فهرست
دانمارک 0 – پرتغال 1 : خوش بختی در وقت اضافه
دانمارک 0 – پرتغال 1 : خوش بختی در وقت اضافه

دانمارک 0 – پرتغال 1 : خوش بختی در وقت اضافه

آی اسپورت- پرتغال در دیدار دوم مرحله گروهی اش میهمان دانمارک بود. آنها بازی های مرحله مقدماتی را خوب آغاز نکرده بودند. در دیدار اولشان در حالی میزبان آلبانی بودند که کریس رونالدو را به علت مصدومیت در اختیار نداشتند. پرتغال در آن دیدار هر چه زد به در بسته خورد و سرانجام 0-1 مغلوب میهمان کم نام و نشان خود شد تا سه امتیاز حساس را از دست بدهد. پرتغالی ها که در نتیجه گیری ضعیف در مراحل مقدماتی ید طولایی دارند و معمولا سخت ترین راه را برای صعود به تورنمت ها انتخاب می کنند، این بار باید به زمین دانمارک می رفتند.

در دیگر سو دانمارک که جام جهانی را با بدشانسی از دست داده بود و حتی با وجود دوم شدن در گروه نتوانسته بود به پلی آف هم راه یابد این بار آمده تا با صعود به جام ملت های اروپا یک تورنمنت مهم دیگر را از دست ندهد. داتمارک در دیدار اولش 1-2 ارمنستان را شکست داده بود اما آنها نیز در برابر آلبانی به نتیجه ای بهتر از تساوی 1-1 دست نیافته بودند.

در نیمه اول پرتغال تیم بهتر میدان بود اما این مایکا کرون دلی بود که بهترین موقعیت تین نیمه را برای دانمارک از دست داد. ضربه او به تبر دروازه پرتغال برخورد کرد. نیمه اول موقعیت خطرناک دیگری را به خود ندید. دنی در دقیقه 51 موقعیت ایده آلی داشت که با از خود گذشتگی آن را به رونالدو واگذار کرد. ولی شوت سنگین رونالدو را اشمایکل دروازه بان دانمارک گرفت. دو تیم در نیمه دوم تلاش زیادی کردند تا به گل برتری برسند. اما شکل بازی در نیمه دوم متفاوت بود و این دانمارک بود که بازی را در اختیار داشت. در وقت معمول بازی دو تیم نتوانستند به گل برسند. داور 5 دقیقه وقت اضافه گرفت و در دقیقه سوم برای دانمارک یک ضربه کاشته پشت محوطه به دست آمد. ضربه ای که رونالدو به شدت به آن معترض بود و یک کارت زرد برایش در پی داشت. این ضربه کاشته با اختلاف اندکی از بالای دروازه بیرون رفت. اما در دقیقه 5+90 اتفاق تعیین کننده بازی افتاد. توپ ارسالی روی دروازه با ضربه سر رونالدو وارد دروازه دانماک شد تا سه امتیاز ارزشمند برای پرتغال به دست بیاید. نبوغ رونالدو این بار به داد تیم ملی کشورش رسید.

پرتغال با این پیروزی با سه امتیاز از دو بازی در رده سوم قرار گرفت و دانمارک با یک بازی و یک امتیاز بیشتر در رده دوم قرار دارد.

     
آی اسپورت
2014-10-15 01:35:12
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر