فهرست
درخشان: برخی به جای حمایت از حضور رئال در ایران نیزه در چشم ما می کنند/ اتلتیکو پول بیشتری از رئال مادرید می خواست/ نمی خواستیم پولادی را به زور نگه داریم
درخشان: برخی به جای حمایت از حضور رئال در ایران نیزه در چشم ما می کنند/ اتلتیکو پول بیشتری از رئال مادرید می خواست/ نمی خواستیم پولادی را به زور نگه داریم

درخشان: برخی به جای حمایت از حضور رئال در ایران نیزه در چشم ما می کنند/ اتلتیکو پول بیشتری از رئال مادرید می خواست/ نمی خواستیم پولادی را به زور نگه داریم

 آی اسپورت- حمید درخشان در نشست خبری پیش از بازی حذفی مقابل تیم کارگر بنه بندرگز بوشهر حاضر شد و درباره این دیدار گفت:  ما در جام حذفی با تیمی بازی می‌کنیم که شناخت چندانی روی آن نداریم و در مقابل آنها شناخت خوبی از پرسپولیس دارند و از روحیه بالایی نیز برخوردار هستند، چرا که آنها برای بازی مقابل یک تیم بزرگ انگیزه‌هایی زیادی خواهند داشت و با شناخت کافی به میدان می‌آیند. حریف‌مان با تمام قوا و به صورت انتحاری مقابل ما بازی می‌کنند و چیزی برای از دست دادن ندارند. ما هم این تیم را دست‌کم نمی‌گیریم و می‌خواهیم اولین قدم را در جام حذفی محکم برداریم.


 

 پرسپولیس با نتیجه پرگل پیروز می‌شود یا هواداران مانند بازی‌های لیگ باید استرس داشته باشند؟


طرفدار دوست دارد تیمش برنده شود و ما هم تلاش می‌کنیم تا این اتفاق رخ دهد. ما می‌خواهیم از سد تیم کارگر بنه گز بگذریم و به مرحله بعد جام حذفی صعود کنیم، آن هم با یک بازی خوب و نتیجه خوب.


 

 با بازیکنانتان صحبت کرده اید تا تیم کارگر بنه گز را دست‌کم نگیرند؟

ما اصلاً این تیم را دست‌کم نمی‌گیریم، چون این تیم مقابل پرسپولیس انگیزه زیادی دارد و می‌خواهد اعاده حیثیت کند. اینگونه تیم‌ها با تمام قوا و شاید با فوق قدرت خود حتی در یک بازی معمولی مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرند. باز هم تأکید می‌کنم اصلاً تیم کارگر را دست‌کم نمی‌گیریم و می‌دانیم آنها با انجام یک بازی انتحاری خطرناک هستند. به همین خاطر با یک بازی حساب‌شده و منطقی می‌خواهیم پیروز شویم.

 

بازیکنان مصدوم و محروم تیم؟

به مانند دیدارهای گذشته محروم و مصدوم داریم و این وضعیت به قسمتی از تیم ما تبدیل شده است. علی‌عسگر، مهدی دغاغله و رضا نوروزی مصدوم هستند و حسین ماهینی هم محروم است.

 

آخرین وضعیت پیام صادقیان؟

من منتظر هستم تا فدراسیون این موضوع را به ما اعلام کند. البته براساس سؤالی که پرسیدم محرومیت صادقیان از ساعت 24 امشب به پایان می‌رسد و او می‌تواند فردا برای ما بازی کند.


وضعیت اومانا؟! 

 او قرار است امشب به ایران برسد و جزو بازیکنانی است که در اختیارش نداریم. مشخص نیست اومانیا چه زمانی به ما ملحق خواهد شد.

 حواشی پیش آمده بر سر بازی پرسپولیس و رئال مادرید؟


وارد مباحث مدیریتی این بازی نمی‌شوم اما معتقدم آمدن رئال مادرید به کشورمان نشان دهنده ثبات و بزرگی در ایران بود و اینکه برخلاف تبلیغات خارجی ایران تا چه اندازه ثبات دارد و از رئال مادرید برای بازی دعوت کرده است.رئال مادرید یک برند جهانی است و از بابت همین جهانی بودن بسیار اهمیت دارد که چه کشوری و چه تیمی را برای بازی انتخاب می‌کند. قطعاً بازی با رئال مادرید اعتبار ما را چندبرابر می‌کرد، چرا که برای همه مهم است که این تیم برای بازی به کجا می‌رود.

 بحث دوم من در مورد رنکینگ جهانی رئال و سبک بازی این تیم است که بازی با آنها کلاس خاصی به فوتبال ما می‌دهد. اینکه تیم بزرگی مانند رئال برای بازی به ایران می‌آید را باید از دریچه گسترده‌تری بدانیم و تبلیغ کنیم، چرا که نشان می‌دهد فوتبال یک کشور آسیایی تا چه اندازه جایگاه دارد که با رئال بازی می‌کند. اینکه تیمی چون رئال که تاکنون به کشور ما نیامده، برای بازی در ایران حاضر می‌شود وجاهت و اقتدار کشورمان را نشان می‌دهد. حتی اگر آنها با هر تیم دیگری به غیر از پرسپولیس هم این بازی را انجام می‌دادند حائز اهمیت بود.

 نمی‌دانم چرا دوستان نیزه برداشته‌اند و می‌خواهند آن را به چشم پرسپولیس بزنند، نمی‌دانم آنها چه سودی از این کارها می‌برند و این کارها چه کمکی به فوتبال ما می‌کند.

 ای کاش دست به دست هم دهیم و اتفاقاتی را فراهم کنیم که به سود فوتبال ما باشد. وقتی چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد حاصلش همان می‌شود که هیچ تیمی جرأت نمی‌کند به ایران بیاید. زمانی که از بایرن مونیخ برای بازی با پرسپولیس دعوت شد، آنها فکر می‌کردند به کشوری می‌روند که همه اسلحه به دست ایستاده‌اند. در حالی که می‌توانیم مهمان‌نوازی و مردم‌مداری خود را نشان دهیم و با یک استقبال و بازی خوب روابط‌مان را با دنیا توسعه دهیم. هرچقدر از تیم‌های بزرگ به فوتبال ما بیایند و بروند به سود کشورمان است.انتقادات از بازی تیم ملی با بنفیکا 


 من در جایگاه مربی تیم ملی نیستم که جواب این سؤال را بدهم. تمام این سوال‌ها را باید مسئولان تیم ملی پاسخ بدهند اما همه تابع تیم ملی هستیم تا کمک کنیم. فدراسیون به ما اعلام کرد از فلان تاریخ تا فلان تاریخ لیگ تعطیل است و ما تابع این مسئله بودیم. باز هم می‌گویم من نباید پاسخگوی این مسئله باشم و مسئولان باید جواب بدهند که با تیمی که بازی کردند بنفیکا بوده یا خیر.


چرا پرسپولیس با اتلتیکو مادرید بازی نکرد؟!
 

 نامه این بازی بعد از مذاکرات با رئال مادرید به دست ما رسید، البته اتلتیکومادرید رقمی حدود یک میلیون و 500 هزار یورو می‌خواست که اصلاً پول کمی نیست و من فکر نمی‌کنم که هیچ تیمی در ایران بتواند آن را پرداخت کند اما تا آنجا که می‌دانم درباره بازی با رئال مادرید بحث رقم نبوده و باشگاه پرسپولیس هم فقط در حد واسطه و مذاکره بوده است. فکر می‌کنم رقم پیشنهادی رئال مادرید کمتر از این رقم اتلتیکومادرید بوده است.


پیوستن پولادی به الشحانیه
 

 فدراسیون فوتبال این بازیکن را آزاد کرده و پولادی هم قرارداد بسته است. او از مجموعه ما خارج شده و دیگر بازیکن ما نیست که در موردش صحبت کنیم. در مجموع نمی‌توانیم کسی را به زور در پرسپولیس نگه داریم چون بازیکنی که می‌خواهد برای این تیم بازی کند باید قلب و روحش با پرسپولیس باشد.


 

 شنیده می‌شود برخی از بازیکنان پرسپولیس در اردوی کیش خود شب‌زنده‌داری می‌کردند...


هرکسی نگاه و سلیقه خود را دارد. یکی می‌گوید شنیدیم فلانی تا فلان ساعت بیدار بوده و دیگری می‌گوید شنیدیم آن بازیکن تا 2 صبح در اسکله حضور داشته اما شنیده‌ها مهم نیست. مطمئن باشید چنین حرف‌هایی صحت ندارد، چون در تیم من نظم و انضباط حرف اول را می‌زند. ما نه اجازه کار خاصی را دادیم و نه بازیکنان خارق‌العاده‌ای کرده‌اند. همیشه این مسائل در پرسپولیس بوده است. باز هم تاکید می‌کنم تمام مسائل انضباطی انجام شده و اگر مرخصی یا استراحتی بوده من اجازه دادم. اصلاً چنین صحبت‌هایی صحت ندارد تا من در پرسپولیس هستم این اتفاقات رخ نمی‌دهد.

     
آی اسپورت
2014-10-15 15:14:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر