فهرست
سوال روز: چرا 5 پرسپولیسی در ترکیب تیم ملی بودند؟
سوال روز: چرا 5 پرسپولیسی در ترکیب تیم ملی بودند؟

سوال روز: چرا 5 پرسپولیسی در ترکیب تیم ملی بودند؟

آی اسپورت – کارلوس کی‌روش در بازی سرنوشت ساز ایران با ازبکستان در تاشکند، از 5 بازیکن پرسپولیس همزمان در ترکیب پرسپولیس استفاده کرد و تقریبا نصف بازیکنانش در این مسابقه، از یک تیم بودند. علیرضا بیرانوند، جلال حسینی، رامین رضاییان، مهدی طارمی و وحید امیری، همزمان در ترکیب اصلی حضور داشتند و ستاره‌هایی مثل دژاگه و جهانبخش، روی نیمکت نشستند. کی‌روش که برای این دو بازی 6 بازیکن پرسپولیس را به تیم ملی دعوت کرده، اعتقاد زیادی به استفاده از بازیکنان پرتعداد از یک تیم خاص و استفاده از هماهنگی باشگاهی آن‌ها در تیم ملی دارد.

حدود دو سال و نیم قبل و در آخرین بازی‌های ایران برای رسیدن به جام جهانی برزیل، کی‌روش همین برنامه را برای بازیکنان استقلال اجرا کرد. در بازی آخر ایران مقابل کره جنوبی که حکم صعود ایران به جام جهانی داشت، 6 بازیکن ترکیب اصلی تیم ملی همزمان در استقلال بازی می‌کردند. خسرو حیدری، امیرحسین صادقی، هاشم بیک‌زاده، پژمان منتظری، جواد نکونام و مجتبی جباری، لیگ دوازدهم را در استقلال تمام کرده بودند و همزمان، برای رساندن ایران به جام جهانی در ترکیب اصلی تیم کی‌روش قرار گرفتند.

کی‌روش که با همین روش و استفاده از دفاع و هافبک‌های دفاعی کاملا استقلالی، توانست تیم ملی را به جام جهانی برزیل ببرد حالا همین سناریو را با پرسپولیسی‌های تیمش تکرار کرده است. استفاده از هماهنگی رضاییان و طارمی در سمت راست، امیری در سمت چپ و زوج سیدجلال و بیرانوند در انتهای زمین، حداقل مقابل ازبکستان جواب داد و تیم ملی مثل بازی با کره جنوبی در دور قبلی، با 90 دقیقه کم اشتباه و هماهنگ توانست سه امتیاز حساس از تاشکند بگیرد.

 

 

 

کد خبر: 9406

۷ ۲  
آی اسپورت
2016-10-07 16:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
tytuut
جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵، ۱۷:۲۹
غصه نخوريد .. خيلي دوام نداره .... مصدوماي تيم كه برسن حداقلش طارمي و اميري نيمكت نشين ميشن ....
۸ ۱
Just Red
جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵، ۲۱:۱۶
باشه بهش میگم..آره گاوه و انصاری دعوت میشن جای مهدی آقای گل وحید امیری...
خداروشکر شما مربی تیم ملی نیستی
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر