فهرست
شفر در دربی؛ فوتبال او هشت اصل دارد
شفر در دربی؛ فوتبال او هشت اصل دارد

شفر در دربی؛ فوتبال او هشت اصل دارد

آی اسپورت - تاکتیک، تکنیک، آمادگی بدنی و آمادگی روحی چهار اصل انکار ناپذیر در فوتبال است و برای بردن، شما به تیمی نیاز دارید که تاکتیک داشته باشد، از بازیکنان تکنیکی بهره ببرد و بازیکنانش هم از لحاظ روحی و هم از نظر فنی آماده باشند، اما ژرمن‌ها دو دهه قبل برای محکم کاری چهار اصل دیگر را به فندانسیون فوتبال شان اضافه کردند.

وینفرد شفر آلمانی هم از این قاعده پیروی می‌کند و معتقد است تحقیق، تطابق، تعادل و توازن هم چهار اصل دیگر در. فوتبال نوین هستند. تحقیق شامل آنالیز حریف و تیم خودی، آگاهی از شرایط بازی و آشنایی با تئوری‌ها می‌شود، تطابق یعنی سازگار کردن تیم و بازیکن با شرایط متفاوت هر بازی، تعادل یعنی بالانس بودن تیم در حمله و دفاع، در سرعت و دقت، در فانتزی و جنگندگی، در پرسینگ و مالکیت و در بازی هوایی و گردش توپ روی زمین و توازن هم در هر سه خطوط دفاعی و میانی و هجومی و در هر دو سمت زمین، قدرت تیم یکسان باشد.

استقلال شفر هرگز از یک جناح حمله نمی‌کند، هرگز فقط با یک روش، بازی را پیش نمی‌برد و از همه مهم‌تر هرگز غافلگیر نمی‌شود، چون شفر بدون تحقیق قدم به بازی نمی‌گذارد. به همین دلیل شفر این روز‌ها با تک تک مهره‌های اصلی اش جداگانه جلسه داشته و هشدار‌های فنی لازم را به آن‌ها داده است. شفر می‌گوید: «دوندگی برای بردن کافی نیست، درست دویدن شرط است، تاکتیک درست به تنهایی ما را برنده نمی‌کند و باید برای بردن در هر دو جناح بالانس باشیم.»

خبر ورزشی

۳ ۱  
آی اسپورت
2019-03-29 20:26:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
محمد
جمعه ۹ فروردین ۱۳۹۸، ۲۱:۱۹
چیز تموم فامیل برانکو تو چیز تموم فامیل عشوندی و باند کیروش ورزشی
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر