فهرست
منچستر سیتی 4-1 تاتنهام؛ چنگ و دندان آگوئرو در روز ضیافت پنالتی‌ها
منچستر سیتی 4-1 تاتنهام؛ چنگ و دندان آگوئرو در روز ضیافت پنالتی‌ها

منچستر سیتی 4-1 تاتنهام؛ چنگ و دندان آگوئرو در روز ضیافت پنالتی‌ها

آی اسپورت- در چارچوب هفته‌ی هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال انگلیس، دقایقی پیش دیدار تیم‌های منچستر سیتی و تاتنهام در ورزشگاه اتحاد به پایان رسید که در آن منچستر سیتی با چهار گل از سرخیو آگوئرو در برابر تک‌گل کریستین اریکسن، تیم لندنی را با شکست سنگین 1-4 بدرقه کرد.


سرخیو آگوئرو که مائوریسو پوچتینو سرمربی تاتنهام او را «بهترین مهاجم جهان» توصیف کرده بود، با زدن چهار گل برای تیمش پیروزی قاطع آبی‌های شهر منچستر را رقم زد. هر دو تیم در 15 دقیقه‌ی اول بازی، از اشتباهات همدیگر برای گلزنی سود بردند. در دقیقه‌ی 13 بازی، فرانک لمپارد که از ابتدا برای آبی‌ها به میدان رفته بود، از سمت چپ پاسی را برای آگوئرو ارسال کرد و این بازیکن پس از یک مکث کوتاه موفق شد نخستین گل بازی را به ثمر برساند. اما پس از تنها دو دقیقه، اریک لاملا با یک تکل توپ را از چنگ فرناندو هافبک قدرتی سیتی در آورد و روبرتو سولدادو با تصاحب توپ سرگردان به سمت محوطه‌ی جریمه حرکت کرد و با کاشتن توپ برای کریستین اریکسن پایه‌گذار گل تیمش شد تا لندنی‌ها بازگشتی عالی به بازی داشته باشند.

 

اما در دقیقه‌ی 19 تکل لاملا برای تیمش گران تمام شد. تکل از پشت او لمپارد را در محوطه‌ی جریمه سرنگون کرد و جاناتان ماس داور دیدار نقطه‌ی پنالتی را نشان داد. سرخیو آگوئرو با قرار گرفتن پشت ضربه‌ی پنالتی توپ را به خلاف جهت هوگو لوریس در درون دروازه‌ی تاتنهام جای داد. اتفاق بد برای تیم میزبان مصدومیت فرانکی لمپارد بود. او در دقیقه‌ی 28 دچار کشیدگی عضله شد و جای خود را به فرناندینیو داد. تماشاگران هر دو تیم او را هنگام ترک زمین مورد تشویق قرار دادند. در حالی که قرارداد قرضی او با منچسترسیتی در آغاز زمستان به پایان می‌رسد باید دید که آیا این آخرین حضور او در رقابت‌های لیگ برتر بود یا خیر.

 

در دقیقه‌ی 32 تکل کابول در محوطه‌ی جریمه‌ی تاتنهام، سیلوا را سرنگون کرد و یک پنالتی دیگر برای من‌سیتی به‌دست آمد. آگوئرو این بار توپ را زمینی به مرکز دروازه زد و لوریس موفق شد با پا این ضربه‌ی پنالتی را مهار کند. در نهایت نیمه‌ی نخست با همان نتیجه‌ی 1-2 به پایان رسید. در دقیقه‌ی 62 بهترین بخت تاتنهام برای به تساوی کشیدن بازی به‌دست آمد. خطای دمیکلیس روی روبرتو سولدادو به نظر بیرون محوطه اتفاق افتاده بود، اما داور این صحنه را پنالتی تشخیص داد. اما خود سولدادو پشت توپ قرار گرفت و در نبرد با جو هارت ناکام ماند. دقیقه‌ی 67 یک پنالتی دیگر برای من‌سیتی اعلام شد. خطای فازیو روی آگوئرو علاوه بر جریمه‌ی تیمی، منجر به ده‌نفره شدن تاتنهام شد و این بار آگوئرو قدر فرصت را دانست و پنالتی را به گل تبدیل کرد.

 

در نهایت در دقیقه‌ی 75 سرخیو آگوئرو که فوق‌العاده ظاهر شده بود با دریافت توپ از فرناندینیو به درون محوطه‌ی جریمه زد و با از پیش رو برداشتن فرتونگن، با یک ضربه‌ی قوس‌دار لوریس را ناکام گذاشت و گل چهارم تیمش را به ثمر رساند. این نتیجه‌ی پایانی بازی بود که سبب شد منچستر سیتی پیش از بازی امشب چلسی و کریستال پالاس به فاصله‌ی دو امتیازی این تیم برسد و تاتنهام با 11 امتیاز از 8 بازی برای مشخص شدن جایگاهش در جدول چشم‌انتظار سایر بازی‌های این هفته باقی بماند. این بازی برای آگوئرو نیز یک موفقیت بزرگ به شمار می‌رفت و او در حال حاضر با 9 گل زده به همراه دیگو کاستا در صدر جدول بهترین گلزنان قرار گرفته است.

     
آی اسپورت
2014-10-18 18:13:19
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر