فهرست
بارسلونا 3- 0 آیبار : دروازه بازنشدنی براوو
بارسلونا 3- 0 آیبار : دروازه بازنشدنی براوو

بارسلونا 3- 0 آیبار : دروازه بازنشدنی براوو

آی اسپورت- در شبی که مسی می توانست یک رکورد جدید خلق کند و براوو رکورد بسته نگه داشتن دروازه اش را افزایش دهد، بارسلونا در نیوکمپ میزبان تیم تازه صعود کرده آیبار بود. بارسلونا از هفت دیدار قبلی خود به 6 پیروزی دست یافته بود و فقط در زمین مالاگا به تساوی بدون گل رسیده بود. بارسا در این فصل انواع و اقسام رکوردها را شکسته است که یکی از آنها در دروازه این تیم است. آنها در 8 بازی قبلی هنوز گل نخورده اند و براوو موفق شد بعد از سالها رکورد دروازه بان سابق این تیم در لالیگا را بزند. حالا او نامش در تاریخ لالیگا ثبت شده است. بارسا فقط در بازی با پاریس سن ژرمن در لیگ قهرمانان سه گل خورد که دروازه بان آبی اناری ها در آن دیدار ترشتگن بود. از سوی دیگر مسی می توانست امشب به رکورد بهترین گلزن تاریخ لالیگا نیز دست یابد.

در سوی دیگر آیبار به عنوان یک تیم تازه صعود کرده نتایج خوبی گرفته است. آنها پیش از این نشان داده اند که خیلی سخت شکست می خورند و لوئیس انریکه هم شب قبل در ابن باره به بازیکنانش هشدار داده بود. آیبار در 5 بازی اخیرش تنها یک بار شکست خورده بود. آنها حتی هفته پیش در برابر لوانته شکست 1-3 را با تساوی 3-3 عوض کردند.

بازی در نیمه اول همان طوری پیش رفت که انریکه درباره اش حرف زده بود. بارسا موقعیت های زیادی خلق می کرد اما دروازه آیبار بازشدنی نبود. آنها همه راهها را بر آبی اناری ها بسته بودند و خط حمله آتشینشان را به خوبی آنالیز کرده بودند. بارسا تا پشت محوطه جریمه آیبار به راحتی می آمد اما آنجا همه راهها بسته بود. مسی، نیمار و دیگران چندین بار صاحب موقعیت هایی شدند که هیچ کدام راهی به دروازه تیم میهمان نبرد. اما دو دقیقه مانده به پایان نیمه اول بارسا غافلگیر شد و آیبار با یک ضد حمله سریع به سمت دروازه تیم میزبان حرکت کرد. مهاجم آیبار حتی براوو را هم جا گذاشت اما نتوانست دروازه خالی بارسا را باز کند. یک دقیقه بعد مجددا آیبار یک موقعیت تک به تک را از دست داد و نیمه اول بدون گل به پایان رسید.

در نیمه دوم هم شرایط به همان شکل پیش رفت. بارسا احاطه کامل توپ و میدان را در دست داشت اما در زدن ضربه آخر به مشکل برمی خورد. اما در دقیقه 60 هافبک کهنه کار این تیم که پس از مدتها از ابتدا در ترکیب تیمش قرار گرفته بود بالاخره قفل دروازه میهمان کم نام و نشان را گشود. مسی پاس خوبی به ژاوی داد و او گل لول بارسلونا را به ثمر رساند. پس از این گل به نظر می رسید که آیبار تخلیه شده باشد. خط دفاعی مستحکم این تیم از هم پاشیده به نظر می رسید. 12 دقیقه بعد نیمار پاس دنی آلوس را به گل دوم آبی اناری ها تبدیل کرد. دو دقیقه بعد از این گل خود نیمار پاس گل داد و زننده گل کسی نبود جز لئو مسی. بارسا بعد از این گل هر چند موقعیت های دیگری نیز داشت اما بیشتر در پی کنترل توپ و میدان بود. بازی با همین سه گل به سود میزبان به پایان رسید.

بارسلونا با این پیروزی با 22 امتیاز از 8 بازی دوباره اختلافش با رئال را به چهار امتیاز رساند. آیبار هم در همان میانه جدول ماندگار شد.

  ۱  
آی اسپورت
2014-10-19 02:52:35
نظر دهید

۱ نظر
bijan
يكشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۳، ۱۴:۱۸
وقتی مهاجم ایبار دروازه خالی میزنه بیرون براوو خوبه؟؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر