فهرست
تراپاتونی: همه‌ی ایتالیا علیه یوونتوس هستند
تراپاتونی: همه‌ی ایتالیا علیه یوونتوس هستند

تراپاتونی: همه‌ی ایتالیا علیه یوونتوس هستند

آی اسپورت- جالوروسی از چگونگی شکست دو هفته‌ی قبلش در تورین برابر یوونتوس، که در آن دو پنالتی مشکوک برای میزبان گرفته شد و گل پیروزی‌بخش دقایق پایانی یووه نیز می‌توانست به دلیل آفساید مردود اعلام شود، به خشم آمده بود. پس از این بازی رودی گارسیا سرمربی رم اعلام کرد که نمی‌دانسته محوطه‌ی جریمه در استادیوم یوونتوس این‌قدر بزرگ است، و کاپیتان فرانچسکو توتی نیز گفته بود رم از حالا می‌داند که فصل را با رتبه‌ی دوم به پایان خواهد برد، زیرا رفتار داوران همیشه به نفع یوونتوس است. با این حال، سرمربی سابق یوونتوس مدعی ست که هیچ حقیقتی در این اتهامات وجود ندارد.

 

تراپ 75 ساله به گاتستا دلو اسپورت می‌گوید: «این عقده‌ی قربانی همیشگی است. یووه بیشتر اوقات برنده است، زیرا آن‌ها یک باشگاه قوی در پشت سرشان و بازیکن‌های بزرگی را در میدان دارند. ما داوران را آسوده می‌گذاریم. ما در ایتالیا برخی از مورد احترام‌ترین داوران دنیا را داریم. حقیقت این است که یووه در برابر اینتر، آث‌میلان، ناپولی را رم بازی نمی‌کند، بلکه برابر هر کسی در ایتالیا که بیانکونری نیست بازی می‌کند. امروز هم این‌طور است و زمان من هم همین‌طور بود.»

 

مورگان دی‌سانکتیس دروازه‌بان رم گفته بود که جهت‌گیری داوری نشان می‌دهد که چرا یووه در ایتالیا این‌قدر موفق است اما همیشه در رقابت‌های قاره‌ای به مشکل می‌خورد. تراپاتونی در این باره گفته است: «من با یووه همه‌چیز را در سطح بین‌المللی فتح کردم.» او به این حقیقت اشاره می‌کند که یک جام اروپایی، یک جام بین‌قاره‌ای، یک سوپرجام اروپا، یک جام برندگان جام و دو جام یوفا را با بیانکونری فتح کرده است. «اما من هفت تا انزو بیرتسوت [کسی که با تیم ملی ایتالیا قهرمان جام جهانی 1982 شد] داشتم، یک قهرمان مثل پلاتینی، و کاپیتان و نماد تیم ملی لهستان زبیگنیف بونیک را. امروز تیم‌های برتر ما این‌قدر قوی نیستند. اما تکرار می‌کنم، این پیامی‌ست که هدفش از اعتبار انداختن نتایج بیانکونری است. هیچ‌کسی تا به حال چیزی را به یووه تقدیم نکرده است. فکر می‌کنید زمان من شکست دادن رمِ نیلز لیدهولم ساده بود؟ یا یوونتوس 102 امتیازی آنتونیو کونته به کمک کسی نیاز داشت؟»

     
آی اسپورت
2014-10-17 17:10:28
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر