فهرست
آرسنال 2-2 هال‌سیتی؛ ولبک ناجی توپچی‌ها از یک شکست خانگی
آرسنال 2-2 هال‌سیتی؛ ولبک ناجی توپچی‌ها از یک شکست خانگی

آرسنال 2-2 هال‌سیتی؛ ولبک ناجی توپچی‌ها از یک شکست خانگی

آی اسپورت- در چارچوب هفته‌ی هشتم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس تیم‌های آرسنال و هال‌سیتی در ورزشگاه امارات به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت با گل‌هایی از الکسیس سانچس و دنی ولبک برای آرسنال در برابر گل‌هایی از محمد دیامه و آبل هرناندس با نتیجه‌ی تساوی 2-2 به پایان رسید.


آرسنالی‌ها در حالی گام به میدان این مسابقه می‌گذاشتند که آرسن ونگر به دلیل بحران مصدومیتی که گریبان‌گیر این تیم شده، ناچو مونرئال را در دفاع میانی و در کنار مرته‌ساکر بازی داده بود و در دفاع راست که هکتور بلرین 19 ساله برای اولین بار از ابتدا در لیگ برتر به میدان می‌رفت. نکته‌ی جالب توجه این که در فهرست ذخیره‌های این تیم نیز نام مدافع دیگری به چشم نمی‌خورد. آن‌ها ـ درست مانند هال‌سیتی ـ از هفت بازی قبلی خود تنها دو پیروزی دشت کرده بودند و تنها به دلیل یک تساوی بیشتر، یک امتیاز از میهمان امشب خود بیشتر اندوخته داشتند.

 

توپچی‌ها خیلی زود و در دقیقه‌ی 13 روی گل الکسیس از حریف پیش افتادند. بازیکن شیلیایی آرسنال ابتدا دیویس را از پیش رو برداشت و سپس با یک ضربه‌ی تماشایی به گوشه‌ی پایینی دروازه، آرسنال را به برتری‌ای که استحقاقش را داشت رساند. اما این برتری تنها چهار دقیقه دوام داشت. در دقیقه‌ی 17 و برخلاف جهت جریان بازی، محمد دیامه پس از عبور از سد دو بازیکن آرسنال، در لبه‌ی محوطه‌ی جریمه با اتکا به قدرت بدنی از فلامینی عبور کرد و سپس با یک ضربه‌ی چیپ از روی سر شزنی دروازه را باز کرد. آرسنالی‌ها معترض بودند که دیامه روی فلامینی مرتکب خطا شده است، اما داور اعتقادی به این امر نداشت و همه‌چیز از ابتدا آغاز شد.

 

پس از ضربه‌ی شروع نیمه‌ی دوم، تام هادلستون با سرعت به نفوذ در جناح راست پرداخت و یک توپ عالی را به میانه‌ی محوطه‌ی جریمه ارسال کرد؛ جایی که آبل هرناندز مرته‌ساکر را در نبرد هوایی شکست داد و دومین گل هال را روی دومین ضربه‌ی این تیم به سمت دروازه‌ی حریف به ثمر رساند. وانگهی، تیم میهمان تا انتهای بازی هم ضربه‌ی دیگری به سمت دروازه‌ی آرسنال روانه نکرد.

 

بازی داشت با همین نتیجه به پایان می‌رسید که در اولین دقیقه از وقت‌های تلف‌شده باز هم الکسیس سانچس به داد آرسنال رسید. این بازیکن با حرکات مارپیچ خود دفاع هال را مقهور کرد و سپس با یک پاس به‌موقع در مسیر دنی ولبک این بازیکن را در موقعیت گلزنی قرار داد. ولبک هم قدر توپ را دانست و با یک ضربه‌ی دقیق تیم میزبان را از شکست نجات داد. آرسنالی‌ها که خود را مستحق پیروزی می‌دانستد پس از گل هم به حملات خود ادامه دادند. اما تلاش آن‌ها به ثمر ننشست و در نهایت این تیم به پنجمین تساوی خود در طی هشت بازی ابتدایی فصل رسید. آرسنال با کسب 11 امتیاز، 11 امتیاز با چلسی صدرنشین اختلاف دارد و در حال حاضر در رتبه‌ی ششم جدول قرار گرفته است. هال 10 امتیازی نیز در پایان این هفته در رده‌ی نهم است.

     
آی اسپورت
2014-10-18 22:47:56
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر