فهرست
گزارشی از حریفان تدارکاتی ایران؛ به دردنخورها!
گزارشی از حریفان تدارکاتی ایران؛ به دردنخورها!

گزارشی از حریفان تدارکاتی ایران؛ به دردنخورها!

آی اسپورت – حریفان تیم ملی ایران در بازی های تدارکاتی مشخص شدند و برنامه کامل بازی‌های تدارکاتی شاگردان کارلوس کی‌روش امروز اعلام شد. در این مطلب به بررسی آخرین وضعیت حریفان تدارکاتی تیم ملی می‎پردازیم تا از کم و کیف وضعیت آنها تا حدودی مطلع شویم:

‏لیبی/ ۲۶ اسفند ۹۶

تیم ملی لیبی در رنکینگ ۹۹ جهان قرار دارد. سرمربی این تیم عمر المریمی نام دارد. در آخرین بازی تدارکاتی خود در ۲۵دسامبر میهمان اردن بود که با این تیم به تساوی ۱-۱ رسید. قبل از آن در انتخابی جام جهانی با تونس به تساوی بدون گل رسیده بود و در زمین خود به کنگو ۲-۱باخته بود.


‏تونس/ ۳ فروردین ۹۷

در آخرین رده‌بندی فیفا در رده ۲۳ جهان قرار گرفت. هدایت این تیم بر عهده نبیل معلول است. در آخرین بازی خود با لیبی در انتخابی جام جهانی به تساوی بدون گل رسید و به روسیه صعود کرد. بعد از بازی با ایران، دو بازی دوستانه دیگر در مقابل کاستاریکا و اسپانیا انجام خواهد داد.


‏الجزایر/ ۷ فروردین ۹۷

تیم 60 رنکینگ فیفاست و هدایتش بر عهده رباح ماجر مهاجم افسانه‌ای سابق این کشور قرار دارد. این تیم در آخرین بازی دوستانه خود ۳-۰آفریقای مرکزی را شکست داده است و قبل از بازی با ایران باید در رقابت‌های انتخابی جام ملت‌های آفریقا شرکت کند.


‏سوریه/ ۲۱ اردیبهشت ۹۷

در رنکینگ فیفا در رده ۷۵ جهان قرار دارد. با ایران در انتخابی جام جهانی همگروه بود و در دو بازی رفت و برگشت به ایران نباخت. سرمربی فعلی این تیم برند استنگ است که جانشین ایمن الحکیم شده است.


‏ازبکستان/ ۲۸ اردیبهشت ۹۷

ازبکستان هم با ایران در انتخابی جام جهانی همگروه بود و در هر دو بازی رفت و برگشت مغلوب ایران شد. در حال حاضر در رده ۷۲ رنکینگ فیفا قرار دارد و آخرین بار در یک بازی دوستانه با یک گل مغلوب امارات شده است.  


‏ترکیه/ ۷ خرداد ۹۷

تیم ۳۸رنکینگ فعلی فیفاست. میرچیا لوچسکیو سرمربی این تیم است که جانشین فاتح تریم شد و در رساندن این تیم به جام جهانی ناکام ماند. ترکیه در آخرین بازی تدارکاتی خود ۳-۲ مغلوب آلبانی شد و البته در ۲۳مارس میزبان جمهوری ایرلند خواهد بود.


‏یونان/ ۱۲ خرداد ۹۷

این تیم در رده ۴۵ رنکینگ فیفا قرار دارد. میشائیل اسکیبه هدایت این تیم را برعهده دارد. یونان در بازی پلی‌آف انتخابی جام جهانی مغلوب کرواسی شد و به روسیه نرسید. این تیم در 23 مارس در یک بازی دوستانه میزبان سوئیس خواهد بود.


‏لیتوانی/ ۱۸ خرداد ۹۷

در آخرین رنکینگ فیفا در رده ۱۴۷ جهان قرار گرفت. نام سرمربی این تیم ادگاراس جانکاسکاس است. لیتوانی در انتخابی جام جهانی درگروه انگلستان قرار داشت و در نهایت بالاتر از مالت در ده پنجم گرده قرار گرفت.

آخرین رنکینگ فیفا نشان می‎‌دهد که در میان حریفان تدارکاتی ایران به جز ترکیه، تونس و یونان که تقریبا همسطح با مراکش ضعیف‌ترین همگروه ایران هستند، سایر تیم‌ها نمی‌توانند کمک چندانی به آماده سازی شاگردان کارلوس کی‌روش بکنند.

فراموش نکنیم که پرتغال تیم سوم و اسپانیا تیم ششم رنکینگ فیفا هستند و مراکش هم در رده ۴۲رنکینگ فیفا قرار دارد.

 

۱۵ ۱۱  
آی اسپورت
2018-02-16 16:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
reza
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۵۳
واقعا سر چ حسابی‌ با لیبی‌ سوریه ازبکستان لیتوانی بازی گذاشته؟ حداقل با یه تیم‌ خوب بازی میذاشت در سطح اسپانیا پرتغال؟ الان بزدل ترسو کیه؟
آنتی شومن
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۰۹
یعنی اینقدر شعور نداری که بفهمی تیم های در سطح اسپانیا بخاطر مسایل سیاسی حاضر به بازی با ایران نیستند.حالا هی بیا و اراجیف و تراوشات مغز نحیفت رو کامنت کن.طرفدارای کریمی هم مثل تو هستند با منطق .
حمید
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۴۴
اقا میگم حداقل یه بازی بزارن با جبل الطارق هم اروپایییه هم کشورش نزدیک هر سه تا کشوری که باهاشون بازی دازیم بازیکن زیاد دارن تو لیگ های اسپانیا رنکیگش هم نزدیک به همین لیتوانی ایناس ازبازی با ازبکستانو سوزیه که بهتره
reza
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۵۳
طرفدارای کروش دلال موزابیکی عین خودش بی‌ تربیت بی‌ سوادن ، روابط ما با ایتالیا خیلی‌ هم خوبه اما کروش وجودشو نداره ، حتا استرالیا درخواست بازی دوستان داده بود اما کروش بزدل جرات نداره با این تیما بازی کنه رفته با ازبک بازی گذاشته
جيم
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۲۲:۱۹
بلاهت بازي با تيم ملي ايتاليا مينيمم پنج تا ده ميليارد حتي با كمك اسپانسر ها در مياد و تهش هيچي نداره غير از اينكه يه اسم تو تاريخ ه.
هدف از بازي تداركاتي مرور تاكتيك هاست و شركت جمعي بازيكن ها ... همين تيم هاي متوسط با هزينه ي تقريبا مفت بس هستند.
ايران با برزيل بازي كرده و سه ميليون دلار پرداخت سه هيچ هم باخت .... چي شد؟ اصلا يادت هست؟

مهمترين بازي ايران تو جام جهاني اگه ميخواد به فكر صعود باشه بازي با مراكش ه.... كيروش هم كيليد كرده رو مراكش ... درست هست. اگه ميخواست توصيه هاي فني اقا كريمي و نقد هاي تاكتيكيش رو گوش بده احتمالا نتايج اقا كريمي تون رو تكرار مي كرد. ده تا بازي هشت تا باخت ... ادم نمتونه انقد استعدادكارشناسي و فني رو چي كار كنه، دلمون ميلرزه فردا صبح ربال و بارسا بقاپن نابغه ي تاكتيك و مربي گري رو!
۵
ایران
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۰۳
حیف حداقل ترینداد و توباگو یا انگولا بازی میذاشتید .پنج ستاره هان؟ به مردم هیچ ربطی نداره که تحریم هستید وضع زندگی مردم و درست کنید تو همه چیز عقب مونده هستیم.
۹
بایرن
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۰۴
به نظر خودتون این تیتر توهین آمیز نیست؟ الان یه سایت خارجی اسم ایران رو کنار چند تا کشور دیگه زیر همچین تیتری می گذاشت قیامت به پا می کردین.
چیزی که مشخصه ایران حساب ویژه ای روی بازی با مراکش باز کرده. 3 بازی دوستانه با تیم هایی که شبیه مراکشند یا حداقل ما فکر می کنیم شبیه مراکشند. منطقی هم هست چرا که بازی با مراکش مهم ترین بازی ایرانه؛ ایران اگر این بازی رو ببره با یک امتیاز از دو بازی دیگه اش هم شانس خوبی برای صعود داره. اگر ایران این بازی را ببازه کارش تمومه.
آخرین بازی قبل جام جهانی رو هم معمولا جلوی یک تیم نسبتا ضعیف برگزار می کنند تا با یک برد راحت اعتماد به نفس تیم بالا بره.
سوشاتاجی
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۰۹
تحلیل جالبی بود فراموش نکنیم مادرجام جهانی دوبازی بزرگ پیش روداریم و بعلاوه بازی بامراکش پس اگر بابازیهای تدارکاتی تجمیع کنیم همه جور حریفی داریم از قوی تا ضعیف و متوسط .درضمن بازی با تیمهای بزرگ دنیا بارمالی زیادی داره که متاسفانه تأمین نمیشه و درپایان کی روش شاید عقیده اش این باشه که باتیمهای بزرگ بازی نکنه قبل از جام جهانی چون یک باخت بد میتونه روحیه تیم را پایین بیاره باید بپذیریم ما احساسی هستیم کلا رجوع کنیم ب باخت ایویچ خدابیامرز به آث رم .بنظرم تمرکز کی روش ب درستی روی بازی بامراکشه و اغلب حریفان تاحدامکان از آفریقا انتخاب شده اند ایشالله مراکش رو ببریم باروحیه بالا و با تاکتیک دفاع ضدحمله معروف کی روش یقه پرتغال و اسپانیا رو میگیریم یعنی امیدوارم
۸
ناصر شجاعی
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۱۹
تیمهای بزرگ از قبل برنامه ریزی کردن و جا ندارن تو برنامه هاشون، ضمن اینکه پول کلان می طلبن که ما نداریم .
همینا هم بعضیا از روابط کیروش استفاده و جور شدن .
۳
ميلاد
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۲۲:۱۲
تمركز بر روي بازي اول با مراكش گزاشته شده. كه درست هم هست. ما توانايي تقابل با اسپانيا و پرتغال رو نداريم. اگر ميخواهيم شانس صعود داشته باشيم بايد از بازي با مراكش با يك و يا سه امتياز بيرون بيايم. مراكش هم كه فعلا از بهترينهاي افريقاست. البته ما توان مالي بازي ١ ميليون دلاري با المان و فرانسه هم نداريم. لازم هم شايد نباشه. تركيه و يونان ماكتي كوچك از پرتغال هستند. برنامه شايد بهترين نباشه ولي همين هم در توان فدراسيون نيست. البته پول و بودجه هست.
۳
جيم
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۲۳:۰۳
بلاهت بازي با تيم ملي ايتاليا مينيمم پنج تا ده ميليارد حتي با كمك اسپانسر ها در مياد و تهش هيچي نداره غير از اينكه يه اسم تو تاريخ ه.
هدف از بازي تداركاتي مرور تاكتيك هاست و شركت جمعي بازيكن ها ... همين تيم هاي متوسط با هزينه ي تقريبا مفت بس هستند.
ايران با برزيل بازي كرده و سه ميليون دلار پرداخت سه هيچ هم باخت .... چي شد؟ اصلا يادت هست؟

مهمترين بازي ايران تو جام جهاني اگه ميخواد به فكر صعود باشه بازي با مراكش ه.... كيروش هم كيليد كرده رو مراكش ... درست هم هست. اگه ميخواست توصيه هاي فني اقا كريمي و نقد هاي تاكتيكيش رو گوش بده احتمالا نتايج اقا كريمي تون رو تكرار مي كرد. ده تا بازي هشت تا باخت ... ادم نمتونه انقد استعدادكارشناسي و فني رو چي كار كنه، دلمون ميلرزه فردا صبح ربال و بارسا بقاپن نابغه ي تاكتيك و مربي گري رو!
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر