فهرست
آخرین هدف بیرانوند پیش از روسیه؛ هشتاد کلین‌شیت
آخرین هدف بیرانوند پیش از روسیه؛ هشتاد کلین‌شیت

آخرین هدف بیرانوند پیش از روسیه؛ هشتاد کلین‌شیت

آی اسپورت - بیرون گذاشتن سوشا مکانی و بازی دادن به علیرضا بیرانوند در نفت تهران، تصمیم عجیب و پرحاشیه یحیی گل‌محمدی بود. سرمربی وقت نفت، حاضر شد دروازه‌بان سرشناس تیمش را برای بازی دادن به گلر امید این تیم نیمکت‌نشین کند و آن زمان، تصورش هم نمی‌شد او یک روز در پرسپولیس هم جانشین سوشا شود و فقط ۵ سال بعد از اولین بازی برای تیم گل‌محمدی، ۸۰ کلین‌شیت در کارنامه‌اش داشته باشد.

بیرانوند در سه فصلی که بازیکن نفت تهران بود، ۳۳ کلین‌شیت در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا داشت. میانگین ۱۱ کلین‌شیت در هر فصل، که آمار خوبی برای دروازه‌بان جوان نفتی‌ها و دروازه‌بان دوم تیم ملی بود. بیرانوند در پرسپولیس، به پیراهن شماره یک تیم ملی رسید و کلین‌شیت‌هایش هم دوبرابر شد. او در این دو فصل، تا همینجا ۴۴ کلین‌شیت با پیراهن پرسپولیس در جام‌های مختلف داشته و به صورت میانگین ۲۲ بار در هر فصل دروازه‌اش را بسته نگه داشته است.

از زمان شروع دوران بازی حرفه‌ای تا امروز، بیرانوند ۷۷ کلین‌شیت داشته و فرصت این را دارد تا قبل از مهمترین تورنمت دوران بازی، کلین‌شیت‌هایش را به عدد ۸۰ برساند. تیم او فردا میزبان سپیدرودی است که خارج از خانه، نه گل می‌زند و نه امتیاز می‌گیرد و دو بازی هم در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا با الجزیره خواهد داشت. سه بازی و فرصتی طلایی، برای او تا با کارنامه‌ای فوق‌العاده به روسیه سفر کند و در سن ۲۵ سالگی، خاطره ۸۰ بازی بدون گل خورده با باشگاه‌هایش داشته باشد.

نود

 

     
آی اسپورت
2018-04-26 17:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر