فهرست
بولت: گريه كردم ولی اشک نريختم
بولت: گريه كردم ولی اشک نريختم

بولت: گريه كردم ولی اشک نريختم

آی‌اسپورت- یوسین بولت، سریع‌ترین مرد دنیا که به کارش در رقابت‌های جهانی لندن با یک مدال برنز در ماده 100 متر پایان داد، بامداد روز گذشته آخرین دور افتخارش را هم در ورزشگاه المپیک لندن زد و برای همیشه از دنیای حرفه‌ای دوومیدانی خداحافظی کرد. بولت در حالی با 22 مدال جهانی و المپیک با رقابت‌های دو خداحافظی کرد که در آخرین مسابقه 100 مترش سوم شد و در آخرین مسابقه 4 در 100 مترش هم به دلیل مصدومیت به عنوانی نرسید. البته او در کنفرانس خبری بعد از دور افتخارش این نتایج را بد توصیف نکرد. «از اینکه بعد از بازی‌های المپیک ریو از دنیای دوومیدانی خداحافظی کردم اصلاً پشیمان نیستم.»

بولت اتفاقاً با کسب 3 مدال طلای دیگر در بازی‌های المپیک ریو فرصت مناسبی برای خداحافظی داشت که آن را از دست داد. «فکر نمی‌کنم داشتن یک عملکرد بد در یک رقابت جهانی بتواند واقعیت دوران حرفه‌ای من را تغییر دهد. من قبلاً دست به کارهای بزرگی زده‌ام.» بولت با 19 مدال جهانی و 8 مدال طلای المپیک، یکی از پرافتخارترین ورزشکاران تاریخ دوومیدانی است. «رقابت‌های لندن برای خیلی از دونده‌ها تورنمنت بدی بود و شامل حال من تنها نمی‌شد. خیلی شگفتی‌ها رقم خورد و خودم هم نمی‌دانم دقیقاً برای من چه اتفاقی رخ داد ولی به هر حال همیشه یک توضیحی وجود دارد.»

بولت از همین حالا برای آینده‌‌اش برنامه‌ریزی کرده است: «فعلاً از این خوشحالم که می‌توانم استراحت کنم. من از 10 سالگی ورزشکار بوده‌ام و حالا نیاز به استراحت کافی دارم. دوست دارم به سفر بروم، خوشگذرانی کنم و با خانواده و نزدیکانم وقت‌گذرانی کنم. دقیقاً نمی‌دانم قرار است چه‌ کاری کنم ولی می‌توانم به ورزشم کمک کنم و با مدیر برنامه‌هایم به دیدن سباستین کو، رئیس فدراسیون جهانی دوومیدانی بروم و ببینم کاری از دستم برمی‌آید یا نه.»

بولت در پاسخ این به سؤال که فکر می‌کند چه آینده‌ای در انتظار رشته مورد علاقه‌‌اش باشد، می‌گوید: «استعدادهای زیادی در این راه وجود دارند ولی آنها باید بخواهند بهترین باشند‌؛ درست مثل من که این خواسته را داشتم، ضمن اینکه همیشه‌ هم گفته‌ام آنهایی که دوپینگ می‌کنند باید تا آخر عمر محروم شوند.»

بولت در انتها درباره دور افتخار و خداحافظی‌‌اش با تماشاگران هم گفت: «با هواداران و گذشته ورزشی خودم خداحافظی کردم. تقریباً گریه هم کردم ولی اشکی از چشمانم جاری نشد. این دو روز اخیر برایم خیلی سخت بوده و لحظات احساسی زیادی برایم رقم خورد.»

 

 

۱    
آی اسپورت
2017-08-16 17:05:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر