فهرست
کلن 2-1 دورتموند؛ شکست دیگری برای زنبورها
کلن 2-1 دورتموند؛ شکست دیگری برای زنبورها

کلن 2-1 دورتموند؛ شکست دیگری برای زنبورها

آی اسپورت- در چارچوب هفته‌ی هشتم رقابت‌های بوندس‌لیگای آلمان تیم بروسیا دورتموند در حضور 50 هزار تماشاگر ورزشگاه تیم کلن با گل‌هایی از فوگت و زولر در برابر تک‌گل چیرو ایموبیله متحمل پنجمین شکست این فصل خود شد.

مردان یورگن کلوپ اوضاعی بحرانی را در شروع این فصل رقابت‌های بوندس‌لیگا تجربه می‌کنند. آن‌ها از هفت بازی ابتدایی لیگ تنها 7 امتیاز را جمع کرده بودند و در سه مسابقه از چهار مسابقه‌ی اخیر خود بازنده‌ی میدان بودند. آخرین بازی این تیم پیش از وقفه‌ی بازی‌های ملی نیز برای آن‌ها با شکست خانگی 0-1 برابر هامبورگ ته‌جدولی همراه بود، هرچند زنبورها در آن دیدار حدود 60 درصد زمان بازی را در اختیار داشتند و 17 ضربه به سمت چارچوب دروازه‌ی حریف زده بودند.

 

دورتموندی‌ها که در این دیدار در ورزشگاه راین انرگی اشتادیون پس از مدت‌ها سه بازیکن ارزشمند خود مارکو رویس، هنریک مخیتاریان و ایلکای گوندوغان را از ابتدا در اختیار داشتند، باز هم در استفاده از موقعیت‌های گلزنی خود توفیق چندانی نداشتند. این بار هم مانند بازی با هامبورگ علی‌رغم حمله‌های دورتموند، این تیم کلن بود که به گل رسید. در دقیقه‌ی 40 بازی کوین فوگت موفق شد با عبور از سد متس هوملز توپ را وارد دروازه‌ی وایدنفلر جای بدهد و بزهای کوهی را با پیروزی به رختکن بفرستد. اما تنها سه دقیقه پس از شروع نیمه‌ی دوم دورتموند به گل رسید. فوگت هافبک تیم کلن توپ را در نیمه‌ی زمین خودی از دست داد و کاگاوا این توپ را به مارکو رویس رساند. او با پیشروی به سمت دروازه یک پاس نرم را به سمت چپ خود برای چیرو ایموبیله انداخت و او با پای راست دروازه‌ی میزبان را باز کرد.

 

در ادامه و در دقیقه‌ی 74 برخلاف جریان بازی، مجدداً این کلن بود که به گل رسید. یویا اوساکو بازیکن ژاپنی کلن در جناح راست توپ را به دست آورد و یک سانتر قوس‌دار عالی را به درون محوطه‌ی جریمه ارسال کرد. وایدنفلر که برای جمع کردن توپ از چارچوب دروازه خارج شده بود، نتوانست هیچ تاثیری روی توپ بگذارد و سیمون زولر که پشت سر او منتظر بود، پس از یک مهار سینه، با یک بغل پای ساده توپ را درون دروازه‌ی خالی جای داد. در دقایق باقی‌مانده‌ی بازی باز هم دورتموند حاکم توپ و میدان بود، اما در نهایت این نتیجه تا انتها دوام آورد و پنجمین شکست فصل برای این تیم رقم خورد. نایب‌قهرمان فصل گذشته‌ی بوندس‌لیگا همچنان با 7 امتیاز از هشت بازی در رده‌ی چهاردهم لیگ قرار دارد و بین این تیم با صدر جدول فاصله‌ای 13 امتیازی ایجاد شده است. اما کلن با این پیروزی 9 امتیازی شد و به رده‌ی دهم جدول صعود کرد.

     
آی اسپورت
2014-10-18 20:55:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر