فهرست
قهرمانی اروپا در لیورکاپ با فدرر
قهرمانی اروپا در لیورکاپ با فدرر

قهرمانی اروپا در لیورکاپ با فدرر

آی‌اسپورت- راجر فدرر مرد شماره 2 تنیس دنیا که پایه‌گذار اصلی تورنمنت «لیورکاپ» بود، توانست تیم منتخب اروپا را فاتح اولین دوره این رقابت‌ها کند‌؛ راجر که در یکی از بازی‌های انفرادی روز سوم و آخر به مصاف نیک کرگیوس استرالیایی، یکی از اعضای تیم منتخب دنیا رفته بود، موفق شد او را شکست دهد و در مجموع تیم منتخب اروپا را 15 بر9 به قهرمانی برساند. طبق قوانینی که از قبل وضع شده بود، هر تیمی که زودتر به امتیاز مجموع 13 می‌رسید، به عنوان قهرمان معرفی می‌شد.

لیورکاپ در شرایطی اولین دوره‌‌اش را در پراگ تجربه کرد که هیچ امتیازی در جدول رده‌بندی کلی برای بازیکنان حاضر در این تورنمنت در پی نداشت ولی گفته می‌شود فدرر و بقیه قدرت‌های تنیس دنیا در پی آن هستند تا رفته‌رفته این تورنمنت را جایگزین دیویس کاپ کنند که به شکل قدیمی و خسته‌کننده‌ای برگزار می‌شود؛ «تورنمنت باورنکردنی‌ای بود. بهتر از چیزی شد که تصورش را می‌کردم».

این بخشی از صحبت‌های راجر فدرر با خبرگزاری فرانسه بعد از بالا بردن جام قهرمانی این رقابت‌هاست. راجر که در این تورنمنت برای اولین بار در تاریخ با رافا نادال در یک مسابقه دوبل هم‌تیمی شد، او  گفت: «حالا که این تورنمنت تمام شده، باید بگویم حس می‌کنم چند تا از بهترین بازی‌های عمرم را با پیروزی پشت ‌سر گذاشته‌ام. برای من شبیه یک قصه رؤیایی بود». رافا نادال، مرد شماره یک تنیس دنیا هم یکی دیگر از اعضای 6 نفره تیم منتخب اروپا بودند ارزیابی مثبتی از برگزاری اولین دوره این رقابت‌ها داشت: «از اینکه اولین دوره برگزاری رقابت‌های لیورکاپ را به سود تیم منتخب اروپا تمام کردیم، خوشحالیم، پس طبیعی است که برویم و خوشحالی کنیم».

امسال برای برگزاری اولین دوره، جان مک انروی، یکی از اسطوره‌های دنیای تنیس هدایت تیم منتخب دنیا را به عهده داشت و بیورن بورگ دیگر اسطوره تنیس هم هدایت تیم منتخب اروپا را عهده‌دار بود.

 سجاد فیروزی، خبرورزشی

۲    
آی اسپورت
2017-09-27 19:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر