فهرست
پیکان 1-2 استقلال؛ روزگار خوش استقلال
پیکان 1-2 استقلال؛ روزگار خوش استقلال

پیکان 1-2 استقلال؛ روزگار خوش استقلال

آی اسپورت – استقلال با پیروزی مقابل پیکان به مرحله بعدی جام حذفی راه پیدا کرد. داوری بازی در نیمه اول جنجال‌های زیادی ایجاد کرد اما در نیمه دوم اوضاع بهتر شد.

 

مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی؛

پنجشنبه: 21/12/99 ؛ ساعت: 17:30

استادیوم: شهدای شهرقدس/ بدون تماشاگر

داوران: حمید حاج ملک - علی میرزابیگی – عباس پورحیدری

 

ترکیب پیکان: علیرضا رضایی، نادر محمدی، ابراهیم صالحی (82- فرزاد حاتمی)، حسین پورامینی، آرمان قاسمی، امیر روستایی، سیدمحمد ستاری (62- امیرحسین رنگرز جدی)، سامان فلاح، مجید عیدی، رضا جبیره (73- محمد امین درویشی) و اسماعیل بابایی (73- آرش قادری)

سرمربی: مهدی تارتار

 

ترکیب استقلال: رشید مظاهری، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، محمد نادری، وریا غفوری، سید احمد موسوی (52- ارسلان مطهری)، مسعود ریگی، آرش رضاوند (62- مهدی مهدی پور)،فرشید اسماعیلی، شیخ دیاباته (62- بابک مرادی) و مهدی قایدی (86- عارف غلامی)

سرمربی: فرهاد مجیدی

 

 کارت زرد:

امیر روستایی و مجیدی عیدی از پیکان

محمد دانشگر و سیاوش یزدانی از استقلال

 

شرح گل:

پیکان صفر – استقلال یک (دقیقه 17: شیخ دیاباته): ضربه ایستگاهی دیدنی وریا غفوری به تیر دروازه برخورد کرد که در برگشت مجید عیدی باعث سرنگونی دیاباته شد و حاج ملک یک خطای پنالتی به سود آبی پوشان اعلام کرد. خود دیاباته پشت این توپ ایستاد و در خلاف حرکت سنگربان پیکان، توپ را وارد دروازه کرد.

پیکان صفر – استقلال 2 (دقیقه 38: محمد دانشگر): ارسال محمد نادری از سمت چپ به روی دروازه نصیب محمد دانشگر مدافع پیش تاخته استقلال شد و او با یک ضربه بغل پا از زاویه ای تقریبا بسته دروازه پیکان را برای بار دوم باز کرد.

پیکان یک – استقلال 2 (58: ابراهیم صالحی): صالحی که پشت محوطه جریمه صاحب توپ شده بود، یک پاس به درون محوطه فرستاد که نادری مدافع استقلال ناخواسته با او یک و دو کرد و شوت محکم صالحی به وسط دروازه استقلال به گل تبدیل شد تا اختلاف به حداقل برسد.

 

لحظات حساس:

دقیقه 9: پاس در عمق مسعود ریگی به درون محوطه جریمه باعث خلق یک موقعیت شد که مهدی قایدی در جدال با سیدمحمد ستاری تعادلش را از دست داد ولی حمید حاج ملک اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

دقیقه 33: ضربه ناگهانی مهدی قایدی از پشت محوطه جریمه را علیرضا رضایی سنگربن پیکان در دو مرحله و به زحمت جمع کرد.

دقیقه 43: حرکت انفرادی زیبا محمد نادری و عبور او از دو بازیکن پیکان، این بازیکن را در موقعیت خوبی قرار داد ولی نادری درون محوطه جریمه سرنگون شد که حاج ملک اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه 49: ارسال بسیار خوب محمد نادری از میان مدافعین پیکان عبور کرد و به دیاباته رسید که ضربه این بازیکن در حالیکه مدافعی از حریف را در مقابلش نداشت، با اختلافی بسیار کم از کنار دروازه به بیرون رفت هر چند کمک داور به نشانه آفساید دیاباته پرچم خود را بالا برده بود.

دقیقه 70: پاس در عمق و عالی محمد نادری به پشت محوطه جریمه باعث شد تا علیرضا رضایی سنگربان پیکان از دروازه خارج شده و با یک تکل توپ را دور کند که این توپ به بابک مرادی رسید و او نیز با شوتی بغل پا قصد داشت دروازه خالی پیکان را باز کند ولی نادر محمدی مدافع پیکان با حضور به موقع روی خط دروازه، دروازه بدون سنگربان تیمش را از یک خطر حتمی نجات داد و توپ را به بیرون زد.

دقیقه 77: حملات پیکان برای زدن گل تساوی به روی دروازه استقلال ادامه داشت که ضربه پشت محوطه جریمه محمدامین درویشی را رشید مظاهری مهار کرد.

دقیقه 80: کار تیمی بسیار خوب استقلالی ها از سمت چپ و حرکت ارسلان مطهری به درون محوطه جریمه، موقعیتی شبیه به فرصت چند دقیقه پیش را دوباره برای آبی پوشان خلق کرد که پاس مطهری در عرض به بابک مرادی نرسید و تکل مجید عیدی نزدیک بود یک گل خودی را برای استقلال به ثمر برساند که نادر محمدی بازهم و برای دومین بار دروازه تیمش را نجات داد و توپ را از روی خط برگرداند.

دقیقه 84: سانتر فوق العاده فرشید اسماعیلی از سمت چپ به روی دروازه با ضربه سر بابک مرادی همراه شد که توپ او با بدشانسی به تیر افقی دروازه برخورد کرد و توپ برگشتی را نیز مهدی قایدی به سمت دروازه پیکان شلیک کرد که علیرضا رضایی سنگربان پیکان آن را به زیبایی مهار کرد.

دقیقه 85: حرکت خوب امیر روستایی از سمت راست و عبور این بازیکن از سد فرشید اسماعیلی یک موقعیت خوب را برای پیکانی ها شکل داد که ضربه این بازیکن را رشید مظاهری با پا دفع کرد و توپ برگشتی را نیز بازیکنان پیکان به آسمان زدند.

 

در حاشیه:

* در دقیقه 14 و زمان اعلام خطای پنالتی، حمید حاج ملک ابتدا یک کارت قرمز به مجید عیدی نشان داد ولی پس از اعتراض شدید بازیکنان پیکان و مشورت حاج ملک با داور چهارم و کمک هایش، نظرش را تغییر داد و کارت قرمز را به کارت زرد تبدیل کرد.

۵    
آی اسپورت
2021-03-11 19:25:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر