فهرست
فتح‌الله‌زاده: منتقدین کفاشیان چشم به صندلی او دارند/ دو وزیر می‌خواستند کفاشیان را برکنار کنند ولی نتوانستند/ ساخت تیم‌های پایه از ساس غلط است
فتح‌الله‌زاده: منتقدین کفاشیان چشم به صندلی او دارند/ دو وزیر می‌خواستند کفاشیان را برکنار کنند ولی نتوانستند/ ساخت تیم‌های پایه از ساس غلط است

فتح‌الله‌زاده: منتقدین کفاشیان چشم به صندلی او دارند/ دو وزیر می‌خواستند کفاشیان را برکنار کنند ولی نتوانستند/ ساخت تیم‌های پایه از ساس غلط است

آی اسپورت- چند روز گذشته امیر عابدینی انتقادهای تندی را نسبت به عملکرد علی کفاشیان به عنوان رییس فدراسیون فوتبال کرده و ادعا کرده بود کار کفاشیان در فدراسیون فوتبال به آخر خط رسیده است.

فتح الله زاده به ورزش سه گفت که کفاشیان در 7 سال حضورش در فدراسیون فوتبال نمره عالی نه، اما نمره قبولی می‌گیرد.

به نظر شما کفاشیان می‌ماند؟

من مطمئن هستم اعضای مجمع فدراسیون فوتبال با قدرت از کفاشیان دفاع می‌کنند. در این مساله شک ندارم چون آن‌ها به کفاشیان اعتماد دارند. به نظر من کفاشیان باید با قدرت به کارش ادامه بدهد و نباید مسائل حاشیه‌ای روی کارش تاثیر بگذارد. من فکر می‌کنم کفاشیان در این مدت که به عنوان رییس فدراسیون فوتبال عملکرد بدی نداشته است.

با رفتن او موافقید؟

کفاشیان آدم با نفوذی در فدراسیون فوتبال است و رفتنش از فدراسیون به صلاح فوتبال نیست. او دارد کرسی های مهمی در کنفدراسیون فوتبال آسیا بدست می آورد و این نشان می دهد مدیر خوبی برای فوتبال است. نباید با مطرح کردن این صحبت‌ها سد راه موفقیت فوتبال بشویم.

پس علت این اعتراضات چیست؟

کسانی که نسبت به عملکرد کفاشیان اعتراض می‌کنند از روی کینه و حسادت است. آنها نمی‌توانند یک فرد که به عنوان مستتقل فعالیت می‌کند را ببینند و به همین دلیل به او انتقاد می‌کند. شما ببنید که 2 وزیر می خواستند کفاشیان را از کار برکنار کنند ولی نتوانستند. او در فدراسیون فوتبال تنها است و هیچ حامی هم ندارد. به همین دلیل هم است که می گویم عده ای از روی حسادت نمی توانند یک نفر را که به صورت مستقل فعالیت می کنند را ببینند. او با توجه به این که در این مدت در فدراسیون فوتبال تنها بوده عملکرد بدی نداشته است.

پس از عملکردش رضایت دارید؟

من فکر می‌کنم عملکرد کفاشیان در 7 سال حضورش در فدراسیون فوتبال خوب بوده است. نمی گویم فدراسیون فوتبال نقصی نداشته است ولی در کنار این نقص های، نقاط قوت زیادی هم داشته است. من شخصا به فدراسیون علی کفاشیان نمره عالی نمی دهم ولی فکر می کنم می تواند نمره قبولی بگیرد.

نظرتان راجع‌به تیم‌های پایه ایران چیست؟

من خودم اولین کسی هستم که به فدراسیون فوتبال به خاطر عملکرد تیم‌های نقد دارم. چند سال پیش به کفاشیان گفتم که نباید فدراسیون فوتبال تیم‌داری کند. این کار از اساس غلط است چون در این صورت نقش باشگاه‌ها در ساختن تیم های پایه از بین می‌رود. به نظر من این کار از اساس اشتباه است.

دلیل برگزاری مجمع چه می‌باشد؟

کسانی که به دنبال برگزاری مجمع فوق‌العاده هستند تا کفاشیان را برکنار کنند می‌خواهند خودشان این صندلی را دراختیار بگیرند. وگرنه دلیلی ندارد که بخواهند این کار را انجام بدهند چون به صلاح فوتبال نیست. مهمترین عامل موفقت در فوتبال ثبات است و در این صورت است که می توانیم فوتبال را بسازیم.

چرا برخی باشگاه‌ها بازیکن‌سازی نمی‌کنند؟

دلیل دارد. شما ببیند تیم‌ها این همه هزینه می‌کنند ولی وقتی که زمان بهره برداری از یک بازیکن می‌رسد، باید آن‌ها به تیم‌های نظامی بدهند تا خدمت سربازی‌شان را سپری کنند و همین می‌شود که برای باشگاه‌ها انگیزه نمی‌ماند. اگر سازمان نظام وظیفه یکی دو نفر از همین بازیکنان را به باشگاه مامور کنند، این مشکلات از بین می رود و تیم ها راغب می شوند روی تیم‌های پایه شان سرمایه‌گذاری کنند.

     
آی اسپورت
2014-10-20 21:03:28
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر