زمین گرجستان 1-2 پیروز شده بودند و در دیدار دومشان جبل الطارق را 0-7 در هم کوبیده بودند.

بازی همان طور که پیش بینی می شد با حملات آلمان آغاز شد. میزبان بازی را در اختیار داشت اما حملاتش زهر دار نبود. ایرلند هم کاملا منطبق بر سیستم لهستان بازی می کرد. آنها بازی را بسته بودند و سعی می کردند با توپ های بلند از ضد حملاتشان استفاده کنند. نیمه اول چندان دلچسب از کار درنیامد و بازی بدون گل به پایان رسید.

یوآخیم لو در آغاز نیمه دوم پودولسکی را وارد زمین کرد تا به گل برسد. آلمان کماکان توپ و میدان را در اختیار داشت، اما موقعیت هایی که خلق می کرد خیلی جدی نبودند. در دقیقه 71 توپ به تونی کروس رسید و او از راه دور شوتی زمینی را راهی دروازه ایرلند کرد. توپ به تیر دروازه خورد و وارد دروازه ایرلند شد.

پس از این گل آلمان سعی کرد تا به گل دوم برسد. اما محتاطانه تر از قبل بازی می کرد و سعی می کرد کمتر خطر کند. اما در حالی که 4 دقیقه از وقت اضافه بازی گذشته بود، جان اوشی بازیکن کهنه کار ایرلندی دروازه قهرمان جهان را باز کرد تا اوضاع باز هم برای آنها خوب پیش نرود.

آلمان با این تساوی با 4 امتیاز در رده چهارم جدول قرار گفت. البته آنها دو بازی راحت در برابر گرجستان و جبل الطارق باید انجام دهند که با پیروزی احتمالی شان در آن دو دیدار اوضاع بهتری خواهند داشت. در دیگر سو جمهوری ایرلند با 7 امتیاز به همراه لهستان در بالای جدول قرار گرفت.

  ۱  
آی اسپورت
2014-10-15 01:01:41
نظر دهید

۱ نظر
TW14
چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۳، ۱۰:۴۱
حالا ببینم امثال فردوسی پور میان بگن اوزیل بد هستش؟ وقتی تو تیم نباشه اینطوری میشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر