فهرست
اشتباه پرسپولیس؛ بازی با اسامی محبوب
اشتباه پرسپولیس؛ بازی با اسامی محبوب

اشتباه پرسپولیس؛ بازی با اسامی محبوب

آی اسپورت - باشگاه پرسپولیس به یک پیچ تاریخی رسیده و باید انتخاب مهمی انجام دهد. عبور از کالدرون برای سرخ‌ها حتماً عواقب و هزینه‌هایی خواهد داشت همانطور که رفتن برانکو در اوج موفقیت باشگاه را در شرایطی بحرانی قرار داد که خروج از آن حتی در مقاطعی بعید به نظر می‌رسید.

عبور از کالدرون می‌تواند تبعات مالی و حقوقی سنگینی برای باشگاه داشته باشد کما اینکه تا همین جای کار هم این باشگاه با حجم انبوهی از مشکلات مالی به زحمت با این مربی به کارش ادامه داده؛ اتفاقی که از روز نخست عقد قرارداد با مربی میلیون دلاری قابل پیش‌بینی بود اما انگار تنها راه منحرف کردن توجهات از رفتن برانکو جایگزین کردن مربی خارجی با سابقه‌ای نسبتاً مطلوب در منطقه بود.

چنانچه یادتان باشد در همان مقطع نیز پرسپولیس سراغ گزینه داخلی رفت و البته فقط یک گزینه داشت که مقبول هواداران بود. در واقع سیستم مدیریتی باشگاه پرسپولیس از آن روز به دنبال انتخاب‌هایی بود تا سکوت هواداران و رضایت نسبی آنها را به دنبال داشته باشد. مسأله‌ای که همین حالا نیز در دستور کار باشگاه قرار گرفته است.

گزینه‌های پرسپولیس برای انتخاب سرمربی داخلی اصلاً زیاد نیست و دور یک دایره محدود می‌چرخد. در واقع دست پرسپولیس در این حوزه آنقدر بسته است که سراغ دو مربی رفته که در لیگ برتر تیم دارند و با تیم‌های‌شان موفق هم بوده‌اند پس طبیعی است که جدا کردن آنها از باشگاه‌های‌شان کار سختی باشد. در عین حال باشگاه پرسپولیس در شرایط پیچیده‌ای قرار دارد و به سبب موقعیتی که در آن گرفتار شده مثل بیشتر امور مسائل اصلی را زیرکانه و مخفیانه پیش می‌برد.

اگر خاطرتان باشد استقلال بعد از به بن‌بست رسیدن ماجرای بازگرداندن استراماچونی مستقیم سراغ مجیدی رفت و با اسامی دیگری حداقل از سوی باشگاه بازی نشد. الان هم این حرکت در باشگاه پرسپولیس صورت نگرفته اما سکوت باشگاه در قابل نام‌هایی که مطرح می‌شود به سردرگمی‌ها خواهد افزود. در عین حال بازی با نام‌های محبوبی مثل علی کریمی و مهدی مهدوی‌کیا برای منحرف کردن اعتراض‌ها و دلواپسی‌هایی با این مضمون که تکلیف تیم قهرمان فصل قبل و صدرنشین این فصل چه می‌شود باعث شده تا وقتی نام این بزرگان محبوب در فضای مجازی و رسانه‌های رسمی مطرح می‌شود، باشگاه هم سکوت کند و سوار بر این موج فضا را آرام نگه دارد.

در هر حال باشگاه پرسپولیس امروز انتخاب راحتی نخواهد داشت. بازگشت به مربی ایرانی بعد از این همه موفقیت در سال‌های اخیر حتماً تبعاتی خواهد داشت اما از سوی دیگر انتخاب چهره نامدار بدون کارنامه یا شاغل در تیم‌های کوچکتر که نتواند در پرسپولیس خودی نشان دهد و بزرگی کند منجر به خراب شدن آن چهره نزد اهالی فوتبال و پرسپولیسی‌ها می‌شود. در واقع انتخاب چهره نامدار بدون سابقه مربیگری در تیم بزرگی مثل پرسپولیس خطری دوجانبه برای آن شخص و باشگاه دارد کما اینکه باید این نکته را هم در نظر گرفت که محبوبیت و مقبولیت این چهره‌ها نزد بازیکنان و هواداران می‌تواند آرامش را بر تیم و سکوها حکمفرما کرده و اگر تیم روی ریل بیفتد موفقیت با این چهره‌ها طعم دیگری خواهد داشت.

۵    
آی اسپورت
2020-01-12 01:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر