فهرست
تیم داوری ایران، بهترین تیم آسیا نشده: دروغ بزرگ
تیم داوری ایران، بهترین تیم آسیا نشده: دروغ بزرگ

تیم داوری ایران، بهترین تیم آسیا نشده: دروغ بزرگ

آی اسپورت- مهمترین خبر امروز فوتبال ایران، انتخاب شدن تیم داوری مان به عنوان بهترین تیم داوری قاره آسیا بود. خبری که توسط فریدون اصفهانیان اعلام شد و حتی علیرضا فغانی هم که در کره جنوبی است، آن را تایید کرد. بلافاصله سیل تبریک ها بود که روانه شد و دوباره مشکلات داوری عیان ولی واقعیت این است که اصلا چنین اتفاقی نیفتاده است و مراسم فوق صرفا تجلیل و تقدیر از علیرضا فغانی، رضا سخندان و محمدرضا منصوری است بابت قضاوت در فینال المپیک.

 

مراسم گالا

مراسم انتخاب بهترین های قاره آسیا هر سال در اواخر آذر ماه برگزار می شود درحالیکه این تجلیل ساده در 9 آبان است پس نباید آن را مراسم انتخاب بهترین داور بدانیم. مراسم انتخاب برترین ها، مراسمی است رسمی با حضور همه مقامات ارشد کنفدراسیون فوتبال قاره و روسای فدراسیون های فوتبال کشورهای آسیایی درحالیکه در مراسم 9 آبان صرفا مقامات داوری دعوت شده اند به علاوه داوران جوانی که می بایستی در کارگاه های الیت شرکت کنند مانند برادران حیدری از ایران.

 

بهترین داور نداریم

از دو سال پیش اصلا چنین جایزه ای از دستور کار کنفدراسیون فوتبال آسیا خارج شده است و در مراسم انتخاب برترین های قاره، جایزه ای تحت عنوان بهترین داور یا کمک داور نداریم.

 

تیم داوری؟

در هیچ کجای دنیا و تاریخ سابقه نداشته جایزه ای به بهترین تیم داوری اهدا شود. جایزه برترین به یک داور و یک کمک داور داده می شود پس یا سخندان بهترین کمک داور است یا منصوری و حالا که هر دو نفر اعلام شده اند، به این نتیجه می رسیم که اصلا جایزه بهترین در کار نیست.

 

کاندیداها

در تمامی مراسم های انتخاب بهترین، ابتدا لیستی از کاندیداها اعلام می شود. اگر فغانی و سخندان و منصوری، به عنوان بهترین های قاره انتخاب شده اند سایر کاندیداها چه کسانی هستند؟ چرا هیچ اعلام رسمی درباره کاندیداها تا به حال وجود نداشته است؟

 

سایت AFC

اگر بپذیریم تیم داوری ایران به عنوان بهترین تیم داوری قاره معرفی شده، پس چرا هیچ خبری در این باره روی سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا وجود ندارد؟ سایتی که هر ساله برای مراسم برترین ها لینک ویژه ای در نظر می گیرد.

 

واقعیت

کنفدراسیون فوتبال آسیا روز 9 آبان میزبان داوران الیت قاره است و به همین دلیل، تصمیم گرفته از تیم داوری ایران بابت حضور در فینال جام باشگاه های جهان و المپیک ریو تقدیر کند. مراسم تقدیری کاملا معمولی که هرگز نباید آن را مراسم انتخاب بهترین های آسیا بدانیم.

 

 

۹    
آی اسپورت
2016-10-18 20:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر