فهرست
رم 1-7 بایرن مونیخ : نوستالژی نیمه نهایی جام جهانی
رم 1-7 بایرن مونیخ : نوستالژی نیمه نهایی جام جهانی

رم 1-7 بایرن مونیخ : نوستالژی نیمه نهایی جام جهانی

آی اسپورت- در دور سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا رم میزبان بایرن بود که شکست سختی از این تیم خورد. ژرمن ها که دیدار نیمه نهایی جام جهانی 2014 را تبدیل به یکی از خاطره انگیزترین دیدارهای تاریخ فوتبال کرده بودند این باز در رده باشگاهی با همان نتیجه تیم رم را در زمین خودش شکست دادند. نکته جالب این که آنها این بار نیز در همان 3/1 اول باز کار میزبان را تمام کردند.

بایرن که با دو پیروزی خفیف از دو دیدار قبلی به این میدان آمده بود از ابتدا نشان داد که به دنبال سه امتیاز این دیدار است. آنها بازی را کاملا تهاجمی آغاز کردند و خیلی زود هم مزد حملاتشان را گرفتند. فقط 8 دقیقه از بازی گذشته بود که روبن به شیوه همیشگی اش دروازه رم را باز کرد. او در سمت راست خط دفاع حریف صاحب توپ بود که با یک شوت دیدنی گل اول تیمش را به ثمر رساند. 15 دقیقه بعد توماس مولر با یک ضربه پشت پا پاس گوتزه را به خودش رساند و ضربه دقیق گوتزه در کنج دروازه رم آرام گرفت. دو دقیقه بعد لواندوفسکی پاس خوان برنات را به گل سوم بایرن تبدیل کرد و 5 دقیقه بعد از این گل خود لواندوفسکی پایه گذار گل چهارم تیمش شد. روبن پاس او را تبدیل به گل چهارم بایرن کرد.

رم به شدت به هم ریخته به نظر می آمد و هیچ نشانی از یک گلادیاتور را به خود نمی دید. آنها قافیه را باخته بودند و نمی دانستند برای کنترل بایرن چه کاری از دستشان برمی آید. بایرن هم دست بردار نبود و مرتب روی دروازه میزبان فشار می آورد. در دقیقه 36 اوضاع برای آنها بدتر هم شد. بایرن به یک ضربه پنالتی دست یافت و مولر حساب کار را 0-5 کرد. شاید بزرگترین آرزوی رمی ها در این لحظه این بود که نیمه اول هر چه سریع تر به پایان برسد.

بایرن نیمه دوم را هم در حالی آغاز کرد که مالک توپ و میدان بود ولی 20 دقیقه اول این نیمه کم موقعیت تر آغاز شد. شاید بایرن نمی خواست در این نیمه گل دیگری به نظر برسد. اما گل دقیقه 66 ژروینیو همه چیز را تغییر داد. بعد از این گل گواردیولا ریبری و شکیری را به میدان آورد و بایرن حملاتش را از سر گرفت. ریبری 10 دقیقه پس از ورودش به میدان پاس روبن را با یک ضربه چیپ زیبا وارد دروازه رم کرد و دو دقیقع بعد هم دیگر بازیکن تعویضی بایرن شکیری حساب کار را 1-7 کرد تا نتیجه نیمه نهایی جام جهانی تکرار شود. رم پتانسیل این را داشت تا گل های بیشتری هم در این دیدار بخورد. اما به هر حال بازی با همین نتیجه 1-7 به پایان رسید.

بایرن با این پیروزی با هر 9 امتیاز ممکن از سه بازی دور رفت را به پایان رساند و رم به لطف تساوی منچستر سیتی با زسکا مسکو با 4 امتیاز در رده دوم باقی ماند.

  ۳  
آی اسپورت
2014-10-22 01:32:04
نظر دهید

۳ نظر
masoud93
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۳، ۲۳:۱۹
مگر اینکه تو باشگاهی و با بازیکنای نابرابر بیان یه تیم ایتالیایی رو ببرن. ملی که 80 ساله نتونستن!
masoud93
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۳، ۲۳:۱۹
مگر اینکه تو باشگاهی و با بازیکنای نابرابر بیان یه تیم ایتالیایی رو ببرن. ملی که 80 ساله نتونستن!
مسعود 93
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۳، ۲۳:۲۰
مگر اینکه تو باشگاهی و با بازیکنای نابرابر ببرن یه تیم ایتالیایی رو! تو رده ملی که 80 ساله نتوستن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر