فهرست
آردا توران: دنبال پیروزی هستیم، نه فوتبال زیبا
آردا توران: دنبال پیروزی هستیم، نه فوتبال زیبا

آردا توران: دنبال پیروزی هستیم، نه فوتبال زیبا

آی اسپورت- اتلتیکو مادرید قهرمان فعلی اسپانیا همواره به دلیل سبک بازی خشن و جسورانه‌ی خود در معرض انتقاد قرار داشته است. اما آردا توران هافبک این تیم به صراحت می‌گوید که پیروزی تنها چیزی‌ست که برای مردان دیگو سیمئونه اهمیت دارد.

 

«فوتبال ما شاید قشنگ نباشد، اما فوتبال بَرنده است. گاهی‌وقت‌ها تیم‌هایی که زیباترین فوتبال را بازی می‌کنند، برنده‌ی بازی‌ها و عناوین نیستند. مسلماً زمان‌هایی هست که ما دوست داریم توپ را بیشتر در اختیار داشته باشیم، اما ما کریستیانو رونالدو یا لیونل مسی نداریم، پس باید یک تیم واقعی باشیم و سخت کار کنیم. ما نیاز داریم تا بیشتر از رئال مادرید و بارسلونا دفاع کنیم، اما همین سبک ما را قهرمان کرده است. من به حق همه برای نظر دادن احترام می‌گذارم، و من هم از فوتبالی که امثال بارسا یا بایرن مونیخ بازی می‌کنند لذت می‌برم. با این حال، سبک بازی خودمان را بیشتر ترجیح می‌دهم.»

 

ملی‌پوش ترکیه‌ای همچنین از نقش سیمئونه در موفقیت‌های اخیر اتلتیکو تمجید می‌کند و می‌گوید: «وقتی سیمئونه آمد، اولین چیزی که به ما گفت این بود: \'اگر ما جلوی گل زدن حریف را بگیریم و خودمان یک گل بزنیم، آن‌وقت بازی را می‌بریم.\' نکته‌ی کلیدی گل نخوردن بود، که به این معنی بود که تیم باید فشرده می‌ماند و به صورت یک کلیت واحد دفاع می‌کرد. دستورالعمل ما این است: کار کن و باز هم بیشتر کار کن. هر بازی مثل یک فینال است و باید روی همه‌ی حریفان تمرکز کنیم. بارسا و مادرید پول بیشتر و کیفیت بیشتری نسبت به ما دارند، اما ما با این ذهنیت که کار را «بازی به بازی» پیش ببریم و برای همدیگر بازی کنیم، می‌توانیم با آن‌ها رقابت کنیم.»

     
آی اسپورت
2014-10-20 17:45:30
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر