فهرست
پلاتینی: توپ طلا را یک آلمانی باید ببرد نه رونالدو و مسی
پلاتینی: توپ طلا را یک آلمانی باید ببرد نه رونالدو و مسی

پلاتینی: توپ طلا را یک آلمانی باید ببرد نه رونالدو و مسی

آی اسپورت- میشل پلاتینی اعلام کرد که به نظر او توپ طلای امسال نباید به رونالدو یا مسی برسد، بلکه یکی از اعضای تیم قهرمان جام جهانی در برزیل مستحق این جایزه است. رونالدو که هم فصل پیش و هم این فصل رکوردهای زیادی را شکسته است یکی از مدعیان اصلی این جایزه است. از سوی دیگر عملکرد خوب مسی که در جام جهانی با تیم ملی کشورش به مقام نایب قهرمانی رسید ممکن است رای خوبی برای او به ارمغان بیاورد. اما از نظر پلاتینی یکی از مردان یوآخیم لو باید این جایزه را بدست بیاورد.

رئیس یوفا به بی این اسپورت گفت:\" من برای این جایزه رای نمی دهم اما طبیعتا باید به کسی رای داده شود که نقش مهمی در پیروزی تیمش در یک تورنمنت معتبر داشته است. بنابر این امسال باید یک آلمانی این جایزه را ببرد. قبل از سال 2010 اوضاع به همین شکل بود اما در آن سال مسی که عملکرد متوسطی در جام جهانی داشت این جایزه را برد. با این وجود شکی نیست که کریستیانو رونالدو و مسی از بهترین بازیکنان جهان هستند.\"

خود پلاتینی موفق شد در دوران بازیگری اش سه بار توپ طلا را به دست آورد که اولین آن در سال 1983 بود. این بازیکن سابق تیم ملی فرانسه عقیده دارد که شرایط بازیکنان از دوران بازیگری او تا به حال خیلی تغییر کرده است.

او در این باره گفت:\" فوتبال در 20 سال اخیر ابعاد جدیدی پیدا کرده است. ستاره های فوتبال این روزها از بازیشان لذت بیشتری می برند. آنها  از روشهای مختلفی سود می کنند. به جای آن مجبورند دستورات بیشتری را بپذیرند. در دوران ما بازیکنان آزادتر بودند.\"

  ۴  
آی اسپورت
2014-10-20 01:18:50
نظر دهید

۴ نظر
-
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۳، ۰۲:۰۲
چون حق رونالدوه این حرف رو میگی اگه نه مثل 2010 هیچی نمیگفتی
صادق
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۳، ۰۲:۳۳
ببند بابا.اگه رونالدو نگیره پس عمه تو باید بگیره
asafa
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۳، ۱۱:۵۷
آلمان بهترین بود و هست اما بهترین تیم نه بازیکنانش بهترین بازیکن.مسی کسی است که اگر نبود آرژانتین مقابل ایران هم شکست می خورد اما او تفاوت ها را رقم می زند.توپ طلای امسال شایسته اوست
mahdi..decima
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۳، ۲۰:۵۰
اون موقع که اسپانیا قهرمان جهان شد توپ طلا دادن به مسی...امسال هم میدن به رونالدو
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر