فهرست
شطرنج‌باز آلمانی: با حجاب در مسابقات جهانی تهران شرکت می‌کنم
شطرنج‌باز آلمانی: با حجاب در مسابقات جهانی تهران شرکت می‌کنم

شطرنج‌باز آلمانی: با حجاب در مسابقات جهانی تهران شرکت می‌کنم

آی اسپورت- مسابقات شطرنج قهرمانی بانوان جهان قرار است با حضور 64 شطرنج‌باز در روزهای 18 بهمن تا 11 اسفند سال 95 به‌میزبانی کشورمان برگزار شود. برگزاری این رقابت‌ها در ایران واکنش یک شطرنج‌باز آمریکایی را در هفته گذشته به‌دنبال داشت و او اعلام کرد که به‌دلیل حجاب به تهران سفر نمی‌کند. در واقع این بازیکن قصد داشت موج منفی علیه کشورمان به راه بیندازد، اما اعلام آمادگی سایر شطرنج‌بازان مانع به هدف رسیدن این موج شد.

آخرین بازیکنی که برای حضور در کشورمان اعلام آمادگی کرده، «الیزابت پاهتس» نفر 28 رده‌بندی جهانی از کشور آلمان است. این شطرنج‌باز 31ساله که بهترین بازیکن زن کشورش است، در مصاحبه با روزنامه «اوستهورینگر» گفت: من با روسری و حجاب در این مسابقات در تهران شرکت خواهم کرد.

پاهتس در خصوص اعتراض «نازی پایکیدزه» آمریکایی درباره رعایت حجاب در این گفت: اینکه نفر 98 رده‌بندی جهانی نمی‌تواند در مسابقات زنان جهان شرکت کند، موضوعی است که باید از جنبه متفاوتی به آن نگاه کرد. اگر او شانس کسب مدال را داشت، باز هم چنین رویکرد و نظری را انتخاب می‌کرد؟ من از بازیکنان بزرگ چنین حرفی را نشنیده‌ام و همه در مسابقات شرکت خواهند کرد.

این شطرنج‌باز در خصوص سطح بانوان ایرانی در این رشته اضافه کرد: ایران بازیکنانی قدرتمند با رنکینگ 2400 دارد و استعدادهای زیادی نیز پشت سر آنها هستند.

پاهتس درباره هدفش از شرکت در مسابقات قهرمانی جهان گفت: می‌خواهم تا جایی که ممکن است، به جلو بروم. بهترین نتیجه من حضور در جمع 16 بازیکن برتر بوده است.

     
آی اسپورت
2016-10-13 20:27:00
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر