فهرست
سابه‌یا: مسی به سمت بازی‌ساز شدن گام برمی‌دارد
سابه‌یا: مسی به سمت بازی‌ساز شدن گام برمی‌دارد

سابه‌یا: مسی به سمت بازی‌ساز شدن گام برمی‌دارد

آی اسپورت- آلخاندرو سابه‌یا که پس از شکست در فینال جام جهانی در برابر آلمان از خدمت تیم ملی آرژانتین کنار رفت، به خاطر اتخاذ سیستمی که سرانجام به لیونل مسی این امکان را می‌داد تا فرم بازی‌های باشگاهی خود را در تیم ملی هم تکرار کند، مورد تحسین قرار گرفت. مسی در نخستین سال حضور سابه‌یا روی نیمکت هدایت تیم ملی آرژانتین، با رکورد گابریل باتیستوتا در زدن 12 گل ملی در یک سال تقویمی مساوی کرد. مسی حالا در دوران 10 ساله‌ی بازی خود بیش از 400 به ثمر رسانده است و در آستانه‌ی تبدیل شدن به برترین گلزن تاریخ لالیگا قرار دارد. حالا سابه‌یا اعتقاد دارد که این بازیکن 27 ساله که چهار توپ طلا را از آن خود کرده است، به جای باقی ماندن در پست نفر اصلی خط حمله، در حال تبدیل به بازیکنی است که از توانایی‌های خود برای ایجاد موقعیت برای دیگران استفاده می‌کند.

 

«همچنان که زمان می‌گذرد و او آن تحرک انفجاری خارق‌العاده‌ی خود را از دست می‌دهد، بیشتر به یک بازی‌ساز مبدل خواهد شد. او آن‌قدر خارق‌العاده است که ما فقط او را به عنوان یک گلزن می‌شناسیم، اما او می‌تواند کارهای بسیار بیشتری انجام بدهد. او یکی از بازیکنان بزرگ دنیا ست، و ما خوش‌شانس ایم که او را هفته به هفته می‌بینیم. او یکی از بهترین بازیکنان تاریخ است. هم‌تیمی‌هایش می‌دانند که او می‌تواند پیروزی یک بازی را به‌دست بیاورد، می‌تواند به بردن یک مسابقه کمک کند، و حریفانش از کارهایی که او می‌تواند در مقابلشان انجام بدهد می‌ترسند. او یک بازیکن تعیین‌کننده و باورنکردنی است.»

  ۱  
آی اسپورت
2014-10-18 16:20:18
نظر دهید

۱ نظر
-
شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳، ۱۶:۲۸
مربی سابق اسپانیا اعتقاد دارد که ستاره‌ی بارسلونا در حال حرکت به سمت نقشی است که در آن بیشتر از گلزنی به خلق موقعیت‌های گل می‌پردازد.

سابه یا کی مربی اسپانیا بوده؟؟؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر