فهرست
بایرن مونیخ 6-0 وردربرمن؛ زهر چشم باواریایی‌ها برای تمام رقبا
بایرن مونیخ 6-0 وردربرمن؛ زهر چشم باواریایی‌ها برای تمام رقبا

بایرن مونیخ 6-0 وردربرمن؛ زهر چشم باواریایی‌ها برای تمام رقبا

آی اسپورت- در چارچوب هفته‌ی هشتم رقابت‌های بوندس‌لیگا تیم بایرن مونیخ در ورزشگاه آلیانس آره‌نا میزبان وردربرمن نگون‌بخت بود و در نهایت با دو گل از فیلیپ لام، دو گل از ماریو گوتسه و گل‌هایی از توماس مولر و ژابی آلونسو این تیم را با شکست سنگین 0-6 بدرقه کرد.


وردربرمن در سه دیدار قبلی خود با بایرن 18 گل از تیم دریافت کرده بود و این بار هم در شیوه‌ی بازی قهرمان بوندس‌لیگا نشانه‌ای از دل‌رحمی دیده نمی‌شد. اختلاف موجود بین دو تیم در جدول رده‌بندی لیگ، در میدان هم به‌وضوح دیده می‌شد؛ وردربرمن بدون کسب حتی یک پیروزی با کسب تنها چهار امتیاز از چهار تساوی به قعر جدول چسبیده بود و در آن سو، بایرن بی‌شکست تنها چهار امتیاز از حداکثر امتیازات ممکن را از دست داده بود.

 

بایرنی‌ها حتی بدون روبرت لواندوفسکی هم از قدرت تهاجمی بی‌حدوحصری برخوردار بودند. لواندوفسکی به دلیل نگرانی از تشدید مصدومیتی که در بازی‌های ملی برایش به‌وجود آمده بود، کار را از روی نیمکت دنبال می‌کرد و بدین ترتیب، توماس مولر به تنهایی در نوک حمله‌ی بایرن حضور داشت.  در دقیقه‌ی 20 بازی توماس مولر سانتر داوید آلابا از سمت چپ را به سمت بیرون منحرف کرد، اما این توپ روی لبه‌ی محوطه نصیب فیلیپ لام کاپیتان بایرن شد و او در اولین لمس توپ خود با یک شوت پای راست دروازه‌ی حریف را باز کرد. در دقیقه‌ی 27 و در پی خطا روی پیر امیل هویبیرگ بازیکن جوان دانمارکی بایرن یک ضربه‌ی آزاد در فاصله‌ی 25 متری دروازه نصیب بایرن شد. ژابی آلونسو پشت توپ قرار گرفت و با یک ضربه‌ی زمینی از زیر دیواره‌ی دفاعی حریف که همگی به هوا بلند شده بودند توپ را وارد دروازه کرد.

 

در دقیقه‌ی 43 داور یک ضربه‌ی آزاد را چسبیده به محوطه‌ی جریمه برای بایرن اعلام کرد، اما کمک‌داور دیدار، تصمیم داور را تغییر داد و بدین ترتیب یک ضربه‌ی پنالتی برای تیم میزبان به‌دست آمد که توماس مولر آن را به گل تبدیل کرد. اما این پایان کار در نیمه‌ی اول نبود. در دقیقه‌ی 45 ماریو گوتسه توپی را پشت به دروازه از داوید آلابا دریافت کرد و با یک چرخش و یک ضربه‌ی قوس‌دار از فاصله‌ی 16 متری دروازه را برای بار چهارم باز کرد.

 

در دقیقه‌ی 79 توماس مولر یک پاس عرضی را از سمت راست در اختیار کاپیتان لام قرار داد. او هم پس از یک یک‌ودوی زیبا با جردان شقیری ـ که به جای ژابی آلونسو به زمین آمده بود ـ گل دوم خودش را به ثمر رساند. در نهایت ماریو گوتسه روی حرکت ریبری و توماس مولر با یک شوت دقیق در گوشه‌ی دروازه پایان‌بخش جشنواره‌ی گل باواریایی‌ها بود. بایرنی‌ها در حال حاضر با 20 امتیاز از 8 بازی، با 21 گل زده و تنها 2 گل خورده با اقتدار در صدر جدول قرار دارند و با تیم دوم جدول بروسیا مونشن‌گلادباخ فاصله‌ای چهارامتیازی ایجاد کرده‌اند. تیم نگون‌بخت وردربرمن نیز با همان چهار امتیاز همچنان برای رهایی از قعر جدول باید به هفته‌های آتی چشم بدوزد.

     
آی اسپورت
2014-10-18 21:32:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر