فهرست
کارلوس آلبرتو پریرا: دونگا غرور برزیلی را احیا می‌کند
کارلوس آلبرتو پریرا: دونگا غرور برزیلی را احیا می‌کند

کارلوس آلبرتو پریرا: دونگا غرور برزیلی را احیا می‌کند

آی اسپورت- کارلوس آلبرتو پریرا که در کادر فنی تیم ملی برزیل در جام جهانی در کنار لوییس فلیپه اسکولاری قرار داشت، خود در دومین دوره از سه دوره حضورش روی نیمکت تیم ملی برزیل این تیم را به قهرمانی جام جهانی 1994 رساند. حالا این مربی 71 ساله به تمجید از کارلوس دونگا سرمربی فعلی سلسائو می‌پردازد که از زمان حضورش در تیم ملی برزیل پس از جام جهانی، به چهار پیروزی پیاپی دست یافته است.

 

«وظیفه‌ی اصلی دونگا این بود که اعتمادبه‌نفس و احترام به فوتبال برزیلی را پس از جام جهانی بازیابی کند. فکر می‌کردم این کار کمی بیشتر طول بکشد و هنوز هم فکر نمی‌کنم به آن نقطه رسیده باشیم، اما چهار مسابقه و چهار پیروزی را پشت سر گذاشته‌ایم که یکی از آن‌ها برابر آرژانتین بوده است. او در این مدت خوب کار کرده.»

 

تیم ملی برزیل در این ماه پس از دو پیروزی 0-1 برابر کلمبیا و اکوادور، در برابر آرژانتین و ژاپن به پیروزی رسیده و تا به حال گلی را دریافت نکرده است. پریرا که پایداری تیم او را تحت تاثیر قرار داده می‌گوید: «نکته‌ی حایز اهمیت فقط بردن، بردن و بردن در بازی‌ها نیست، بلکه باز پس گرفتن اعتمادبه‌نفسی است که ما به آن نیاز داریم تا نشان بدهیم که فوتبالمان خوب است. تیم فعلی فشرده است، خوب دفاع می‌کند و از چیزی استفاده می‌کند که در فوتبال یک اسلحه‌ی مرگبار به شمار می‌رود، یعنی ضدحمله.»

 

برزیل در ادامه‌ی تور جهانی بازی‌های دوستانه‌ی خود در نوامبر به مصاف تیم‌های ترکیه و اتریش می‌رود.

     
آی اسپورت
2014-10-18 17:16:24
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر