فهرست
ماشین  ۰-۱ پرسپولیس؛ پاداش شجاعت
ماشین ۰-۱ پرسپولیس؛ پاداش شجاعت

ماشین ۰-۱ پرسپولیس؛ پاداش شجاعت

آی اسپورت – در حالی که با درخشش دروازه‌بان‌های دو تیم، بازی تا دقیقه 90 با تساوی بدون گل دنبال می‌شد پرسپولیس روی یک ضربه ایستگاهی و ضربه سر خلیل‌زاده در وقت‌های تلف‌شده، میزبانش را شکست داد.  

هفته چهاردهم لیگ برتر؛ پنج‌شنبه: 97/09/08 ؛ ساعت: 15

استادیوم: بنیان دیزل تبریز/ تماشاگر: ... نفر

داور: سید رضا مهدوی؛ کمک‌ها: میریعقوب حجتی، حمیدرضا کنعانی و شاهو اصلانی/ ناظر: علی خسروی

ماشین‌سازی تبریز: فرناندو دخسوس، محمدحسین کنعانی‌زادگان، محمد اهل‌شاخه، مسیح زاهدی، سید احمد موسوی، احمدرضا زنده‌روح، سید محمد خرم‌الحسینی، سعید مهری، فرید بهزادی‌کریمی، پیمان بابایی و رضا خالقی‌فر.

سرمربی: محمدرضا مهاجری

پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، آدام همتی، محسن ربیع‌خواه، احمد نوراللهی، بشار رسن، امید عالیشاه، حمیدرضا طاهرخانی(56 - سعید حسین پور)، گادوین منشا و علی علیپور( 82 - محمدامین اسدی).

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

کارت زرد: امید عالیشاه(86)

شرح گل:

دقیقه 90- یک ضربه ایستگاهی در سمت راست زمین ماشین سازی را بشار رسن با یک ارسال خوب روی دروازه فرستاد و شجاع خلیل زاده با یک پرش بلند و ضربه سر بالاخره دروازه دخسوس را باز کرد.

دقیقه ۱۲: ارسال از سمت راست پرسپولیس با دخالت شجاع خلیل زاده و اعتراض ماشین سازی مبنی بر خطای پنالتی همراه شد اما داور دستور به ادامه بازی داد.

دقیقه ۱۵: ارسال اینبار از سمت چپ و اشتباه بیرانوند در دفع توپ در شلوغی شش قدم توپ را نصیب مسیح زاهدی کرد که ضربه خطرناک این مدافع پیش تاخته از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 32 : بازی بازیکنان ماشین سازی در محوطه جریمه پرسپولیس می توانستند به گل برسند اما شجاع خلیل زاده و سیدجلال در مقابل دروازه توپ را در دو مرحله دور کردند. در مرحله اول شجاع شوت خالقی فر را با پا و سیدجلال در مرحلع دوم و در حالی که روی زمین افتاده بود شوت محکم بازیکن ماشین سازی را با سر دفع کرد تا همین توپ تبدیل به یک ضدحمله سریع برای پرسپولیس شود.

دقیقه 32: امید عالیشاه در این ضدحمله با سرعت وارد هجده قدم شد و با شوت محکم پای چپ قصد داشت دروازه ماشین سازی را باز کند اما فرناندو دخسوس شوت محکمی عالیشاه که به وسط دروازه زده شد را دفع کرد.

دقیقه 35 : ماشین سازی در یک حمله سریع توسط پیمان بابایی می توانست دروازه پرسپولیس را باز کند. او از سد سیدجلال عبور کرده و در زاویه بسته ضربه را به زاویه مخالف زد اما مدافعان پرسپولیس تن به کرنر دادند تا این موقعیت خبرناک هم دفع شود.

دقیقه 41- پرسپولیس توپ را خیلی خوب تا هجده قدم آورده و عالیشاه پا به توپ وارد هجده قدم شد اما بازهم با بی دقتی ضربه اش به بالای دروازه رفته و موقعیت پرسپولیس نیز از بین رفت.

دقیقه 44- ماشین سازی که در دقایق آخر روی دروازه و پرسپولیس فشار می آورد و در یک صحنه نزدیک بود به گل برسد و همین باعث شد تا علیرضا بیراوند دروازه بان این تیم به سوی احمد نوراللهی برود تا نسبت به این حادثه اعتراض کند. اما نوراللهی واکنش نشان داد و با عصبانیت جواب بیرانوند داد. صحنه ای که با کوتاه آمدن بیرانوند جمع شد چرا که نوراللهی با دست او را به سمت دروازه می خواند و بیرانوند با دست هایی که پشت کمرش گره کرده بود به سمت دروازه رفت.

دقیقه 51- ارسال گادوین منشا روی دروازه با ضربه سر بشار رسن همراه بود و علیپور می توانست روی شش قدم دروازه را باز کند اما دخسوس با خروج به موقع ازمهاجم پرسپولیس خطا گرفت و فرصت از بین رفت.

دقیقه 62- مسیح وینگرچپ ماشین سازی مسیح زاهدی روی موقعیتی که داشت دروازه بیرانوند را تهدید کرد اما شوت محکم او که از بیرون هجده قدم به زاویه مخالف و سمت راست زده شد با اختلاف اندک به بیرون رفت.

دقیقه 66- پرسپولیس در این دقایق روی دروازه ماشین سازی فشار می آورد. در این دقیقه شوت کات دار و زیبای گادوین منشا که درآستانه ورود به دروازه بود توسط دخسوس که در این بازی نمایش خوبی داشت به کرنر فرستاده شد.

73- حملات چند جانبه پرسپولیس با چند سانتر پیاپی همراه بود و در انتها توپ به منشا در گوشه هجده قدم رسید. او سانتر بلندی کرد اما عالیشاه که معمولا این توپ ها را تبدیل به گل می کرد با ضربه سر توپ را به بالای دروازه زد.

دقیقه 83: خرم الحسینی هافبک تیم ماشین سازی از میان چهارمدافع پرسپولیس عبور کرده و وارد هجده قدم شدم. او در شرایط تک به تک با بیرانوند شوت زمینی و محکمی را زد که بیرانوند به خوبی توپ را روی زمین گرفت.

دقیقه 86- در یک حمله پرسپولیس وقتی توپ به بیرون رفت امیدعالیشاه که از این موضوع ناراحت بود توپ را محکم به سمت هوادار ماشین سازی شوت کرد هرچند فنس های محکم بنیان دیزل باعث شد توپ بعد از برخورد به آن برگردد اما این باعث ناراحتی بازیکنان ماشین سازی شده و با عالیشا درگیر شدند. داور هم با یک کارت زرد ماجرا را قائله داد.

دقیقه 89 در یک حمله سریع بشار رسن از سمت راست با یک شوت محکم دروازه ماشین سازی را تهدید کرد اما دخسوس بازهم این شوت را دفع کرد و در برگشت پرسپولیسی ها نتوانستند از آن استفاده کنند.

در حاشیه

* عزیز معبودی، مدافع ماشین‌سازی به دلیل محرومیت در این مسابقه حضور ندارد و کمال کامیابی‌نیا، هافبک دفاعی پرسپولیس هم به همین علت برابر ماشین‌سازان غایب است.

* شجاع خلیل زاده که گفته می‌شد به دلیل مصدومیت قادر به همراهی این تیم در دیدار امروز نیز با تدابیر کادرپزشکی در ترکیب حاضر شده است.

* مسیح زاهدی، مدافع میانی ماشین سازی در این بازی از سوی رضا مهاجری به دلیل کمبود نفرات در سمت چپ دفاعی به میدان رفته است.

* دقایقی پیش از شروع بازی ظرفیت استادیوم بنیان دیزل پر شد و جمعیت زیادی از هواداران پشت در ماندند.

* هواداران ماشین سازی در ابتدای بازی به شدت کاشیما آنتلرز را تشویق کردند. البته در این جمع عده‌ای نیز با به کار بردن “گاشینما” (به زبان ترکی) به کری خوانی با پرسپولیسی‌ها پرداختند.

* سیداحمد موسوی که در بازی فصل گذشته با حرکت تکنیکی خود پایه‌گذار گل این تیم برابر پرسپولیس بود، در این بازی در پست اصلی خود و در سمت راست به میدان رفته است. این بازیکن در چند دیدار اخیر ماشین با توجه به کمبود نفرات مجبور به تغییر پست شده بود.

* حسین کنعانی زادگان از ماشین سازی و احمد نوراللهی و علیرضا بیرانوند از پرسپولیس نفرات ملی پوش حاضر در این بازی هستند.

* علیرضا بیرانوند در یک صحنه با رضا خالقی فر به درگیری لفظی پرداخت که واکنش شدید هواداران را در پی داشت.

 

۲۵ ۱۷  
آی اسپورت
2018-11-29 16:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۷ نظر
علی پرسپولیسی
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷، ۱۶:۵۹
جووووووون چه بردی چه بازی ای. بهترین تیم دنیا. دمتون گرم با غیرتا. چه جوونایی. چه امید عالیشاهی. چه گزارشگر حرومزاده ای که به چوخ ابدی رفت خخخخ
Mn
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷، ۱۷:۰۱
ماتحت گزارشگر ترک سوخت تااا دسته
بهنام
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷، ۱۷:۰۱
چقدر چسبيد اين جوگيرارو تو شهر اولين ها!! برديم تا ديگه با دم شير بازى نكنن
خوزستان
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷، ۱۷:۰۳
همیشه برام سوال بوده چرا انقد این تیم خوش شانسه
فکر میکنم نتیجه مساوی عادلانه تر بوده
علی
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷، ۱۷:۱۴
نود دقیقه گزارشگر با کنایه و اغراق و توهین حرف زد.اینم از آخرش. فوتبال بازی تاکتیک و نتیجه هست با این حرفا نمیشه نتیجه رو عوض کرد
مرتضی سلطان
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷، ۱۷:۱۶
با ماشین از رو تیم سوراختور رد شدیم..
#ارمنستان_
امید از تفت
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷، ۱۷:۱۹
بیشعور داور گل خیلی سالم که اسدی قشنگ عقب تر بود و نیازی به ریاضی و هندسه هم نداشت را آفساید گرفت. ولی دم اسدی گرم مهاجم فوق العاده ای هست. اسدی یکی از مهاجمین بزرگ فوتبال ایران میشه
۶۶۶۶۶۶
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷، ۱۷:۲۰
چرا درمورد گل آفساید مطلبی ننوشتین بینیم آفساید بوده یا نه؟
کامبیز
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷، ۱۷:۲۷
حالا با پرچم ژاپن برای خودتون پماد بسازین, با شاخ گوزن کاشیما استعمال کنید.
۶۶۶۶۶۶
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷، ۱۷:۲۷
آقای فردوسی پور دوشنبه آینده منتظر پرسپکتیو هستیم برا گل دوم و صحیح پرسپولیس.
AVA-86
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷، ۱۷:۳۶
90 دقیقه یقه درانی مجری شبکه استانی تبریز هیچ فایده ایی نداشت و شجاع مصدوم گل سه امتیازی زد. بی صبرانه منتظر پرسپکتیو گل کاملا سالم اسدی توی برنامه نود می مونیم. خیلی دوست دارم بدونم فردوسی پور از این تکنولوژیها فقط به ضرر پرسپولیس استفاده میکنه یا کلا فقط برای همون بازی تراکتور استفاده قرار بود بشه
فرزاد مهریار
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷، ۱۸:۵۰
دوستان هی میگن پرسپکتیو ، پرسپکتیو شعبده ای بود که جناب کی‌روشی پور از تو کلاهش درآورد تا مبادا تیم کاپیتان های تیم ملی و اسپانسر تیم ملی ازشون برنجند .
سالم بودن گل دوم پرسپولیس به قدری تابلو بود که با چشم غیرمسلح و تو صحنه عادی بازی هم قابل تشخیص بود
محسن
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷، ۲۰:۲۲
خوشم میاد از مهاجری.مثل مرد همیشه به پرسپولیس میبازه و اصولا انجام وظیفه میکند.قبلا هم گفتم که بوی کباب میاد اما بو از کباب نیست،خر داغ میزنند!!! مهاجری ترمز استقلال و سپاهان را میکشد اما طبق روال سالهای قبل،به پرسپولیس سرویس دهی میکند.هوادار یعنی این.حالا هواداران متوهم تیم زپرتی،قبول کنند که وقتی مدیر سپاهان گفت ماشین سازی برای یک تیم دیگر بازی کرد،درست گفته.منتها یه مشت احمق،متوجه نشدند منظور کدام تیم هست!!!!بخورید حالا.
۳ ۱
موراتا
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۳۹
مرزهای توهم با این کامنت کیلومترها جابجا شد ضمنا احمق همون مدیریه که چنین چرندیاتی رو بلغور میکنه
....
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷، ۲۳:۰۷
کمیته داوران حامی پرسپولیس قهرمان
۱
سلام
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷، ۲۳:۴۴
پاداش داور
سلام
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷، ۲۳:۴۴
پاداش داور
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر