فهرست
گزارش: بیشترین سبقت‌های فرمول یک در 2016
گزارش: بیشترین سبقت‌های فرمول یک در 2016

گزارش: بیشترین سبقت‌های فرمول یک در 2016

آی اسپورت- با توجه به آمار ۲۰۱۶ پیرلی، راننده جوان ردبول، مکس ورشتپن توانست رکورد بیشترین تعداد سبقت در طول یک فصل را از سال 1983 به نام خود ثبت کند. تولید کننده لاستیک فرمول یک، از اعداد مربوط به فصل ۲۰۱۶ گزارشی را تهیه کرده که شامل تعداد سبقت های هر راننده هممی شود.

ورشتپن که در ابتدا فصل، قبل از انتقالش به ردبول، در چهار مسابقه برای تورو روسو رانندگی کرد، توانست در سبقت گیری به عدد ۷۸ برسد که به گفته پیرلی، بیشترین تعداد از سال ۱۹۸۳ است. ۱۶ سبقت در تورو روسو و ۶۰ سبقت در ردبول به ثبت رسیده. ردبول با ۶۱ سبقت دنیل ریکاردو، ۶۰ سبقت ورشتپن و ۱۵ سبقت دنیل کویات، رکورد بیشترین سبقت تیمی با جمع ۱۳۶ را ثبت کرد.

در کل ۸۶۶ سبقت در این فصل به ثبت رسید که میانگین آن ۴۱٫۲ سبقت در هر مسابقه است و در مقایسه با فصل ۲۰۱۵ که ۵۰۹ سبقت به ثبت رسید، افزایش چشم گیری است. مسابقه چین با ۱۲۸ سبقت شلوغ ترین مسابقه از نظر سبقت گیری بوده که لوئیس همیلتون، راننده مرسدس به تنهایی توانست ۱۸ سبقت را به ثبت برساند. یکی دیگر از آمار خیره کننده سبقت گیری در این فصل متعلق به راننده مک لارن هوندا، فرناندو آلونسو با ثبت ۴۱ سبقت در استارت مسابقه است.

از راننده تیم فراری، سباستین فتل در این فصل فقط یک بار سبقت گرفته شده که آن هم در گرندپری برزیل و سبقت ورشتپن از او بوده است. از روزبرگ و همیلتون نیز چهار و سه بار سبقت گرفته شده.


پی نوشت: پیرلی اعلام کرد که سبقت ها فقط در صورتی اعمال می شوند که؛ سبقت در یک دور کامل گرفته شود و تا خط پایان آن دور، آن سبقت را حفظ کند و تغییر جایگاه به دلیل مشکلات فنی و دیگر مسائل و لپ شدن یا از لپ در آمدن، شمارش نشده است.

     
آی اسپورت
2016-12-13 16:08:00
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر