فهرست
آنالیز/ منچسترسیتیِ فصل آینده
آنالیز/ منچسترسیتیِ فصل آینده

آنالیز/ منچسترسیتیِ فصل آینده

آی اسپورت- منچسترسیتی با به پایان رسیدن فصل اصلا زمان را از دست نداد و بلافاصله ادرسون را از بنفیکا و برناردو سیلوا را از موناکو به خدمت گرفت. این باشگاه تا همینجا هم حدود 77 میلیون پوند پرداخت کرده است (34.7 برای ادرسون و 43 برای سیلوا)، اما بعید است خرج کردن پپ به همین دو بازیکن ختم شود. پپ شدیدا به دنبال موفقیت در رقابت‌های فصل آینده جزیره است و می‌خواهد موفق باشد. اسکای اسپرتس هم شرایط فصل آینده این تیم را بررسی کرده است.

سیستم

گواردیولا فصل 17-2016 را با سیستم 1-4-1-4 به پایان برد و یایا توره پشت سر چهار بازیکن میانی پست هافبک دفاعی را داشت. بزرگ‌ترین قسمتی که سرمربی سیتی باید برای تقویتش فکری کند خط دفاعی است و تا زمانی که این کار را نکرده دستش در استفاده از ترکیب‌های گوناگون هم باز نیست.

ترکیب احتمالی منچسترسیتی برای فصل آینده
ترکیب احتمالی منچسترسیتی برای فصل آینده

همچنین با مهاجمان خوبی که این تیم دارد بعید است پپ به سیستم مورد علاقه‌اش که 1-3-2-4 است بازگردد و با دو هافبک دفاعی بازی کند. سیتی آگوئرو و ژسوس را دارد و این یعنی می‌تواند با دو مهاجم هم بازی کند. اما فصل گذشته هم پپ به این دو تک تک بازی می‌داد و این باعث شده این طرز فکر بین کارشناسان به وجود آید که این دو نمی‌توانند باهم همکاری خوبی داشته باشند.

خط دفاعی

ادرسون به عنوان گران‌ترین دروازه‌بان تاریخ باشگاه به سیتی آمد و این یعنی احتمالا جانشین براوو خواهد شد که فصل گذشته نتوانست انتظارات را برآورده کند و بارها جایش را به ویلی کابایرو داد. جو هارت هم احتمالا باشگاهی جدید پیدا خواهد کرد و اصلی‌ترین مشتری‎اش وستهام است.

احتمالا پپ گائیل کلیشی و باکاری سانیا را هم این تابستان خواهد فروخت و پابلو زابالتا هم از تیم جدا خواهد شد. یعنی در بازار نقل و انتقالات باید سیتی به دنبال تعداد زیادی مدافع باشد.

کایل واکر یکی از بازیکنان مد نظر من سیتی است
کایل واکر یکی از بازیکنان مد نظر من سیتی است

سیتی قرار است مذاکرات با تاتنهام برای جذب احتمالی کایل واکر را هم آغاز کند و رایان برتراند از ساوتهمپتون و بنژامین مندی از موناکو هم دیگر گزینه‌ها هستند. از بین نیکولا اوتامندی، جان استونز و ونسان کمپانی هم دو بازیکن که بهتر رقابت کرده باشند در قلب خط دفاعی قرار خواهند گرفت. این یعنی الکساندر کولاروف فصل آینده به سختی فرصت برای بازی کردن پیدا خواهد کرد.

خط میانی

آمدن برناردو سیلوا این سوال را به وجود آورده که کدام بازیکن از ترکیب اصلی کنار گذاشته می‌‎شود. البته که خود بازیکن پرتغالی هم شاید روی نیمکت باشد و حضورش در ترکیب اصلی قطعی نیست.

سیلوا شانس خوبی برای حضور در ترکیب اصلی دارد
سیلوا شانس خوبی برای حضور در ترکیب اصلی دارد

اما آیا می‌شود بازیکن 43 میلیون پوندی روی نیمکت باشد؟ ابتدا به نظر می‌رسد جواب منفی باشد، اما وقتی بدانید در این تیم لروی زانه 37 میلیون پوندی، رحیم استرلینگ 49میلیون پوندی و کوین دی بروین 54.5 میلیون پوندی هم حضور دارند کمی بیشتر به پاسخ آن سوال فکر می‌کنید.

برای پست هافبک دفاعی هم شاید فرناندینیو به توره ترجیح داده شود و وقتی ایلکای گوندوگان از مصدومیت بازگردد هم تهدیدی برای هر دو بازیکن است.

بازگشت گوندوگان از مصدومیت مانند خریدن بازیکنی جدید است
بازگشت گوندوگان از مصدومیت مانند خریدن بازیکنی جدید است

بحث دیگری که مطرح است پیوستن احتمالی الکسیس سانچس از آرسنال به سیتی است. بازیکن اهل شیلی یکی از گزینه‌های مد نظر سیتی است و البته هنوز پیشنهادی رسمی برای او ارائه نشده است.

خط میانی سیتی به نظر با خط حمله‌اش تلفیق شده است. استرلینگ، دی بروین و زانه همه بازیکنانی هستند که توانایی بازی در خط حمله را هم دارند و این یعنی پپ می‌تواند با سیستم 3-3-4 هم بازی کند. آمدن سانچس اما باعث افزایش رقابت در خط میانی و خط حمله می‌شود، اما او فقط می‌تواند جانشین آگوئرو و ژسوس شود.

پپ هم مانند باشگاه‌های دیگر دوست دارد سانچس را داشته باشد
پپ هم مانند باشگاه‌های دیگر دوست دارد سانچس را داشته باشد

خط حمله

گواردیولا شاید برای استفاده از آگوئرو یا ژسوس در خط حمله دچار تردیدهایی شود. اما سیتی در حال بررسی شرایط جذب اوبامیانگ از دورتموند هم هست و سانچس هم دیگر بازیکنی است که به این تیم نسبت داده می‌شود.

ژسوس در ماه ژانویه به لیگ برتر آمد و خیلی زود جای آگوئرو را در نظر هواداران و کارشناسان گرفت. او در 4 بازی 3 گل زد و بعد مصدوم شد، اما بعد از مصدومیت هم بازگشت و در 5 بازی آخر سیتی 4 گل زد.

گابریل ژسوس جای آگوئرو در ترکیب اصلی را گرفته است
گابریل ژسوس جای آگوئرو در ترکیب اصلی را گرفته است

حالا آگوئرو باور کرده وقتی ژسوس آماده باشد و مصدوم نباشد او شانس دوم بازی کردن است. اما احتمالا پپ از سیستم چرخشی استفاده خواهد کرد.

سیتی می‌تواند قهرمان شود؟

البته که با این تیم می‌توان قهرمان شد. حتی این تیم شانس اصلی قهرمانی فصل آینده است و با ترکیبی هم که دارد طبیعی است که چنین حدس زده شود. این تیم مدافع می‌خواهد و مالک تیم هم مشکلی با پول خرج کردن ندارد. به نظر حتی چکی سفیدامضا به گواردیولا داده است.

فصل گذشته سیتی در مقایسه با چلسی و تاتنهام، تیم‌های اول و دوم، هم بیشتر گل خورد و هم کمتر گل زد. پس یعنی این تیم نیاز به تقویت دارد. بسته به خریدهای جدید شانس قهرمانی این تیم هم بیشتر و کمتر می‌شود.

 

۱    
آی اسپورت
2017-06-20 19:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر