فهرست

محرومیت عضو سابق AFC به دلیل رشوه گرفتن از بن‌همام

آی اسپورت- کمیته‌ی اخلاق فیفا گانبولد بویانمخ، رئیس فدراسیون فوتبال مغولستان و عضو سابق کمیته‌ی اجرایی AFC، را به دلیل پذیرش پول‌هایی از بن‌همام  به مدت پنج سال محروم کرد؛ این پرداخت‌ها به خاطر پشتیبانی از کمپین بن‌همام برای ریاست فیفا در سال 2011 انجام شده بود. او همچنین در سال 2009 زمانی که بن‌همام در انتخابات عضویت در کمیته‌ی اجرایی فیفا، رقابت سختی با شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه ـ رئیس فعلی AFC ـ داشت نیز از بن‌همام پول دریافت کرده بود. بن همام در این انتخابات سرانجام با 23 رای در برابر 21 رای حریف پیروز شد.

 

بیانیه‌ی فیفا در این باره می‌گوید: «دفتر داوری کمیته‌ی اخلاق فیفا، به ریاست هانس یواخیم اکرت، تصمیم گرفت تا رئیس فدراسیون فوتبال مغولستان، گانبولد بویانمخ، را از شرکت در هر گونه فعالیت مرتبط با فوتبال در سطح ملی و بین‌المللی برای پنج سال محروم کند. آقای بویانمخ مبالغی را [از آقای محمد بن‌همام] در مورد انتخابات کمیته‌ی اجرایی فیفا در کنگره‌ی AFC در سال 2009 و همچنین انتخابات ریاست فیفا در سال 2011 درخواست و دریافت کرده است.»

 

رقابت بن‌همام با سپ بلاتر برای ریاست فیفا هفته‌ها پیش از رای‌گیری خاتمه یافت، زیرا ادعا شده بود که به مقاماتی در فدراسیون فوتبال منطقه‌ی کارائیب رشوه داده است. پس از آن کمیته‌ی اخلاق فیفا او را تا پایان عمر محروم کرد.

  ۱  
آی اسپورت
2014-10-16 19:00:13
نظر دهید
۱ نظر
-
جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۳، ۱۳:۰۳
دستشون درد نکنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر