فهرست
فرافکنی زنوزی، مالک مشترک دو باشگاه تبریزی!
فرافکنی زنوزی، مالک مشترک دو باشگاه تبریزی!

فرافکنی زنوزی، مالک مشترک دو باشگاه تبریزی!

آی اسپورت - زمانی بود که مالکین خصوصی به زحمت تن به حضور در عرصه تیم‌داری می دادند، آنها به خاطر ذهن تجاری خود می دانستند چاه ویل فوتبال فقط خرج دارد و درآمدی برای آنها نخواهد داشت. از زمانی که بهمن مداح با خرید امتیاز دو باشگاه بانک سپه و وحدت پایه گذار بهمن تهران شد، تا وقتی که مهندس درویش شموشک نوشهر را تاسیس کرد زمان زیادی نگذشته. چیزی نزدیک به دو دهه. اولی بعد از چند سال عطای تیم داری را به لقایش بخشید و دومی با نجابت تمام تا آخرین سالهای زندگی خود جوانان مازندرانی را زیر پر و بال گرفت و به فوتبال کشور کمک کرد، بدون آن که در پی عکس یادگاری ،شهرت یا رانت دیگری باشد.

 اما در این دو دهه  مالکین خصوصی مانند برادران شفیع زاده ،،حسین هدایتی ،بابک زنجانی مدتی آمدند،خرج کردند ، نامی برای خود دست و پا کردند ، احتمالاً از وامهای کلان بهره بردند و رفتند، اما امروز نه از تاک خبری است و نه از تاک نشان. هنگامی که قرار شد دو باشگاه پرسپولیس و استقلال خصوصی شوند ،متقاضیانی هم پیش آمدند اما به خاطر عدم احراز اهلیت توسط قوه قضاییه یا مسئولین ذیربط، این روند خصوصی سازی متوقف ماند. اما برای تیم تراکتورسازی به نظر می رسد این روند طی نشده است.

محمدرضا زنوزی مطلق که سالها پیش با تاسیس باشگاه گسترش فولاد تبریز پای به عرصه باشگاه داری گذاشت، از ابتدای فصل جاری لیگ برتر مالکیت تراکتورسازی و ماشین سازی این دو تیم ریشه دار و پرهوادار را بر عهده گرفت و با خرج های نامهای سرشناس به استخدام تراکتورسازی در آمدند به این امید که با قهرمانی لیگ برتر به آرزوی دیرینه هواداران تراکتورسازی جامه عمل بپوشانند.

اما درست در زمانی که همه چیز برای تراکتورسازان خوب پیش می رفت، شکست مقابل سپیدرود و پیکان انتهای جدولی همه چیز را برای مالک این باشگاه تیره و تار کرد، او برای آن که خود را مبری از خطا عنوان کند، انگشت اتهام را ابتدا به سمت محسن فروزان نشانه رفت و سپس ماهیت دو باشگاه پیکان و سایپا را زیر سوال برد و  دلیل حضور تیمهایی نظیر سایپا و پیکان را تنظیم جدول برای سرخابی ها دانست و انگشت اتهام را به سمت تیمهای دیگر و سازمان لیگ و فدراسیون نشانه رفت.

شاید کافر همه را به کیش خود می پندارد و  شاید مالک تبریزی تصور می کند همه ی تیمها و لیگ مانند این دو تیم تبریزی عمل می کنند تا هرگاه لازم شد امتیازات را به فراخور نیاز بین خود تقسیم کنند. آیا فقط سپاهان نوین و فولاد نوین  شامل قانون می شدند و مالکیت مشترک تراکتورسازی و ماشین سازی از نظر سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال بلا اشکال است؟ آقای زنوزی، لطفاً پیش از اتهام زنی نگاهی به جدول و جریان بازی پیکان و سایپا در برابر سرخابی ها داشته باشید.

سایپا در برابر پرسپولیس یک تساوی و یک شکست را متحمل شد. در برابر استقلال نیز همین نتایج به دست آمد و شاگردان دایی سرخابی ها را حسابی به زحمت انداختند. داستان پیکان هم دست کمی از همتای خودروساز خود ندارد، آنها در برابر پرسپولیس دو شکست خوردند اما در برابر استقلال یک تساوی و یک شکست را پذیرا شدند. آقای زنوزی آیا اگر تئوری شما درست بود، آیا نمی توانستند همانگونه که ماشین سازی شش امتیاز را تقدیم تراکتورسازی کرد، آنها هم شش امتیاز را تقدیم سرخابی ها کنند؟ 

به نظر می رسد سازمان خصوصی سازی، قوه قضاییه، سازمان لیگ و مراجع ذیصلاح علاوه بر احراز صلاحیت و اهلیت خریداران سرخابی ، باید روی صلاحیت خریداران باشگاه های دیگر هم حساسیت نشان دهند تا اینگونه شاهد اتهام زنی رسمی مالک یک باشگاه و همینطور مسموم سازی جو نباشیم که نتیجه ی آن آشوبی بشود که روز سی فروردین در یادگار امام تبریز شاهد بودیم.

 

 

۵۴ ۹  
آی اسپورت
2019-04-21 13:46:00
نظر دهید

۹ نظر
.
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۳:۵۲
مالک بیسواد ترتر باید حداقل سه تا دیگه تیم رو بخره تا بتونه جشن نایب قهرمانی بگیره
Majid
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۴:۱۶
همین رورا گندش درمیاد :|
آرش
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۴:۴۱
خواهشا كمتر بالا برين از زنوزي
اکبر
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۵:۲۷
مالکیت وزارت ورزش بردوتیم وکمیته داوران وکمیته اخلاق وسازمان لیگ وکمیته انضباطی راهم تفسیر فرمائید
Amin
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۵:۳۲
لطفا افراد دلال و رانت خواری مانند زنجانی و هدایتی رو با زنوزی که یک کارآفرین هست و سی چهل تا کارخونه و هولدینگ داره مقایسه نکنید که اگه ریگی به کفشش بود الان رسانه ها رسوای عالمش میکردند زنوزی در آمد دو هفته کاریش رو تو تراکتور خرج کرده امسال همین که تیم ما از بیت المال خرج نمیکنه ما راضیم شما هم خود دانید
nima bagheri
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۶:۳۴
زنونزی یه مفسد اقتصادی دیگه و یه فرد کثیف و نوچه ج.ا است
زنونزی مامور شده تا ذهنیت جوانان مهترض تبریزی رو از مطالبات اصلی و سیاسی شون رو منحرف کنه به سمت فوتبال و لیگ و حاشیه هاش.
امیدوارم جوانان تبریزی این گرگ در لباس میش رو به خوبی بشناسن و با فوتبال و تراکتور از مطالبات سیاسی و اصلی شون منحرف نشن
باید خیلی زود ماعیت زنوزی و ماموریت حکومتی و ضد تبریزی اش رو تشخیص بدن.
کریمی
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۲۸
نویسنده این مطلب اولا اون ادمی که رانت داره شما پانفارسا هستید تیم تیرختور 5 بازی پشت سر هم برد یعنی اونقدر کودن و نفهم هستی نمیتونی و درک اینو نداری فوتبالی تیرختور بهتر از ماشین سازی است.پرسپولیس هم ماشین رو برد و هم استقلال هم برد پس حتما اونام تبانی کردند؟؟واقعا حقارت و عقده در تک تک شما پانفارسا نهادینه شده مث جد پالانی خودتون رضاپالانی
۴
حبیب
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۱۸
ین چند روزه بیش از نصف مطالب و مقاله های سایتهای ورزشی در ارتباط با تراکتور و زنوزی هست و نشان از اهمیت این باشگاه و مالک محترم آن است که با سرمایه‌گذاری ‌بخش کوچکی از دارایی اش در این باشگاه که برای عموم مردم و بویژه خبرنگاران که جز اقشار آسیب‌پذیر محسوب میشوند رقم بالا و رویایی می نماید چشمها را به سمت خود خیره کرده و هر چقدر دنبال گافی در بعد اقتصادی می گردند تا مثل هدایتی او را فاسد اقتصادی معرفی کنند موفق نمیشوند لاجرم صبح تا شام فقط با اراجیف خود علیه او مطلب می نویسند هر چند هیچ یک از اهالی منتقد فوتبال جرات اهانت و رودر رویی با وی را ندارند چرا که هر آن احتمال میدهند از گوشه ای از این خوان گسترده منتفع شوند. بهرحال مردم آذربایجان از این نعمت بهره مند شده و قدر آن را میدانند همانگونه که اگر این پشتوانه مالی متعلق به تیمهای پایتخت بود روز و شب در مدح وی می نوشتند و این حسادت و کمبود عامل این همه رجزخوانی و اراجیف بافی چند روز اخیر هست
۷
امین
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۲:۲۴
خسته نشین
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر