فهرست
تغییرات اساسی شفر؛ دو نفر و شش تغییر
تغییرات اساسی شفر؛ دو نفر و شش تغییر

تغییرات اساسی شفر؛ دو نفر و شش تغییر

آی‌اسپورت- دو تعویض شفر در بین دو نیمه چه تاثیری در آرایش استقلال داشت؟ آرایش مد نظر شفر برای مقابله با پارس‌ جنوبی‌ جم هم مثل تمام مسابقاتی که روی نیمکت استقلال نشست، سیستم ۱-۳-۲-۴ بود. ترکیبی که با حضور محمدی‌مهر در سمت راست دفاع، زکی‌پور در سمت چپ، منتظری و سهرابیان در قلب دفاع چیده شده بود. حضور دانشگر در پست هافبک دفاعی، سورپرایز شفر برای این مسابقه بود. که کنار علی کریمی از او بازی گرفته بود. سه هافبک استقلال هم وریا، اسماعیلی و تبریزی تشکیل داده بودند که یک خط عقب‌تر از باقری بازی می‌کردند.

آرایش استقلال در نیمه نخست

نمایش نه‌چندان دل‌چسب استقلال در نیمه نخست که با گل خوردن از پارس‌جنوبی همراه شده بود، منجر به این شد که شفر در بین دو نیمه ترکیب تیمش را بکوبد و از نو بسازد. ایده تازه شفر برای استقلال با دو تعویض همراه شد. روح‌الله باقری و زکی‌پور از بازی خارج شدند تا آذری و طارق همام وارد زمین شوند. ترکیب استقلال با این دو تعویض چه تغییری کرد؟

آرمین سهرابیان که در قلب دفاع حضور داشت، یک پست به سمت چپ شیفت کرد و نیمه دوم را به عنوان دفاع چپ بازی کرد. جای خالی سهرابیان توسط دانشگر پر شد. هافبک دفاعی نیمه اول استقلال با این تعویض به پست تخصصی‌اش برگشت و کنار منتظری قرار گرفت. آذری هم برای خالی نماندن جای خالی دانشگر به زمین رفت تا نیمه دوم، او باشد که زوج کریمی را تشکیل می‌دهد. با ورود طارق همام، وریا غفوری به اجبار به سمت چپ متمایل شد و دقایق زیادی از نیمه دوم، وینگر چپ استقلال بود. اتفاقی که باعث شد فرشید اسماعیلی در مرکز خط هافبک استقلال قرار بگیرد و مرتضی تبریزی مهاجم هدف تیمِ شفر شود. یعنی در بین دو نیمه شش تا از یازده پست بازیکنان استقلال با همین دو تعویض عوض شد. فقط رحمتی، محمدی‌مهر، منتظری، کریمی و اسماعیلی در نیمه دوم هم در پست نیمه اول‌شان بازی کردند.

آرایش استقلال در نیمه دوم

تغییراتی که باعث شد استقلال در نیمه‌ دوم خیلی بهتر از نیمه نخست بازی کند. ولی منجر به گل زدن و تغییر نتیجه نشد.

 

نود

۴    
آی اسپورت
2018-08-16 23:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر