فهرست

فان‌خال: منچستر یونایتد لیگ قهرمانان را کم دارد

آی اسپورت- دوران پرسروصدای حضور دیوید مویس در اولدترافورد، پس از قطعی شدن این‌که شانس حضور در لیگ قهرمانان برای یونایتد از دست رفته است، پایان یافت. حال فان‌خال اعتقاد دارد که غیبت غیرمعمول شیاطین سرخ در این تورنمنت، اثرات زیان‌باری بر بازیکنان جوانش دارد، زیرا او می‌خواهد که آن‌ها در برابر «حریفان بهتر» بازی کنند.

 

«زمانی که مدیر فنی فدراسیون فوتبال هلند بودم، یک فلسفه‌ای داشتم و بر طبق آن، ساختاری به آموزش جوانان دادم که بازیکنان جوان‌تر باید در برابر بازیکنان بهتر بازی کنند. در این صورت بازیکنان‌تان پیشرفت می‌کنند، زیرا در برابر حریفان بهتری بازی می‌کنند. شانس‌های بهتری هم خواهند داشت. فکر می‌کنم وقتی شما در لیگ قهرمانان حضور دارید و همه‌چیز خوب پیش می‌رود و حریفانتان را شکست می‌دهید، یک جریان تولید مداوم در تیمتان ایجاد می‌شود، به همین دلیل، بازی کردن در همه‌ی بازی‌ها چندان بد نیست.»

 

«شاید در اولین سال حضورم در این‌جا، شانس‌های بیشتری برای تمرین کردن با بازیکنانم داشته باشم. احتمالاً این بهتر از حضور در همه‌ی مسابقه‌ها ست، شاید، اما در نهایت، بازی کردن در لیگ قهرمانان و همه‌ی جام‌ها و مسابقه‌ها همیشه بهتر است، زیرا شما می‌توانید خودتان را با حریفان سطح بالاتر مقایسه کنید.»

 

زمانی که فان‌خال به منچستر یونایتد آمد، گفت سه ماه طول می‌کشد تا یونایتد راه بیافتد. زمانی که حالا گذشته است و این تیم حالا در رده‌ی ششم لیگ برتر جای گرفته و دو شکست را در کارنامه دارد. مربی هلندی که از این اظهار نظر خود پشیمان است می‌گوید: «گفتن سه ماه خیلی احمقانه بود، چون رسانه‌ها دیگر ول‌کن نیستند و فقط راجع به سه ماه صحبت می‌کنند.»

     
آی اسپورت
2014-10-20 17:16:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر