فهرست
گزارش زنده: نود، مستقیم از استودیو 14/ فرهاد، پوششی برای موضوع حقِ پخش!
گزارش زنده: نود، مستقیم از استودیو 14/ فرهاد، پوششی برای موضوع حقِ پخش!

گزارش زنده: نود، مستقیم از استودیو 14/ فرهاد، پوششی برای موضوع حقِ پخش!

آی اسپورت-  سلام و شب بخیر، آنچه خواهید خواند، برداشت مستقیم ماست از نود، توئیت هایی درباره برنامه ای که دوستش داریم. شما هم می توانید توئیت های تان درباره نود را توی بخش کامنت ها درج کنید. بهترین کامنت ها ساعاتی بعد از برنامه بازتاب داده می شوند. 

 

کزارش زنده را امشب 10 دقیقه زودتر از برنامه استارت زده ایم تا نشان بدهیم دیگر بر خلاف یکی دو هفته گذشته خبری از خلاصه نویسی و بی حال نویسی و سرهم بندی و اصلا هر چه شما بگویید نیست. حالا یک مرد باید پیدا بشود و برای مان کامنت بگذارد:«شما جای نود دیدن، فیس بوکت رو دوست کن اخوی!». حقیقت آن است که صفحه آی اسپورت در شبکه اجتماعی مذکور، فعلا از دسترس تیم تحریریه خارج شده است. تا شما آن آهنگِ معروف مرتبط با هک شدن را گوش بدهید، ما تلاش می کنیم اوضاع را درست کنیم. البته تنها تلاش می کنیم! 

 

 


هفته گذشته گزارشی در اکثر رسانه های ورزشی کار شد که در آن به درآمدهای نجومی صداوسیما ازپخش هر برنامه نود اشاره شده بود. حالا فکرش را بکنید توی همچین شبی که فرهاد مجیدی هم قرار است مهمان برنامه باشد و طبعا مخاطبانی بیشتری پای برنامه اند و اصلا شاید تبلیغات گران تر هم باشد، صداوسیما یک نماآهنگ از مجتبی کبیری را قبل برنامه روی آنتن برده است! ظاهرا آن ها می خواهند نشان بدهند که این حرف ها برای شان مهم نیست.

 

 

- نود با 13 دقیقه تاخیر روی انتن می رود. همان اولِ کار، نام فرهاد مجیدی به عنوان مهمان برنامه مطرح می شود. خبری که از دیروز تقریبا همه مخاطبان نود از آن باخبر شده اند. فرهاد قرار است 45 دقیقه آخر روی آنتن ظاهر بشود. سوال نظرسنجی هم تمام قد در اختیار اوست و به معرفی بهترین گل او می پردازد. آیا استقلالی ها به گزینه ای غیر از گل حساس سالِ 89 و دربیِ 69 رای می دهند؟ به احتمال فراوان شیت رضایی هم این گزینه را انتخاب خواهد کرد! 

 

 

بازی های تیم ملی در اردوی وزینِ پرتغال در سطح بسیار بالایی برگزار شده اند. حالا شما مدام انتقاد کنید اما نامِ کدام تیم ملی در جهان به اندازه اشتوریل کلاس دارد؟ 

 

 

- تقریبا در همه برنامه های نود، کارشناس های داوری صحبت های شان را با پیام تسلیت آغاز می کنند. حالا شاید دیگر وقتش رسیده حقیقتا نگران جامعه داوری و وضعیت رشد جمعیت اش باشیم. 

 

شاهکار گزارشگر بازی صبا در جام حذفی در نحوره معرفی ساکت الهامی، جالب ترین بخش نود درجه است. گزارشگر اردبیلی دستیار مرفاوی را «الهام ساکت» معرفی می کند تا فردوسی پور به این بهانه به عضوِ زن کادر چلسی اشاره کند و تصویر اوا کارنیرو را پخش کند. پزشکی که این روزها بار دیگر به شدت مورد توجه رسانه های ورزشی جهان قرار دارد. 

 

- رفتن عباس زاده به سمت رختکن بعد از تعویض برابر کارگر بنه گز بوشهر و بازگشت او به نیمکت، حاشیه های خاص خودش را دارد. او بعدتر عنوان کرده بود که به سمت سرویس های بهداشتی رفته و به سرعت خودش را به نیمکت رسانده است. همین چند روز قبل بود که لوئیس سوارز در جریان بازی تیم ملی کشورش با عربستان دست به چنین کاری زد و بعد از رختکن بار دیگر به زمین بازگشت. عباس زاده البته باید همه عادت های سوارز از جمله گاز گرفتن را در دستور کار خود قرار ندهد! 

 

-همزمان با حضور فرهاد مجیدی در نود، رادیو هفتی ها نیز شهاب حسینی را برای مصاحبه توی استودیو دارد. شهاب هم درست مثل فرهاد بعد از مدت ها تن به مصاحبه تصویری داده. حالا که فیس بوک آی اسپورت به آن وضعیت درآمده، همین جا نظرسنجی می کنیم، آن هایی که می گویند فرهاد، لایک. طرفداران شهاب کامنت، دوستداران ابراهیم تهامی هم دست به هیچ حرکتی نزنند! 

 

 

 

- تصویربرداری بازی فجرسپاسی و استقلال خوزستان در نوع خود بی نظیر بوده است. شیرازی ها به اندازه ای از سطح اول لیگ دور شده اند که ترجیح می دهند همه چیز را در یک نمای لانگ شات دنبال کنند و تحرک زیادی هم به دوربین ندهند. 

 

 

برای آنکه کمی به نگاه آنلاین به نود تنوع ببخشیم، این بار دیگر به بخش های غیرفوتبالی آیتمِ همچنان عجیب تقویم 90 ایراد نمی گیریم! این بخش این بار اشاره های فوتبالی خوبی هم دارد، از گلی که سرنوشت ساشا ایلیچ را به شکل عجیبی تغییر داد تا بازی دراماتیک و فراموش نشدنی ایران و قطر و کام بک تماشایی ایران و البته مسابقه معروف و پرحاشیه پرسپولیس و سایپا که علیرضا حقیقی را در فوتبال ایران مطرح کرد. گلر خوش تیپی که حالا دروازه بان اول تیم ملی ایران است. 

 

-یک کلیپ رمانتیک از لحظات ویژه فرهاد مجیدی، آغازکننده گفتگوی فردوسی پور با چهره محبوب استقلالی هاست. برای اولین بار در تاریخ 90، عادل سن واقعی مهمان اش را نمی پرسید و طبعا سوالِ همیشگیِ «از کجا شروع کردی» هم در برنامه مطرح نمی شود. فردوسی پور خیلی زود می رود سراغ اصل ماجرا و از کلاس های مربیگری می پرسد. واضح است که این گفتگو هم مثل سایر گفتگوهای مجری نود نظم ساختاری خاصی ندارد و خیلی زود ویدئو محور خواهد شد. با این وجود، دلتنگی اهالی فوتبال برای مجیدی، همین صحبت ها را هم حاص می کند. خاص، مثل خود او شماره هفت اش. 

 


- بخشی از نریشن امشبِ نود برای فرهاد درباره آن گل تاریخی زا بخوانید. به قلمِ پژمان راهبر: 

فرهاد مجیدی یکی است . یکی که یکهو از ثانیه های واپسین یک دربی ظهور کرد . با همه آن \"آهای فرهاد مجیدی\" ها ، او تولد را گذاشته را بود به یک بازی خاص . جایی که این طور توپ را بردارد و ببرد تا گوشه و شش قدم و بعد ، مثل یک گلادیاتور کاردرست خونسرد نیزه آخر را به گرده حریف بزند . این همان توپی است که غلت زد وبه نمایندگی از میلیون ها تور دروازه پرسپولیس را بوسید . این خود تاریخ بود . لحظه فتح یک جنگ خونین هزارساله .

 

-«استقلالی ها رخصت، به پرسپولیس می روم!». مجیدی این جمله را تکذیب می کند. جمله ای که در سال 1377 از قول او در روزنامه خبرورزشی چاپ شده بود و در سال های اخیر، رو شده بود تا موضوع خوبی باشد برای کنایه زدن به استقلالی ها. فرهاد ماجرای قرمز بودن پدر یا مادرش هم را به کلی رد می کند. ماجرایی که عادل اصرار دارد این بازیکن در سال 75 در یک برنامه به آن اعتراف کرده است. حافظه کدام یک از آنان دارد درست تر کار می کند؟ 

 

در اولین سال های ورود به فوتبال، حتی اصرارهای مجیدی هم موجب نمی شده علی آذری او را سوار موتور براوو کند. ستاره جوان استقلال ناچار بوده مسیر زیادی را پیاده برود و بعد با بلیت های یک تومانی اتوبوس به خانه برود. این بخش از صحبت های فرهاد گوش های احسان علیخانی را تیز می کند! 

 

- گفتگوی نود هنوز از بخش ویدئوچک خارح نشده است! فردوسی پور و رفقا گل های هر سال فرهاد را روی ال سی دی مرور می کنند. عادل هر از گاهی نیز روی این گل ها به نتیجه ای تازه می رسد. مثلا:«قیچی هم خوب می زدی، هد هم عالی می زدی!». 

 


- اولین راز مگوی فرهاد در نود، به یکی از شادی های گل او برمی گردد. او به این نکته اشاره می کند که شادی گل این سال هایش اشاره به دو فرزندش هستند اما بهانه آن شادیِ شیک قدیمی؟ این موضوع همچنان یک راز باقی خواهد ماند. 

 

-مجیدی به گفته خودش همه بازی های تیم ملی را می بیند اما تا به جال نام علیرضا جهانبخش را هم نشنیده است. ظاهرا او حتی بازی های ایران در جام جهانی را هم نهایتا تا دقیقه 70 دنبال کرده است! 

 


- خب، حالا دیگر گفتگو بالاخره در مسیر داغ شدن قرار گرفته است. در کنار عذرخواهی مجیدی از جهانبخش، این بازیکن باز هم ماجرای نزدیک شدنش به پرسپولیس را تکذیب می کند و دست روی خاطره جالبی می گذارد:«آقای فردوسی پور، پدر شما 10 سال قبل توی دوبی به من گفت که عادل هر بازی با پرچم پرسپولیس به تشویق این تیم می رفتید!». علاقه فردوسی پور به پرسپولیس در کودکی البته داستان تازه ای نیست اما این زاویه از طرفداری اش را پیش تر نشنیده بودیم. 

 

-داستان شادی گل عجیب مجیدی در الوصل بعد از آن ضربه ایستگاهی دیدنی، موضوع پرسش نود از اوست. پاسخ فرهاد ساده است. اینکه آن فرد رئیس باشگاه بوده و به بازیکنان گفته بوده اند که بعد از گلزنی باید حتما از پیراهنی که زیر پیراهن اصلی پوشیده اند رونمایی شود. اینکه اگر آن اتفاق هم رخ نمی داد، مشکل خاصی برای این بازیکن ایجاد نمی شد و البته اینکه او تصور نمی کرده واکنش ایرانی ها تا به این اندازه منفی باشد. 

 

-همه آنچه دارد در نود می گذرد به کنار، سوپرگل مراون فلینی برای من یونایتد برابر وست بروم را کجای دلمان بگذاریم؟ آیاجهان امشب به پایان می رسد؟ 

 

-بیشتر واکنش های شبکه های اجتماعی به حضور امشب مجیدی در نود، به داستان او و جهانبخش اشاره دارد. پراستفاده ترین توئیت مربوط به این موضوع می شود که استعدادیاب اسپانیول، بهترین استعداد این سال های ایران را نمی شناسد! 

 

- پسوندِ مجیدی، نام یکی از روستاهای قائم شهر را تداعی می کند. خود او البته محدوده جغرافیایی ماجرا را به ساری محدود می کند! 

 

-شماره 7 اسطوره ای آبی ها، برای اولین بار قصد دارد در مورد دلیل ترک استقلال و حضور در الغرافه و البته دلیل خداحافظی از فوتبال حرف بزند اما همه صجبت های او به همین جمله کلی ختم می شوند که در استقلال فضا برای او مهیا نبوده است. مجیدی البته داستان حضور در قطر به خاطر فرزندانش را رد می کند و می گوید:«آقایان برای پوشاندن ضعف های شان در این باره دروغ گفته اند». خب، «آقایان» یعنی فتح الله زاده و «ضعف ها» یعنی همان دلیل و بهانه جدایی! 

 


- این ها که 4 نفر بودند، 40 هزار نفر هم که می آمدند من به استقلال برمی گشتم! این واکنش مجیدی است به افرادی که حضور او در تیم قلعه نویی را با توجه به شعارهای مرتبط با مکتب حجازی نمی پسندیدند. تاکید او بر عدد 4 هم در نوع خود جالب است. 

 

-درگیری های انتهای بازی صعنت ساری و ملوان، یکی از مهیج ترین بخش های نود امشب است. به ویژه برای مخاطبانی که قصد داشتند شبکه را عوض کنند و یکی از فیلم های جکی چان را تماشا کنند اما انرژی لازم برای انجام این کار را نداشتند! 

 


- فرهاد دو ساعت تمام روی صندلی نود حاضر بود اما این گفتگو هم در مجموع، همه آن چیزی نیست که مخاطبان نود توقع اش را داشتند. اصرار عادل به پخش ویدئو به جای سوال پرسیدن از یک سو و تاکید فرهاد بر تکذیب یک جمله قدیمی، شاید از دلایل مهم هیت نشدن مصاحبه بودند.

 

- هزینه بسته شدن تیم پیام چغادک بیست تا سی میلیون است. قبل از آنکه نگران وضعیت این تیم باشیم، باید مصاحبه سرمربی کیان بختیار را تماشا کنیم که مدعی است تیمش 2 میلیون پول هم ندارد و بازیکنان اش شام و نهارِ قرضی می خورند! فارغ از اینکه اساسا مفهمومی به نام شامِ قرضی چطور تعریف می شود، باید به این نکته توجه کرد که اساسا دنیا برای همه فوتبالیست ها به کام نیست. 

 


- این قسمت نود، دقایقی پس از پایان گفتگو با فرهاد تمام می شود. این در حالی است که در سرتاسر برنامه، حتی کوچکترین اشاره ای به مهم ترین موضوع این روزهای فوتبال ایران نشد. همین امروز بود که به درخواست فدراسیون، جلوی ورود دوربین های تلویزیونی به کنفرانس های خبری را گرفتند و ظاهرا قرار است مسابقات این هفته نیز روی آنتن نروند. با این وجود فردوسی پور و نود به سبب وجهِ صداوسیمایی شان، احتمالا اجازه پرداختن به موضوع حق پخش را نداشتند. اتفاقی که پیش تر نیز رخ داده بود و این بار به نظر می رسد فرهاد مجیدی، پوششی برای پوشش ندادن این ماجرا شد. 

  ۲۱  
آی اسپورت
2014-10-21 02:31:00
نظر دهید

۲۱ نظر
Farzad
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۳، ۲۲:۴۱
"البته تنها تلاش می کنیم! "
خسته نباشید!!!
سینا
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۳، ۲۲:۵۱
بی صبرانه منتظریم
علی شیخ زاده
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۳، ۲۳:۴۰
ببینیم استاد فردوسی پور اشاره ای هر چند کوتاه به موضوع پخش تلویزیونی می کنه یا نه؟؟!!!! اگه نکنه از چشم من که می افته
sahar
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۳، ۲۳:۴۴
ghosse nakhorid!website navadam down shode :D
دکتر سرخ
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳، ۰۰:۱۲
فرناز جهانبخشو نمیشناسه؟ هه....اسکل
-
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳، ۰۱:۳۴
یکی نیست به اون عادل بگه آخه این که گل مهم نزده مجبوری سوال بذاری واسش که گل به اتریششو بذاری؟؟؟
ایشون گوز هم نیستن یک کودک عقده ای.
-
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳، ۰۱:۳۵
فردوسی پور حقوق بگیر صدا و سیما حتی اساره ای به حق پخش فوتبال نکرد!!!!چقدر ترسو!!!
-
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳، ۰۱:۳۶
دمش گرم 600 ملیون رو خوب گفت مچ فردوپوس پرسپولیسیپور رو خوابوند
عباس
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳، ۰۱:۳۷
الفرهاد المجیدی اگه فوتبالیست نمیشد میتونست رقیب خطرناکی برای تتلو و جی جی تو ک و ن ی بودن باشه
هاهاهاهاها
یوهان کریوف
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳، ۰۲:۰۹
اقا اصن جهانبخش داریم!!!!!!؟؟؟؟؟
علی
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳، ۰۲:۱۷
دکتر سرخ کس ننت
میلاد سون 7777
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳، ۰۳:۲۵
لنگیا فکر کردن اس ام اس ندن گل زیبای دربی 69 رای نمیاره و میخاستن با اس ام اس ندادن حضور شاه فرهاد و کم رنگ کنند .باز هم شاه فرهاد لنگی ها رو سوزاند و اتش رو از تی وی به خانه هاشون کشاند .
تعداد بازی علی لابی و مهدویکیا و علی نازکریمی شون به اندازه گلهای شاه فرهاد نمیشه .تعصب به یه تیم یعنی اینکه در هیچ تیمی در کشور بچز تیم محبوبت بازی نکنی .
افتاد افتاد افتاد به قول داریوش خان ارجمند اس اسی
میلاد سون 7777
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳، ۰۳:۳۳
لنگیا اس ام اس ندادن میخاستن حضورشاه فرهاد رو کمرنگ کنن ولی نتونستند. در هفته های گذشته معمولا جمع اس ام اسهای نود لنگ به یک میلیون و چهارصد میرسید این درحالی بود که خیلی از استقلالیها که برنامه نود رو تحریم کردن بخاطر حضور شاه فرهاد در این برنامه اس ام اس دادن و باید به سه میلیون میرسید.نتیجه میگیریم که لنگیا کلا اس ندادن تا حضور شاه فرهادو کمرنگ کنند.بابا تو ایران بچز اس اس برا هیچ تیمی بازی نکرده تمام .نه تراکتور بوده و نه استیل اذین و نه ......
مارکو که نبوده شاه فرهاد بوده
سید محسن دیونه آبی
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳، ۰۳:۴۰
کلاسو فرهاد خان رو داشتید .خوش هیکل .کل لنگو بگردی ......... ولش کن بابا
لنگیا کل سالهای حضورشون رو بگردن نمیتونن یه بازیکن بیارن که ب اندازه شاه فرهاد براشون بازی کرده باشه تمام
راستی چرا لنگی بور این همه گل قشنگ داشت شاه فرهاد سه تاشو گذاشته بود .؟؟؟؟؟؟باید هفت تا از گلهاشو میذاشت و شماره هفت رو اختصاص میداد به سوبر گلی که به لنگیا زده بود.
این هم یکی دیگه از دشمنیهای نادل لنگی
-
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳، ۰۵:۴۳
مجیدی باید درمورد حق پخش صحبت میکرد.
اصلا هرکی 90 باش تماس گرفت باید در مورد حق پخش حرف بزنه.
اینجوری خیلی جالب میشه ولی متاسفانه فوتبالی ها اصلا اینکاره نیستن.ابتکار ندارن
آی.اسپورت رو این سوژه کار کن اینو به فوتبالی ها یاد بده.
-
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳، ۰۷:۱۰
دلمون برات تنگه آقا فرهاد
مهرداد
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳، ۰۸:۵۲
واقعا فردوسی پور توانائی و استعداد محاصبه کردن رو نداره. بجای محاصبه، فیلم پخش میکرد!!!! 4تا سوال درست حسابی هم نتونست بپرسه. فقط میخواست فرهاد رو بیاری برنامه ش برای میخکوب کردن کلی آدم برای هیچ و پوچ.
-
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳، ۰۹:۴۴
«شاید از دلایل مهم هیت نشدن مصاحبه»؛ هیت به فارسی می شود «داغ»
رضا پرسپولیسی
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳، ۱۸:۲۴
دوست عزیز میلاد سون 7777
من یک پرسپولیسی ام و دیشب به گل دقیقه ی 90 پرسپولیس رای دادم
چون واقعا گل حساس، مهم و خاطره انگیزی بود
هرچند به ضررم بود
حسام
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳، ۲۰:۵۸
کیروش پور حیا کن نود رو رها کن
حسام
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳، ۲۰:۵۸
کیروش پور حیا کن نود رو رها کن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر