فهرست
قاب ویژه از تمرین تیم ملی؛ تعبیر رویای کی‌روش
قاب ویژه از تمرین تیم ملی؛ تعبیر رویای کی‌روش

قاب ویژه از تمرین تیم ملی؛ تعبیر رویای کی‌روش

آی اسپورت - از زمانی که کی‌روش به ایران آمد یکی از تغییراتی که در فوتبال کشور به وجود آمد افزایش تمایل بازیکنان به بازی در اروپا بود. اگرچه این تمایل همیشه وجود داشت اما در این چند سال رفتن به لیگ‌های خارجی فارغ از اسم و کیفیت‌شان بسیار بیشتر شده است. بازیکنان ایرانی ترجیح می‌دهند به جای ماندن در ایران و گرفتن پول بیشتر و یا ترانسفرشدن به حاشیه خلیج‌فارس و دریافت دلارهای بی حد و حساب اعراب  راهی تیمی هر چند بی‌نام و نشان در اروپا و با حداقل دستمزده شده تا بتوانند نظر کی‌روش را برای دعوت به تیم ملی جلب کنند.

در میان تمام لژیونرهایی که راهی اروپا شدند اما یکی از آنها از با بقیه لژیونرهای این سال‌ها تفاوت دارد. علیرضا جهانبخش. از زمان حضور کی‌روش، ایران لژیونرهای متفاوتی داشته است. بعضی از آنها مانند سردار آزمون و میلاد محمدی توانستند خودشان را در یک سطح متوسط حفظ کنند، بعضی از آنها مانند شجاعی و دژاگه دوران حضورشان در اروپا با توجه به شرایط سنی‌شان به پایان رسیدن و به ایران بازگشتند. بعضی از بازیکنان دیگر هم مانند کریم انصاری‌فرد و پورعلی‌گنجی توانستند همچنان در اروپا باقی بمانند. در این میان اما علیرضا جهانبخش یک مورد ویژه است. همانی است که کی‌روش از یک لژیونر ایرانی می‌خواست و می‌خواهد. بازیکنی که هم از پول و پیشنهادهای بهتر گذشت و راه پیشرفت را انتخاب کرد و هم توانست به پیشرفت موردنظر برسد و در حال حاضر تنها لژیونر حاضر در سطح اول فوتبال اروپا باشد. راهی را که خیلی از لژیونرها رویایش را داشتند و یا حرفش را زدند، جهانبخش به واقعیت تبدیل و با حضور در برایتون آن را عملی کرد.

به همین دلیل است که کی‌روش در تمرینات نگاه ویژه‌ای به بازیکن محبوبش دارد. بازیکنی که کی‌روش می‌تواند آن را ثمره حضورش در ایران و نتیجه زحماتش برای پیشرفت بازیکنان بداند. او اگر بخواهد یک راه را به بازیکنان ایرانی برای پیشرفت نشان دهد آن راه علیرضا جهانبخش است. کی‌روش حتی در یکی از مصاحبه‌هایش پیشرفت او و میل به پیشرفتش را با رونالدو مقایسه کرده بود تا معلوم شود چقدر به نگاه حرفه‌ای ستاره تیمش اعتقاد دارد.

 نود

۵    
آی اسپورت
2018-09-06 20:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر