فهرست
روبینیو: نیمار خارق‌العاده است
روبینیو: نیمار خارق‌العاده است

روبینیو: نیمار خارق‌العاده است

آی اسپورت- روبینیو پس از زمان ظهور پله‌ی جوان در دهه‌ی 1950 ارزشمندترین بازیکن سانتوس بود، و برای نیمار نوجوان که داشت در رده‌های جوانان این باشگاه پله‌های ترقی را می‌پیمود، پادشاه بعدی دنیا به شمار می‌آمد. روبینیو در سال 2010 که به صورت قرضی به سانتوس برگشته بود، نیمار 18 ساله را زیر بال و پر خود گرفت و برای او نقش راهنما و پیش‌کسوت داشت. این دو در حال حاضر در تیم ملی در کنار هم هستند و تقریباً جدایی‌ناپذیر اند. حالا پس از پیروزی 0-4 برزیل برابر ژاپن، روبینیو که زمانی «معلم» نیمار بوده، چیزی جز تحسین برای شاگرد سابق خود ندارد.

 

«نیمار یک بازیکن خارق‌العاده است. می‌دانستم که او امروز تشنه‌ی گلزنی است. به او گفتم سه گل می‌زنی، اما او چهار تا زد. و حتی دو موقعیتی را از دست داد که معمولاً آن‌ها را تبدیل به گل می‌کند. در نتیجه تعداد گل‌های او حتی می‌توانست بیشتر هم باشد. او بازی را برای ما رقم زد.»

 

روبینیوی 30 ساله که برای دومین دوره به صورت قرضی از میلان در سانتوس حضور دارد، ژاپن را حریفی سخت توصیف کرد. «این یک بازی سخت بود، مردم فکر می‌کنند ژاپن ضعیف است، اما آن‌ها ضعیف نبودند. آن‌ها تیمی قوی هستند که دوندگی زیادی دارند. ما رو به بهبود هستیم. چیزی که ما می‌خواهیم قهرمانی جام جهانی روسیه است، اما راه درازی در پیش است و باید در رقابت‌های مهمی بازی کنیم.»

     
آی اسپورت
2014-10-15 20:27:28
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر