فهرست
کی روش: به آینده تیم ملی خوشبین هستم/ بازیکنان به حضور کریمی در کنارشان افتخار می کردند
کی روش: به آینده تیم ملی خوشبین هستم/ بازیکنان به حضور کریمی در کنارشان افتخار می کردند

کی روش: به آینده تیم ملی خوشبین هستم/ بازیکنان به حضور کریمی در کنارشان افتخار می کردند

آی اسپورت- اردوی تیم ملی در کشور پرتغال به منظور آماده سازی تیم ملی برای حضور حضور موفق در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ استرالیا به پایان رسید و تیم ملی کشورمان صبح روز گذشته از این کشور اروپایی به تهران بازگشت.

در بازگشت ملی‌پوشان یک نکته بیشتر از هرچیزی نمایان بود و آن نکته این بود که کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی، ملی‌پوشان را در بازگشت همراهی نکرده و مستقیماً عازم آفریقای جنوبی شد تا مقدمات اردوی بعدی ملی‌پوشان را آماده کند. در همین خصوص فارس مصاحبه ای با کی روش انجام داده که در زیر می توانید آن را بخوانید:

شرایط اردوی پرتغال چطور بود آیا از روند آن راضی بودید؟

اردوی خوب و مفیدی را پشت سر گذاشتیم. اولین بارمان بودکه به پرتغال می‌آمدیم و همه چیز رو به راه بود و از اینکه این اردو را انتخاب کردیم و فدراسیون آن را تائید کرد، باعث رضایت کادر فنی تیم ملی شد و جا دارد بابت زحماتی که در این مدت از اعضای فدراسیون فوتبال تا بازیکنان و سایر نفرات برای این اردو کشیده‌اند تشکر کنم.

 در این اردو شاهد بودیم که بازیکنان جوان نیز به ترکیب تیم ملی رسیدند و به این تیم کمک کردند. نظرتان در مورد آنها چیست؟

این اردو محک خوبی برای جوانترها و آنهایی که برای اولین بار به تیم ملی آمدند، بود. این دسته از بازیکنان در کنار بازیکنان باتجربه‌ای که در جام جهانی بازی کرده بودند محک خوبی خوردند و در مجموع اردوی پرتغال استارت خوبی برای تیم ملی به منظور آماده سازی این تیم برای حضور در جام ملت‌های آسیا بود.

 این بازیکنان شما را به آینده خوشبین کردند؟

واقعا باید بگویم به آینده این تیم ملی خوشبین هستم البته امیدوار بودم اما زمانی که این جوان‌ها را دیدم امیدوارتر هم شدم.

 نظرتان در مورد تیم‌های حریف ایران در جام ملت‌های آسیا چیست. آنها همچنان بازی‌های بزرگ تدارکاتی را برگزار می‌کنند.

قطر بازیکنان برزیلی را به خدمت گرفته و سه دیدار دوستانه اخیر خود را برده است. رقیبان ما کار می‌کنند پس ما هم نباید ساکت باشیم و تا جایی که می‌توانیم بیشتر و بیشتر سعی و تلاش کنیم. چرا که دیدگاه من به جام ملت‌های آسیا و حضور تیمم در استرالیا است. ما باید در جام ملت‌ها موفق باشیم و مطمئن باشید این موفقیت بدون سعی و تلاش و انجام یک برنامه‌ریزی خوب به دست نمی‌آید.

 علی کریمی را به عنوان دستیار به تیم ملی اضافه کردید. این ستاره سابق فوتبال ایران در قالب مربیگری چطور جواب داد؟

علی کریمی واقعا افتخار فوتبال ایران است و همه او را دوست دارند. بازیکنانی که در اردوی تیم ملی در کنار کریمی بودند از حضور در کنار او افتخار کردند و از اینکه می‌دیدند بازیکن بزرگی مانند علی کریمی در اردو در کنار آنها حضور دارد به خودشان می‌بالیدند.

 تیم‌های ملی پایه‌ ایران در چند وقت اخیر کمی ناامید کننده ظاهر شدند در این خصوص چه صحبتی دارید؟

در این مورد باید بگویم باشگاه‌ها باید بازیکنان تیم‌های پایه را بسازند و به تیم‌های ملی تحویل دهند و معتقدم اردوی درازمدت برای بازیکنان در مقاطع سنی پایین‌تر خوب نیست. ضمن اینکه به نظر من فدراسیون نباید باشگاه‌داری کند و بازیکنان باید در باشگاه‌ها به رشد و پیشرفت لازم برسند.

     
آی اسپورت
2014-10-17 11:36:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر