فهرست
دادکان: در تخریب فوتبال، مدیری قوی تر از کفاشیان نداریم!/ اگر جای او بودم دارم می زدند
دادکان: در تخریب فوتبال، مدیری قوی تر از کفاشیان نداریم!/ اگر جای او بودم دارم می زدند

دادکان: در تخریب فوتبال، مدیری قوی تر از کفاشیان نداریم!/ اگر جای او بودم دارم می زدند

آی اسپورت- فدراسیون فوتبال پیش از این همواره عملکرد تیم‌های پایه‌ای را برگ برنده‌ای برای خود می‌دانست و حالا این شکست‌ها برایش به یک پاشنه آشیل و نقطه ضعفی بزرگ تبدیل شده است. در این شرایط انتظار عذرخواهی از سوی مسئولان فدراسیون، انتظار بجایی بود اما نه تنها اتفاقی نیفتاد، بلکه علی کفاشیان هم اعلام کرده اگر مدیری بهتر از او هست، برای اداره فوتبال بیاید! روز گذشته خبرورزشی در خصوص مسائل مختلف فوتبال‌مان با دکتر محمد دادکان که برای بازدید از اماکن ورزشی قلعه‌ حسن‌خان به شهر قدس رفته بود، به اتفاق دانشجویان این دانشگاه گپ زد.‌ آنچه می‌خوانید گفته‌های دکتر محمد دادکان در جمع دانشجویان است.


آقای دکتر! چطور شد شما به اینجا آمدید؟
دانشگاه آزاد شهر قدس، یکی از بزرگ‌ترین واحدهای آموزشی دانشگاه آزاد است. این شهر، ورزشکاران و قهرمانان خوبی در رشته‌های مختلف دارد و از مدیر این واحد آقای دکتر حسن‌پور که علاقه زیادی به ورزش دارد، تشکر می‌کنم. دانشگاه یکی از مکان‌هایی است که می‌تواند ورزش ما را در مسیر رشد و پیشرفت قرار دهد. حالا که دیگر خبری از زمین‌های خاکی نیست و نقش باشگاه‌ها هم کمرنگ شده است.


به نکته خوبی اشاره کردید. فدراسیون فوتبال هم عملکرد تیم‌های پایه‌ای را برگ برنده خود می‌دانست اما حالا نتایج بسیار ضعیفی در آنها گرفته است.
بهتر است من در این خصوص صحبت نکنم زیرا مردم، کارشناسان و رسانه‌ها همه چیز را می‌بینند. متأسفانه تیمی در آسیا نبوده که تیم‌های پایه‌ای ما به آن نباخته باشند. واقعاً فوتبال ایران باید به تیم‌های درجه دوم و سومی مثل تایلند، یمن و ویتنام ببازد؟ نمی‌دانم مسئولان فدراسیون چه حرفی برای گفتن دارند. جالب است که آقایان می‌گویند مشکل خاصی نیست اما همین‌ها فوتبال ما را به عقب بردند. زمانی که فوتبال دست ما بود، قهرمان بازی‌های آسیایی بوسان شدیم، در جام ملت‌ها به مقام سومی رسیدیم، بدون استرس راهی جام جهانی شدیم و رتبه پانزدهم رنکینگ فیفا را داشتیم اما الان به کجا رسیده‌ایم!


زمان مدیریت شما در فدراسیون ما نتایج بهتری می‌گرفتیم و می‌توان شما را جزو مدیران موفق فوتبال دانست.
این لطف شما و لطف مردمی است که هر زمان مرا می‌بینند، مورد محبت خود قرار می‌دهند. البته به نظر می‌رسد فوتبال مدیران قوی و بزرگی پیدا کرده که کسی نمی‌تواند جای‌شان را بگیرد.
منظور شما به مصاحبه کفاشیان برمی‌گردد که گفته بود اگر مدیری از خودم قوی‌تر ببینم، می‌روم؟
این حرف ایشان که جوک سال است. شاید نظر کفاشیان در بحث تخریب فوتبال بوده زیرا در تخریب فوتبال، مدیری قوی‌تر از کفاشیان ندیدم.


اگر شما جای کفاشیان بودید و این نتایج را می‌گرفتید، چه اتفاقی می‌افتاد؟
شک نکنید مرا دار می‌زدند. من دادکان و فوتبالی بودم، آن رفتار را با من کردند اما الان که آقایان غیرفوتبالی سر کار هستند و هیچ جای خالی‌ای برای شکست نگذاشته‌اند، کسی کاری به کارشان ندارد.

اما هر زمان بحث تغییر در فدراسیون به میان می‌آید پای خطر تعلیق هم وسط کشیده می‌شود.

متأسفانه الان حیثیت فوتبالی ما به خطر افتاده اما وزیر ورزش و اعضای مجمع می‌توانند به صورت قانونی با فدراسیون برخورد کنند. البته آقایان وقتی این شکست‌ها را به بار آوردند، خودشان باید می‌رفتند. کفاشیان می‌گوید اگر مدیری بهتر از او هست، بیاید که این حرف مثل جوک است و احتمالاً به او یاد داده‌اند. او خودش می‌داند با فوتبال چه کار کرده و چه نتایجی گرفته است. بگذارید برای‌تان مثالی بزنم. در یک روستا روباهی بود که خیلی مردم را اذیت می‌کرد. وقتی او را گرفتند، گفت مرا نکشید زیرا من فقط خرابکاری نکردم و یک جاهایی را هم آباد کرده‌ام. مردم به او گفتند اگر تو جایی را آباد کرده باشی، می‌گذاریم زنده بمانی. بعد هم روباه را هر جایی که بردند، دیدند فقط خرابکاری کرده و به همین دلیل روباه را کشتند. این دوستان هم در فدراسیون جایی برای خراب کردن باقی نگذاشته‌اند. در فدراسیون‌ و تیم‌های ملی که شرایط این گونه است و آن هم از باشگاه‌ها. الان همه تیم‌های ملی ما حذف شده‌اند و فقط مانده جام ملت‌ها که باید دید تیم بزرگسالان در این مسابقات چه می‌کند. هم مردم از این فدراسیون ناراضی هستند و هم مسئولان گله دارند.
به باشگاه‌ها اشاره کردید، شرایط تیم خودتان پرسپولیس را چطور می‌بینید؟


باید از این پرسپولیس راضی باشیم؟ ببینید چه بلایی سر پرسپولیس آمده است. در حال حاضر جمعیت تهران 13 میلیون نفر است اما فقط هزار نفر برای بازی‌های استقلال و پرسپولیس به ورزشگاه می‌روند. این فاجعه نیست؟


پیشنهاد شما برای برون رفت از این وضعیت چیست؟
مسئولان وزارت ورزش و اعضای مجمع باید برای خروج از این شرایط فکری کنند. ضمن اینکه رسانه‌ها نیز نقش بسیار مهمی دارند. جالب است که وقتی همه تیم‌های ما می‌بازند، خبرنگار از آقای آیت‌اللهی سؤال می‌کند و او هم می‌گوید اتفاقی نیفتاده است!

  ۱  
آی اسپورت
2014-10-20 15:44:47
نظر دهید

۱ نظر
-
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳، ۰۶:۵۹
.تنها افتخارت بردن ایران به جام جهانی با بهترین بازیکنان ممکن بود که تازه بین 4 تیم دوم شدیم آقای دکتر اونقدر فدراسیون جنابعالی بی در و پیکر بود که قضیه تبانی پلی آف لیگ یک و ریو دادن به داوران دعوت 6 بازیکن از تیم فولاد برای بالا بردن قرارداد هم وطن برانکو خرید ساختمان برای استقلال و پرسپولیس با پول بیت المال تنها مشتی نمونه خروار است.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر