فهرست
هفته17 جزیره به روایت مکینتاش/ ظهور قهرمانی به نام تیر دروازه
هفته17 جزیره به روایت مکینتاش/ ظهور قهرمانی به نام تیر دروازه

هفته17 جزیره به روایت مکینتاش/ ظهور قهرمانی به نام تیر دروازه

آی اسپورت – یک هفته جذاب دیگر در انگلیس به پایان رسید. ایین مکینتاش نگاهی به بهترین و بدترین عملکرد های این هفته می اندازد.

قهرمان ها

آیا چلسی دیگر امتیازی از دست نخواهد داد؟ این سوال تمام تیم های بزرگ جزیره در این روزها در آستانه کریسمس است. چلسی قرار بود در مرحله گذار باشد، بازیکنان باید خودشان را با سیستم جدید وقف می دادند، قرار بود کنترل رختکن سخت باشد. اما با همه این اوصاف باز هم امتیاز ها هر بازی از راه می رسند. آیا این روند به زودی به پایان می رسد؟ دو بازی بعدی چلسی در خانه برابر بورنموث و استوک است، پس ... احتمالا نه، فعلا از این خبرا نیست.

نه انصافا، چه کسی به زلاتان ایبراهیموویچ شک کرده بود؟ چه کسی فکر کرده بود که او بیش از اندازه پیر و کند است تا تیم های جزیره را به دردسر بیندازد؟ اشکالی ندارد، این از این انتقادات نخواهید شنید. با دو گل ایبرا برابر وست بروم، او تا همینجای لیگ حالا 11 گل زده. منچستر هم کم کم فرم خود را پیدا می کند و نتایج از راه می رسند. شاید برای گرفتن چلسی کافی نباشد، اما می تواند به آن ها کمک کند بین 4 تیم اول قرار بگیرند.

و بالاخره به نظر یک قدرت قدیمی هم دارد بیدار می شود، و آن طرف منچستر، سیتیِ پپ گواردیولا تصمیم گرفت دوباره به جمع مدعیان بازگردد. در برابر لیگ سونِ لیگ، آن ها از تاتنهام، چلسی و لستر باخته بودند و فقط برابر منچستر طعم برد را چشیدند. بنا بر این رکورد فوق العاده ای از این حیث قبل از بازی برابر آرسنال نداشتند. اما سیتی بعد از دریافت یک گل زودهنگام به خوبی پاسخ داد. این برد یعنی کسانی که به گواردیولا شک داشتند حداقل این هفته ساکت خواهد ماند.

فقط سه بازیکن این فصل برای ساندرلند گلزنی کرده اند. ژرمن دفوی ابدی، ویکتور انیشیبه غول پیکر و پاتریک فن انهولتِ سورپرایز کننده. پدیده تیم روز شنبه دوباره به کمک مویس آمد تا سه امتیاز مهم را کسب کنند. واتفورد با توجه به بازی برتر نسبت به حریف شاید این نتیجه را باور نکند، اما حالا مویس از 7 بازی اخر لیگ، 4 بازی را با برد پشت سر گذاشته. پس ساندرلند هم فعلا از منطقه سقوط جدا شد.

ورزشگاه جدید وستهم هیچ وقت حس خانه را به هواداران منتقل نخواهد کرد، تا این که موج جدیدی از قهرمانان از راه برسند. این هفته برای اولین بار این اتفاق افتاد. قهرمان جدید وستهم را که یکی از جدید ترین نسل های محکم کربنی است به شما معرفی می کنیم: تیر دروازه!  در یک نبرد حساس ته جدولی، تیر دروازه در سه مقطع متفاوت به کمک وستهم آمد تا آن ها نجات پیدا کنند. عجیب نیست که 57 درصد از هواداران تیم بعد از بازی در توییتر رسمی باشگاه، تیر دروازه را به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب کردند.

دردسر ها

هفته پیش همین موقع شخصیت بزرگ آرسنال را در کامبک برابر استوک تحسین می کردیم. اما از آن موقع به بعد بلاهای عجیبی سر این تیم آمده. آرسنال از اورتونی شکست خورد که فرم بدتری از یک مجسمه یخی در یک سونا داشت، و برتری اش را برابر سیتی از دست داد که از لستر 4 گل دریافت کرده بود. شاید اشتیاق و شدت بازی آرسنال برابر سیتی به بهترین نحو در چهره مسئوت اوزیل نمایان بود، که در لحظات پایانی بازی مانندِ مردی اوضاع را تماشا می کرد که انگار 6 ساعت در حالِ تماشای فیلم بوده. متاسفانه آن زمان او هنوز در زمین بود.

شاید انتقاد از بورنموث در شرایط فعلی چندان جالب نباشد، خب به هر حال آن ها بورنموث هستند. اما بعد از نمایش قهرمانانه برابر لیورپول و پیروزی برابر لستر، شاید انتظار داشتیم آن ها برابر ساوتهمپتون بهتر کار کنند. تیمی که خودش مشکلات زیادی داشت. یک برد می توانست بورنموث را به رده هفتم برساند، اما علی رغم گل زودهنگام، آن ها هیچ وقت تیم برتر نبودند.

همه ما می دانیم بعضی اوقات بازی برابر 10 نفر از 11 نفر سخت تر است، اما کوتاه بیا استوک! وقتی سوت پایان نیمه اول زده شد، آن ها با دو گل از لستر پیش بودند و یک یار هم بیشتر داشتند. حتی در شرایط خیلی معمولی هم خراب کردنِ آن بازی غیر ممکن بود. و واقعا این بازی را هم برابر تیمی که تنها 1 امتیاز در کل فصل در خارج از خانه گرفته خراب کنیم؟ خب احتمالا دوست نداشتید بعد از بازی در رختکنی حضور داشته باشید که مارک هیوز واردش می شد.

در شش بازی خارج از خانه که سوانزی با باب بردلی انجام داده، حاصل کار تنها 1 امتیاز، 5 گل زده و 18 گل خورده بوده! بیایید فقط بگوییم تیم هنوز جای پیشرفت دارد. می توان گفت 4 بازی بعدی عیار سوانزی را به خوبی مشخص می کند: وستهم، بورنموث، کریستال پالاس و هال که دو تای آن ها هم خارج از خانه است. بردلی باید راه حلی برای این مریضی در بیرون از خانه پیدا کند و گر نه سوانزی سقوط خواهد کرد.

 در پایان سپتامبر، یک امتیاز شایسته در خانه اورتون کریستال پالاس را به رده هفتم رساند. در پایان دسامبر، آن ها وارد منطقه سقوط شده اند! برای لحظه ای صحبت های عجیب پاردو را فراموش کنید. این یک فرم واقعا فاجعه بار بوده. بعد از آن شب در گودیسون پارک، پالاس 8 از 10 بازی آخر را باخته. آن ها بازی آخر را از چلسی باختند و این قابل درک است، اما اگر در بوکسینگ دی از واتفورد شکست بخورند، احتمالا مدیران باشگاه صبرشان با پاردو به پایان می رسد.

۳    
آی اسپورت
2016-12-19 16:29:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر